پوتین و بایدن دیدار می کنند

در شرایطی که تنش های شدید میان روسیه و آمریکا، روابط دوجانبه را به پایین ترین سطح از زمان پایان جنگ سرد رسانده است، دستیار امور بین المللی رئیس جمهوری روسیه از دیدار سران دو کشور در ماه ژوئن (خرداد/تیر) خبر داد.
به گزارش ایرنا از مسکو یوری اوشاکوف دستیار امور بین المللی رئیس جمهوری روسیه روز یکشنبه گفت: ولادیمیر پوتین و جو بایدن روسای جمهوری روسیه و آمریکا در ماه ژوئن (۱۱ خرداد ماه تا ۹ تیر) دیدار خواهند کرد.
به گفته اوشاکوف، در زمان حاضر در سطح کاری دیدار سران روسیه و آمریکا بررسی نمی شود اما تاریخ مشخصی برای آن تعیین نشده است
دستیار امور بین‌المللی رئیس جمهوری روسیه گفت که مسکو در مورد این دیدار با توجه به بسیاری از عوامل تصمیم گیری می کند.

بایدن روز ۱۳ ماه آوریل در گفت و گوی تلفنی با پوتین، دیدار دو طرف در یکی از کشورهای اروپایی را پیشنهاد کرد.
تاکنون اتریش، فنلاند و سوئیس برای میزبانی دیدار سران روسیه و آمریکا اعلام آمادگی کرده‌اند.
روابط روسیه و آمریکا تیره است و واشنگتن از سال ۲۰۱۴ تاکنون بیش از یکصد بسته تحریم‌های اقتصادی و مالی علیه مسکو وضع کرده است.
در یک هفته اخیر آمریکا ۱۰ دیپلمات روس را اخراج و بسته جدید تحریمی در مورد این کشور وضع و در پاسخ روسیه نیز ۲۰ دیپلمات آمریکایی را اخراج کرد.
وزارت امور خارجه آمریکا شنبه شب کاردار روسیه را به بهانه اقدامات بی ثبات کننده این کشور احضار کرد.
به گزارش ایرنا از اسپوتنیک، سفارت روسیه در واشنگتن اعلام کرد که کاردار روسیه در زمان احضار شدن به وزارت امور خارجه آمریکا اتهامات را رد کرد
سفارت روسیه در واشنگتن در پیام توییتری نوشت: کاردار روسیه امروز در جلسه وزارت امور خارجه آمریکا اتهامات بی اساس علیه روسیه در مورد اقدامات بی‌ثبات کننده در سراسر منطقه یورو-آتلانتیک را به شدت رد کرد.
احضار کاردار روسیه در حالی صورت می گیرد که جان سالیوان سفیر آمریکا در مسکو روزهای گذشته برای مشاوره به واشنگتن بازگشت.
دیمیتری مدودیف معاون شورای امنیت روسیه اعلام کرد: از زمان وقوع بحران کارائیب در قرن بیستم دو کشور روسیه و آمریکا هیچگاه تا این اندازه به جنگ نزدیک نشده بودند.
سایر اخبار این روزنامه
اخطار رهبر انقلاب به آمریکایی‌ها: به ایران ضربه بزنید، ضربه بزرگی خواهید خورد ژوبین صفاری احساس رهاشدگی در کوران حوادث «ابتکار» راهکارهای موثر در حمایت از اقشار ضعیف جامعه را بررسی کرد چالش های اقتصاد با افزایش احتمالی یارانه ها نگاهی اجمالی به تاریخ موسیقی مناجات‌های ماه مبارک رمضان از «دعای سحر» تا «ربنای» افطار آیا باید نگران کرونای هندی باشیم؟ فاجعه زیر پوست شبه قاره درپی انفجار بیمارستان الخطیب الکاظمی وزیر بهداشت و استاندار بغداد را از کار تعلیق کرد مالیات خانه‌های مازاد صرف ساخت خانه برای افراد فاقد مسکن شود بانک‌ها و موسسات مالی دلالان اصلی بخش مسکن ظریف به رهبر انقلاب نامه نوشته است؟ مسئله کاندیداتوری آقای دیپلمات سرلشکر باقری: اقدامات روزهای اخیر و اقدامات آینده، اسرائیل را سر عقل خواهد آورد معاون اول رئیس جمهوری: ضرر و زیان کسانی که میوه را به امید گرانی انبار کردند بر عهده خودشان است یک سوم شهروندان سوئیس به کرونا مبتلا شده‌اند پوتین و بایدن دیدار می کنند هرگونه سلطه جویی محکوم به افول است نویسنده: لوئو لای آن (روزنامه نگار و تحلیلگر چینی)