عباسعلی کدخدایی: امسال هم سلامت انتخابات و هم سلامت مردم مهم است

رییس پژوهشکده شورای نگهبان گفت: امسال هم سلامت انتخابات و هم سلامت مردم مهم است.
به گزارش ایسنا، عباسعلی کدخدایی در مراسم اختتامیه رویداد ایده نگاری بحران کرونا و مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: ویروس منحوسی جامعه بشریت را درگیر کرده و در همه جای دنیا همه مشغول مبارزه با آن هستند، در کشور ما هم همه درگیرند و همه مسئولان و دستگاه ها به دنبال این هستند راه هایی را پیدا کنند که مشکلاتی که این ویروس ایجاد کرده را برطرف کند. وی گفت: آقای حریرچی گزارشاتی را از مشکلاتی که سر راه عزیزان هست را ارائه کرد و باید از یکایک کادر درمان تشکر کنیم.
کدخدایی ادامه داد: آنچه که مهم است این است که مبارزه و مقابله با این ویروس، نیازمند مشارکت همه آحاد جامعه است و فقط مسئولان نمی توانند بار مبارزه با آن را بر دوش داشته باشند لذا یکایک عزیزان در همه جا لازم است کمک کنند و پژوهشکده شورای نگهبان با همین نگاه این رقابت را برگزار کرد و درخواستی از همه نخبگان شد تا ما را برای بهتر برگزار شدن انتخابات ریاست جمهوری کمک کنند زیرا انتخابات مهمی است و همه مردم علاقه‌مندند با وضعیت شیوع ویروس منحوس ما چگونه می توانیم انتخابات سالم تری برگزار کنیم.
وی تاکید کرد: سلامت انتخابات یعنی صیانت از آرای مردم اما از سال گذشته سلامت مردم با این ویروس پیوند خورد و امسال هم سلامت انتخابات و هم سلامت مردم مهم است. ۴۰۰ نفر از نخبگان درگیر رقابت‌ها بودند و برندگان انتخاب و معرفی می‌شوند؛ ان‌شاالله این حرکت ادامه یابد.

سخنگوی شورای نگهبان در پایان گفت: نظرخواهی از مردم و نخبگان می تواند مشکلات را حل کند. گفتنی است در مراسم رقابت ایده‌نگاری بحران کرونا و انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ با معرفی تیم‌های برتر پایان یافت. این رقابت علمی که با محوریت پژوهشکده شورای نگهبان برگزار شد، تلاشی ارائه پیشنهاداتی به مجریان انتخابات برای رفع دغدغه مردم درباره مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ در شرایط کرونا بود.
در این رقابت علمی، ۴۰۰ نفر از نخبگان کشورمان در قالب تیم‌های علمی از سراسر کشور، مشارکت داشتند
این مراسم با حضور عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نایب رییس مجلس شورای اسلامی، حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.