یک سوم شهروندان سوئیس به کرونا مبتلا شده‌اند

دولت سوئیس تخمین می زند که حدود یک سوم شهروندان این کشور اروپایی از هنگام آغاز همه گیری ویروس کرونا به بیماری کووید ۱۹ دچار شده باشند.
به گزارش روز یکشنبه ایرنا، تارنمای بلومبرگ در گزارشی افزود: نخستین مورد از گونه ای از ویروس کرونا که موجب همه گیری مرگباری در هند شده، در سوئیس شناسایی شده است.
این روزنامه نوشت: دانشمندان دولت سوئیس در پایان ۲۰۲۰ میلادی در حدود ۲۰ درصد شهروندانی که تست داده بودند، پادتن یافته بودند و اکنون گمان می رود که ۱۰ درصد دیگر از شهروندان نیز به این بیماری مبتلا شده باشند. به گفته سیمون بوخمان سخنگوی اداره فدرال بهداشت همگانی؛ بر اساس ارزیابی محافظه کارانه حدود یک سوم شهروندان از هنگام آغاز همه گیری مبتلا شده اند. از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفری که گمان می رود تاکنون به این ویروس دچار شده باشند، بسیاری هنوز آگاه نیستند، زیرا هیچ نشانه ای نداشته اند. تست تنها حدود ۶۵۰ هزار شهروند این کشور در دوره همه گیری مثبت شده است.
با گذشت بیش از یک سال از شیوع ویروس کرونا در اروپا، همه‌گیری کووید ۱۹ نه تنها جان نزدیک به یک میلیون تن را در سراسر اروپا گرفته، بلکه موجب تغییرات وسیعی در زمینه کاهش فرزندآوری، محدود شدن ترددها و ضربه به رویای مرزهای باز اروپا، افزایش بیکاری و تضعیف تولید و افزایش خشونت خانگی شده است.

اعمال قرنطینه در سراسر اروپا، صدای مردم را درآورده است. اروپایی ها در شهرهای مختلفی چون بلژیک، سوئیس، انگلیس، آلمان فرانسه و اتریش به خیابان ها آمدند تا اعتراض خود را نسبت به قرنطینه و وضعیت نامساعد معیشتی به گوش مسئولان این کشورها برسانند.
تعطیلی‌های گسترده برای مقابله با کرونا در اروپا، هزینه‌ها و مشکلات زیادی را برای کشورهای واقع در این قاره ایجاد کرده است. بسیاری از مشاغل از دست رفته و به بخش تولید ضرر بالایی وارده شده است.
اتحادیه سندیکاهای کارگری اروپا اعلام کرد که بر اثر شیوع ویروس کرونا در این قاره، دستکم یک میلیون نفر شغل های خود را از دست دادند.
سایر اخبار این روزنامه
اخطار رهبر انقلاب به آمریکایی‌ها: به ایران ضربه بزنید، ضربه بزرگی خواهید خورد ژوبین صفاری احساس رهاشدگی در کوران حوادث «ابتکار» راهکارهای موثر در حمایت از اقشار ضعیف جامعه را بررسی کرد چالش های اقتصاد با افزایش احتمالی یارانه ها نگاهی اجمالی به تاریخ موسیقی مناجات‌های ماه مبارک رمضان از «دعای سحر» تا «ربنای» افطار آیا باید نگران کرونای هندی باشیم؟ فاجعه زیر پوست شبه قاره درپی انفجار بیمارستان الخطیب الکاظمی وزیر بهداشت و استاندار بغداد را از کار تعلیق کرد مالیات خانه‌های مازاد صرف ساخت خانه برای افراد فاقد مسکن شود بانک‌ها و موسسات مالی دلالان اصلی بخش مسکن ظریف به رهبر انقلاب نامه نوشته است؟ مسئله کاندیداتوری آقای دیپلمات سرلشکر باقری: اقدامات روزهای اخیر و اقدامات آینده، اسرائیل را سر عقل خواهد آورد معاون اول رئیس جمهوری: ضرر و زیان کسانی که میوه را به امید گرانی انبار کردند بر عهده خودشان است یک سوم شهروندان سوئیس به کرونا مبتلا شده‌اند پوتین و بایدن دیدار می کنند هرگونه سلطه جویی محکوم به افول است نویسنده: لوئو لای آن (روزنامه نگار و تحلیلگر چینی)