قاصدک 24

استیضاح وزیر کار کلید خورد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از تهیه و تدوین سوالی درباره عملکرد حجت‌ عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داده است. محمد کعب‌عمیر در گفتگویی با ایلنا، عدم شناخت دقیق از حوزه عمل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، انتصابات آشفته و اصرار بر بکارگیری مدیران غیرتخصصی را از جمله نقاط ضعف وزیر کار و علت استیضاح این وزیر اعلام کرد.
وی افزود: استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلید خورده،که البته با انتصابات اخیر صورت گرفته در زیر مجموعه وزارت تعاون بر تعداد استیضاح‌کنندگان حجت عبدالملکی افزوده خواهد شد.
به گفته نماینده شوش و کرخه، مجلس رضایتی از روند اقدامات و کارهای حجت عبدالملکی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ندارد.
پیش از خبری شدن طرح استیضاح وزیر کار، فایل صوتی و متن جلسه کمیسیون اجتماعی با وزیر تعاون، کار و رفاه منتشر شد که حاوی افشای تخلفات آشکار و پرتعداد عبدالملکی در انتصابات و نیز توجیهات شگفت انگیز تیم مدیران وزارتخانه بود و برخی از نمایندگان حاضر در جلسه هم اصرار داشتند موسوی لارگانی را متقاعد کنند تا انتقادهای خود از عملکرد وزیر کار را به صحن علنی نکشاند و ماجرا را «جمع»کند که با پاسخ «نه» قاطع موسوی لارگانی مواجه شدند.

برای پیگیری موضوع با برخی از اعضای کمیسیون اجتماعی تماس گرفتیم تا نظر آنان را درباره صحت و سقم فایل صوتی و متن منتشر شده از سخنان بیان شده در آن جلسه را جویا شویم.
بابایی کارنامی عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس که در صدای منتشر شده از جلسه کمیسیون اجتماعی به موسوی لارگانی توصیه می‎کند موضوع را به صحن علنی نکشاند، ضمن تایید برگزاری این جلسه و محتوای فایل صوتی منتشر شده می‌گوید: «این بحث، جزء بحث‌های داخلی بوده و من توضیحی درباره آن ندارم. مردم قضاوت می‌کنند». او انگشت اتهام رسانه‌ای شدن فایل را به سمت موسوی لارگانی، نشانه می‌رود و می‌گوید: «او صدا را پخش کرده است.»
حسن محمدیاری دیگر عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درباره فایل صوتی منتشر شده، ابراز بی‌اطلاعی می‌کند و می‌گوید در این جلسه حضور نداشته است.
علی اصغر عنابستانی نیز درباره فایل صوتی منتشر شده از جلسه در کمیسیون اجتماعی مجلس توضیح می‌دهد: «دقیقا اطلاع ندارم اما یک نماینده از وزیر سوال داشته، آن را مطرح کرده و آقای وزیر نیز جوابی داده و دیگر نمایندگان نیز نظر خود را بیان کرده‌اند. من چون در جلسه نبودم دیگر اظهارنظری نمی‌کنم.»
علی اکبر بسطامی دیگر عضو کمیسیون اجتماعی درباره جلسه این کمیسیون با وزیر کار می‌گوید: «من چند لحظه‌ای در جلسه بودم و بعد بیرون رفتم. خبر ندارم که چه اتفاقی افتاد.»