تهران - هاوانا باید از تجربیات یکدیگر در حوزه بی‌اثر کردن تحریم‌ها بهره گیرند

وزیر امور خارجه ضمن محکوم کردن اعمال تحریم‌های ایالات متحده علیه کوبا و با اشاره به گستردگی تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه تهران - هاوانا بر ضرورت بهره‌گیری از تجربیات یکدیگر در حوزه بی‌اثر کردن تحریم‌ها تاکید کرد.
ریکاردو کابریساس، معاون نخست‌وزیر و فرستاده ویژه رئیس‌جمهوری کوبا که برای برگزاری هجدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کوبا به تهران سفر کرده است با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه به گفت‌وگو و تبادل‌نظر پرداخت.
امیرعبداللهیان در این دیدار با نام بردن از کوبا به‌عنوان شریک راهبردی، خواستار گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف شد و برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی را فرصت مناسبی برای دوطرف به منظور بررسی راه‌های توسعه روابط فیمابین در حوزه‌های اقتصادی و تجاری و همچنین تعمیق همکاری‌های سیاسی دانست.
امیرعبداللهیان با قابل اتکا دانستن سطح روابط دو کشور در حوزه روابط سیاسی و همچنین همکاری‌های قابل‌توجه در بخش بهداشت و درمان، بخصوص در زمینه تولید واکسن مشترک، اراده دولت سیزدهم بر اجرای اسناد همکاری و تفاهمات گذشته و توافق‌های جدید را مورد تاکید قرار داد و ارتقای همکاری‌ها در عرصه‌های اقتصادی و تجاری را با توجه به ظرفیت‌های موجود در دوطرف حائز اهمیت دانست و خواستار تلاش هرچه بیشتر دو کشور برای به فعلیت رساندن ظرفیت‌های اقتصادی همکاری‌ها شد.


امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن محکوم کردن اعمال تحریم‌های ایالات متحده علیه جمهوری کوبا و با اشاره به گستردگی تحریم‌های یکجانبه ایالات متحده آمریکا علیه دو کشور، بر ضرورت بهره‌گیری از تجربیات یکدیگر در حوزه بی‌اثر کردن تحریم‌ها تاکید کرد.
تاکید بر اهمیت استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی دو کشور به نفع مصالح طرفین 
ریکاردو کابریساس، معاون نخست‌وزیر و فرستاده ویژه رئیس‌جمهوری کوبا نیز در این دیدار با قدردانی از مواضع پایدار جمهوری اسلامی ایران در حمایت از روابط دو کشور و در قبال تحریم‌های یکجانبه ایالات متحده آمریکا علیه کوبا، انجام این سفر و برگزاری هجدهمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی  را در مسیر روابط راهبردی دو کشور دانست و بر اهمیت استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی دو کشور به نفع مصالح طرفین تاکید کرد.