حواشی کتک کاری همراهان جهانگیری در مشهد

سفر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور به استان خراسان رضوی با حواشی مختلفی روبه‌رو شده است. تلاش برای گرفتن تریبون از نمایندگان استان و نیز ضرب و شتم دبیر مجمع نمایندگان استان از سوی اطرافیان جهانگیری از این حواشی است.
احسان ارکانی، نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما به دعوت استانداری به این جلسه رفتیم، می‌گوید: «متأسفانه وقتی در جلسه حاضر شدیم مشاهده کردیم که محل سخنرانی بنده به اصرار عوامل نهاد ریاست جمهوری به آقای عدل از مدیران زیر مجموعه آقای نوبخت در سازمان برنامه و بودجه اختصاص پیدا کرده است. متأسفانه اصرار داشتند که نمایندگان مردم نباید در این محل حضور داشته باشند. به استاندار خراسان رضوی گفتم که اگر برای نمایندگان مردم در این جلسه جا نیست، ما اصراری به حضور نداریم، چون دعوت شدیم آمدیم.»
او در نهایت موفق به بیان صحبت‌هایش می‌شود، اما توضیح می‌دهد: «در بیرون از جلسه متوجه شدیم که حواشی حضور آقای جهانگیری در خراسان رضوی تنها محدود به این جلسه نبوده بلکه در بیرون از جلسه نیز توسط محافظان آقای جهانگیری و سایر عوامل اجرایی نهاد ریاست جمهوری اهانت‌های دیگری نیز صورت گرفته که منجر به ناراحتی دبیر اجرایی مجمع نمایندگان استان شده است؛ به طوری که وقتی به این رفتار‌ها اعتراض کرده مورد ضرب و شتم قرار گرفته و در یک اتاق در بسته محبوس شده است در حالی که محافظ یک مقام مسئول در جایگاه ضرب و شتم یا تعیین حبس نیست.»
ارکانی، نماینده مردم نیشابور با اشاره به اینکه اگر اختلاف نظری هم وجود داشته باید صورت جلسه می‌شد تا به همراه شهود و مستندات از فیلم و عکس به مرجع قانونی ارائه داده شود تأکید می‌کند: «قرار نیست هیچ کسی چه محافظ آقای جهانگیری و یا کارمند آقای روحانی با زور اسلحه و مشت و لگد و فحاشی عقده گشایی کند».
او با اشاره به اینکه «به نظر می‌رسد باید دستگاه‌های نظارتی به این مسئله ورود پیدا کنند.» می‌گوید: «بلافاصله بعد از خروج از جلسه با آقای قالیباف تماس گرفتم و موضوع را به اطلاع رئیس مجلس رساندم. فیلم این درگیری‌ها موجود است که به موقع ارائه خواهد شد. اگر معاون اول یا یک وزیر دولتی به مجلس می‌آید نمایندگان بهترین جای مجلس را با عزت و احترام تقدیم می‌کنند، اما تصور کنید نمایندگان به یکی از عوامل دولتی در مجلس اجازه نشستن ندهد، هیئت دولت چه واکنشی نشان خواهد داد؟! از سویی کسی که شأن ضابط قضایی را نداشته و قاضی هم نیست نباید اجازه داشته باشد خودسرانه اقدام به ضرب و شتم و حبس افراد کند.»