کسانی که منافع ملت را تهدید کنند مطمئناً نقطه امنی در سیاره زمین نخواهند داشت


سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده ‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم الحاق ناو اقیانوس‌پیمای شهید رودکی به نیروی دریایی سپاه، این رخداد مهم را رقم‌زننده روزی فراموش‌ناشدنی و تاریخی برای این نیرو توصیف و تصریح کرد: اطمینان داریم آنچه امروز در نیروی قدرتمند و مستحکم دریایی سپاه اتفاق می‌افتد، امتداد نگاه عمیق و راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی‌کل قوا حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای
(مدّ ظلّه العالی) است.
به گزارش تسنیم، وی با تأکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی منطق ایستادگی، مقاومت، دفاع اطمینان‌بخش و ثبات قدم را در مقابل دشمنان بزرگ ترسیم کرده‌اند، گفت: معظم‌له به ما آموخته‌اند که نقشه راه امنیت، اقتدار و استقلال کشور از مسیر قوی‌شدن عبور می‌کند؛ این منطق در جامعه ما جریان دارد و ایران اسلامی امروز نشانه و مظهر اراده شکست‌ناپذیر ملتی بزرگ برابر فشارهایی در مقیاس و گستره جهانی است.
سرلشکر سلامی خلیج‌فارس را پیشانی مستحکم دفاعی ایران اسلامی و نقطه تلاقی مواجهه قدرت‌ها با یکدیگر خواند و اظهار داشت: اینجا منطقه راهبردی اقتصاد جهانی است و جمهوری اسلامی ایران در تأمین این پهنه دریایی تعیین‌کننده اقتصاد جهانی، نقش ممتاز و منحصر به فرد خود را به‌خوبی ایفا کرده است.

فرمانده ‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: جهانیان مدیون نظام مقدس ما و دریادلان با اراده و بلندهمت و سرافراز این سرزمین هستند که این گستره عظیم دریایی را تا به امروز امن کرده‌اند و این راه با اقتدار ادامه دارد.
سرلشکر سلامی در ادامه با تأکید بر اینکه برای دفاع از امنیت و منافع حیاتی خود به جغرافیایی خاص محدود نمی‌شویم، گفت: اگر کسانی بخواهند منافع این ملت و کشور بزرگ را تهدید کنند، مطمئناً نقطه امنی در سیاره زمین نخواهند داشت.
وی با بیان اینکه نیازمند این هستیم که ما‌به‌ازای هر اندیشه و تفکر دفاعی را روی زمین ایجاد کنیم، ابراز داشت: وقتی از نگاه و افق بلند دیدمان به دوردست صحبت می‌کنیم، نیازمند آن هستیم که ابزارهای متناسب با آن را هم داشته باشیم؛ بارها اعلام کرده‌ایم راهبرد ما همواره دفاعی است، به این معنا که هرگز در ابتدا تهدیدی برای هیچ کشوری نیستیم؛ اما این راهبرد دفاعی همواره با تاکتیک‌های تهاجمی همراه است.
فرمانده ‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اعلام اینکه قلب و محتوای راهبرد دفاعی ما را تاکتیک‌های تهاجمی شکل می‌دهد، گفت: اگر دشمنان ما را تهدید کنند و یا بخواهند عمل تهاجمی انجام دهند، ما سراسر تهاجمی می‌شویم و این معنای کاملی از راهبرد دفاعی ما است و برای تحقق آن مجدّانه تلاش می‌کنیم.
برای دفاع از ملت
به آب و آتش می‌زنیم
سرلشکر سلامی با تأکید بر اینکه امنیت ایران اسلامی امانت بزرگی است که مردم عزیز به ما سپرده‌اند و فرماندهی معظم کل قوا آن را به‌عنوان یک مأموریت و رسالت خطیر به نیروهای مسلح از جمله سپاه واگذار کرده‌اند، اظهار داشت: ما در ایفای نقش‌هایمان جدی هستیم و برای دفاع از این ملت به آب و آتش می‌زنیم؛ آنچه امروز مشاهده می‌کنیم نشانه مجسم به آب و آتش زدن، برای دفاع از ملت‌مان در مقابل زورگویان است؛ به این حقیقت پایبندیم و برای آن‌ جان می‌دهیم.
وی همچنین با تأکید بر اینکه مقابل هیچ دشمنی، هر اندازه به‌ظاهر مهیب، کرنش و تعظیم نمی‌کنیم و انعطاف به‌خرج نمی‌دهیم، گفت: ما مستحکمیم، می‌ایستیم، از حق دفاع می‌کنیم؛ ما نه ظلم می‌کنیم و نه ظلم می‌پذیریم و به هیچ‌کس هم اجازه تعرض نمی‌دهیم.
معنای کامل مفهوم بازدارندگی
فرمانده ‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: اساس حرکت ما این است که تهدید را از ذهن دشمن خنثی و بی‌اثر کنیم و قبل از شکل‌گیری، آن را از بین ببریم؛ این معنای کامل مفهوم بازدارندگی است.
سرلشکر سلامی در ادامه تصریح کرد: امروز شاهد الحاق یک شناور پشتیبانی و در عین حال رزمی به نیروی دریایی سپاه هستیم؛ یعنی شناوری که هم می‌تواند از خود دفاع کند، هم از منافع ما در دریا دفاع کند و هم در امن‌سازی خطوط دریانوردی کشورمان در نزدیک و در دوردست نقش ایفا کند.
وی کشتی سنگین و اقیانوس‌پیمای شهید رودکی را هدیه‌ای امیدبخش برای مردم عزیز ایران خواند و خاطرنشان کرد: شاید برخی تصور می‌کردند که اساس عمل ما رزم نزدیک است، اما اعلام می‌کنیم هم رزم نزدیک دستور کار ما است و هم رزم نزدیک در دوردست و هم نبرد از راه دور که مجموعه کاملی از توانمندی‌های دفاعی ما را شامل می‌شود.
فرمانده ‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مأموریت اصلی کشتی اقیانوس‌پیمای شهید رودکی را تأمین امنیت خطوط دریانوردی کشور، امداد و نجات در شرایط خاص و نبرد در شرایط ویژه عنوان و تصریح کرد: این توانمندی جدیدی است که امروز برای نیروی دریایی ما افق‌های بلندتری از حرکت در پهنه دریاهای آزاد را ایجاد می‌کند.
سرلشکر سلامی با تقدیر از تلاشگران دریادل سپاه در آماده‌سازی کشتی اقیانوس‌پیمای شهید رودکی، آن را بخشی از نقشه جامع قوی‌شدن کشور دانست و تأکید کرد: آنچه در کشور ما شکل می‌گیرد با تصویری که دشمن برای کشور ما ساخته است، کاملاً در تضاد است.
وی با اعلام اینکه در شرایطی که دشمنان انتظار داشتند کشورمان بر اثر تحریم‌ها ضعیف شود، هر روز دستاورد‌های جدیدی در عرصه‌های مختلف ایجاد می‌شود و این شعار نیست، واقعیت است، خاطرنشان کرد: دشمنی که با محاصره، تحریم و انزوا در صدد فرسایش قدرت ما بود، امروز خود دچار فرسایش شتابدار قدرت در فیزیک قدرت و محتوا و مضمون سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی آن شده است؛ نظیر این آشفتگی سیاسی که امروز در نظام انتخاباتی آمریکا و فرآیندهای انتخاباتی می‌بینیم.
فرمانده ‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه آرزوهای ملت عزیز ایران به‌تدریج به واقعیت تبدیل می‌شود، گفت: مردم ما شرافتمندانه ایستاده‌اند، به‌دلیل آنکه نتیجه و معنای ایستادگی را که صبر و نتایج حاصل از آن یعنی عزت، اقتدار، افتخار و استقلال را می‌دانند و آگاهی و شعور سیاسی عمیق ملت ایران به ما کمک کرده است که شجاعانه حرکت کنیم و برای دفاع از آرزوهای آنها همه استعدادهای موجود را به‌کار گیریم.