قاصدک 24

ادعا درباره ابتلای پوتین به سرطان

یک منتقد شناخته شده ولادیمیر پوتین ادعا کرد، این رئیس جمهور روسیه مبتلا به سرطان شده و اوایل سال جاری میلادی در ارتباط با بیماری خود تحت عمل جراحی قرار گرفته است.
به گزارش روزنامه دیلی میل،«والری سولووی» که مدعی داشتن منابعی در «کانون تصمیم گیری» روسیه است، ادعا کرده که ولادیمیر پوتین 68 ساله در ماه فوریه تحت عمل جراحی قرار گرفته است.
یک منبع ناشناس دیگر نیز گفته که این عمل جراحی به روی شکم پوتین انجام شده است.
این در حالی است که دو هفته پیش نیز سولووی درباره وضعیت سلامت رئیس جمهور روسیه اظهار نظر کرده و گفته بود که او به پارکینسون مبتلا است.

سولووی که رئیس سابق بخش روابط عمومی‌در انستیتوی دولتی روابط بین‌الملل مسکو بوده، معتقد است که پوتین در حال برنامه ریزی برای کنار رفتن از سمتش در ماه ژانویه به دلیل مشکلات پیش آمده برای سلامت‌اش است و قصد دارد دخترش کاتریان تیخونووا را به عنوان جانشینش معرفی کند.
او درخصوص وضعیت بد سلامتی پوتین گفت: یک مشکل او ماهیت روانی-عصبی داشته و مشکل دیگرش نیز مربوط به سرطان است.
وی گفت: اگر کسی علاقه به تشخیص دقیق دارد من یک پزشک نیستم و حق اخلاقی برای فاش کردن این مشکلات را نیز ندارم.
او ادامه داد: بیماری تشخیص داده شده دوم خیلی خیلی خطرناکتر از تشخیص اول است چرا که پارکینسون وضعیت جسمی‌را چندان تهدید نمی‌کند بلکه حضورهای عمومی‌را محدود می‌سازد.
او مدعی شد: بر اساس این اطلاعات مردم خواهند توانست درباره افق زندگی او که حتی نیاز به آموزش پزشکی تخصصی ندارد، نتیجه بگیرند.
این در حالی است که کرملین قاطعانه وجود مشکل در وضعیت سلامت پوتین را رد کرده است.
مشخص نیست که به اعتقاد سولووی، عمل جراحی ادعایی رئیس جمهور روسیه درخصوص سرطان کی انجام شده اما منابعی ادعا کردند که اولین حضور علنی پوتین بعد از این عمل جراحی مربوط به یک مراسم گذاشت گل در 19 فوریه بوده است.
شایعات درباره وضیت سلامت پوتین بعد از آن آغاز شدند که مشخص شد اسنادی در خصوص انتصاب او به عنوان سناتور مادام العمر در زمانی که او از ریاست جمهوری کنار برود، در دست تهیه هستند.
سولووی همچنین فاش کرد که معشوقه ژیمناستیک کار پوتین به نام آلینا کابائوا از او خواسته از قدرت کنار برود.
او همچنین گفت که یک نخست وزیر جدید به زودی از سوی پوتین منصوب می‌شود با این هدف که برای در اختیار گرفتن قدرت «آماده شود.»