شمار تلفات کرونا در هند 6 برابر آمار اعلامی است

افزایش بی‌سابقه بیماران کرونایی در هند نظام بهداشت و درمان این کشور را به طور کامل فلج کرده است. داده‌های وبگاه آماری «ورلد امترز» هم نشان می‌دهد که تا عصر دیروز شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از
19 میلیون و 557 هزار نفر فراتر رفته و شما فوتی‌ها نیز به بیش از 215 هزار نفر رسیده است. شبکه تلویزیون سی بی‌اس آمریکا اما در گزارشی از اوضاع اسفناک کرونا در هند اعلام کرده: «وخیم‌تر شدن شیوع کرونا در هند وضع هولناکی ایجاد کرده. در برخی مناطق به خاطر آمار خیره‌کننده تلفات کرونا، گورکن‌ها (افرادی که قبر حفر می‌کنند) 24 ساعت شبانه‌روز کار می‌کنند».
در ادامه گزارش سی‌بی‌اس آمده «هند به صحنه جنگ بین مرگ و زندگی تبدیل شده است. هند نیز مانند بقیه ما با ویروس کرونا مبارزه می‌کند، اما با کمبود منابع مورد نیاز رو به روست. مردم به خاطر نبود اکسیژن جان خود را از دست می‌دهند، چون اکسیژن بیمارستان‌ها رو به پایان است. این در حالی است که در خیابان افرادی که از توان مالی اش بر می‌آیند، کپسول‌های اکسیژن می‌خرند تا عزیزانشان را زنده نگه دارند».
«سی‌بی‌اس» اما در ادامه گزارش خود به نقل از یک «اپیدمولوژیست» هندی مدعی شد: «در حالی که آمار رسمی تلفات روزانه در هند کمی بیش از 200 هزار نفر است، اما تعداد واقعی تلفات ممکن است 6 برابر این، یعنی 2 برابر شمار تلفات کرونا در آمریکا باشد ». به گفته این اپیدمولوژیست «در حال حاضر نیازی به آمار و ارقام نیست. فقط باید به خیابان‌های دهلی بروید و ببینید که چه خبر است. دودی که از سوزاندن اجساد به آسمان بلند می‌شود یک لحظه هم متوقف نمی‌شود».