قهرمانی هم در فیلم‌ و هم در دنیای واقعی

شهروندآنلاین: به نظر می‌رسد تام کروز هم در فیلم‌های سینمایی و هم در دنیای واقعی یک قهرمان است. طبق گزارشی که مجله سان منتشر کرده است، تام کروز جان الیزابت شو، همبازی‌اش را در فیلم سینمایی «کوکتل» نجات داده است.

بیل بنت، مسئول فیلمبرداری‌ هوایی این فیلم اخیرا درباره این حادثه مطالبی نوشته و این موضوع از سوی کریستوفر مک کواری، کارگردان فیلم «ماموریت: غیرممکن» نیز تأیید شده است. این گزارش بعد از آن به انتشار رسید که گفته شد تام کروز در هفته گذشته از افتادن یک فیلمبردار از روی قطار در حال حرکت در هنگام فیلمبرداری یکی از سکانس‌های بدلکاری فیلم «ماموریت: غیرممکن۷» جلوگیری کرده و او را نجات داده است.

بیل بنت در مورد حادثه‌ای که در سال ۱۹۸۸ اتفاق افتاده، می‌گوید: «مشغول فیلمبرداری یکی از سکانس‌ها از هلیکوپتر بودیم که کروز و الیزابت شو در حال اسب‌سواری در کنار ساحل بودند. بعد از چندین برداشت هلیکوپتر را روی زمین نشاندیم و تام کروز به همراه الیزابت برای تماشای سکانس ضبط‌شده آمدند. تنها نمایشگری که وجود داشت پیش من و در صندلی سمت چپ هلیکوپتر بود.»


بنت توضیح می‌دهد که وقتی دم بالگرد در حال چرخش است به دلیل سرعت بالا ناپدید به نظر می‌آید و  اگر به آن برخورد کنید حتما شما را خواهد کشت. الیزابت که از این موضوع اطلاع نداشت با عجله به عقب بالگرد رفت. تام کروز هم سابقه خلبانی بالگرد و هم هدایت هواپیما را دارد و وقتی از خطر آگاه شد، او را به زمین زد تا از نزدیک‌شدن الیزابت شو به دم بالگرد جلوگیری کند.

جدیدترین فیلم سینمایی «ماموریت غیرممکن» که تام کروز برای ایفای دوباره نقش اتان هانت بازگشته است، در تاریخ ۲۷ می ۲۰۲۲ اکران خواهد شد.