سود سهام عدالت تا پنجشنبه واریز می‌شود

فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد در مورد واریز سود سهام عدالت اظهار داشت: «از ۱۰روز قبل در تلاشیم که سود را از شرکت‌ها بگیریم و قبل از عید پرداخت کنیم. سعی می‌کنیم چهارشنبه و پنجشنبه سود سهام عدالت به حساب افراد واریز شود.»
وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان داشت: «رقم سود عدد خوبی است؛ مثلا برای یک خانواده چهارنفره حدود ۸۰۰هزار تومان واریز می‌شود. می‌خواهیم آن را کامل به افراد بدهیم. می‌توانیم الان نفری ۱۰۰هزار تومان بدهیم، اما تلاشمان این است که تا آخر همین هفته به‌طور کامل پرداخت شود.»
او در مورد اینکه دامنه نوسان بورس تغییر کرده است، تصریح کرد: «قرار است در جلسه فردای شورای‌عالی بورس تصمیم‌گیری شود. براساس مصوبه قرار شد یک‌ماه پس از اجرای دامنه فعلی، ارزیابی و بررسی صورت بگیرد و در مورد آن تصمیم‌گیری شود.»
وزیر اقتصاد عنوان کرد: «حرفه‌ای‌ها دنبال این هستند که از دامنه نامتقارن عبور کنیم. توده سهامداران البته موافق نیستند. باید بحث شود که کدام دامنه را انتخاب کنیم.» دژپسند اظهار داشت: «عده‌ای که می‌گویند از دامنه نامتقارن عبور کنیم، یک دیدگاه شاذ دیگری هم دارند که دامنه نوسان به مثبت و منفی ۱۰درصد برسد.»
او تصریح کرد: «تصمیم‌گیری در مورد دامنه سه حالت دارد؛ یا دامنه نوسان نامتقارن یک‌ماه دیگر تمدید می‌شود، یا به حالت قبل برمی‌گردد یا حالت جدید مثبت و منفی بالاتر در نظر گرفته خواهد شد.»