فراکسیون امید دنبال رفع حصر بود

قاسم میرزایی‌نیکو، نماینده اصلاح‌طلب دماوند و فیروزکوه در مجلس کنونی و کاندیدای ردصلاحیت شده مجلس یازدهم اذعان کرده که فراکسیون امید به دنبال رفع حصر سران فتنه بوده است و البته معتقد است که برای این موضوع باید بیشتر وقت می‌گذاشتند و پیگیری می‌کردند. اظهارات او در حالی است که مردم در دو سه سال اخیر دچار مشکلات معیشتی شدند و وضعیت اقتصادی کشور مناسب نبوده است و رفع حصر سران فتنه موضع قریب به اتفاق مردم نبوده است.
میرزایی نیکو گفته: «مردم بدانند فراکسیون امید بار‌ها مسئله رفع حصر را پیگیری کرد و محمدرضا عارف به عنوان رئیس فراکسیون نیز اقداماتی در این مسیر انجام داد منتها از خارج از مجلس پیام‌های مختلفی در این زمینه به ما می‌رسید. برخی می‌گفتند پیگیری‌های فراکسیون امید روند پیش‌رو برای رفع حصر را به تأخیر می‌اندازد و به همین دلیل حدود شش ماه قرار گذاشتیم تا در قبال این موضوع سکوت اختیار کنیم. این کار را کردیم ولی باز هم مسئله حل نشد. با رئیس‌جمهوری، رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس سابق قوه قضائیه درباره مسئله رفع حصر جلسه گذاشتیم و نکاتی را گفتیم و شنیدیم. آن‌ها وعده به سرانجام رساندن این موضوع را دادند ولی چنین نشد. با این حال همچنان معتقدیم که آقای روحانی در قامت مسئول اجرای قانون اساسی باید به مردم توضیح می‌داد که چه موانعی سبب تداوم حصر شد. یکی از ضعف‌های ما در فراکسیون امید کوتاه آمدن در برخی مسائل، پافشاری نکردن روی برخی موضوعات و عدم انسجام کافی و لازم بود. بر مسئله حصر باید بیشتر پافشاری کرده و بهتر عمل می‌کردیم.»
مثال‌های دیگر او پیرامون لزوم پافشاری بیشتر هم سیاسی است و اعتنایی به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم ندارد: «در قبال احضار محمود صادقی و پروانه سلحشوری، نمایندگان تهران نباید سکوت اختیار می‌کردیم یا در موضوع انتخاب آقای کدخدایی به عنوان عضو حقوقدان شورای نگهبان آن هم در حالی که مجلس نهم ایشان را نپذیرفته بود، اشتباه کردیم و نباید به سفارش‌ها گوش می‌کردیم.»