کوچه زیباکلام هنوز تیر چراغ برق دارد؟!

جوان آنلاین: پیش‌بینی چندباره صادق زیباکلام از نتیجه رویارویی نظامی احتمالی میان اسرائیل و امریکا از یک سو و ایران از سویی دیگر، در این روز‌های پس از حمله موشکی ایران به خاکی که رژیم صهیونیستی اشغال کرده، دستمایه طنز و چالش علیه او شده است. چه آنکه او بار‌ها گفته بود در صورتی که ایران به اسرائیل حمله کند، امریکا و اسرائیل و متحدانش حتی یک تیر چراغ برق را در ایران سالم نمی‌گذارند. 
اولین بار تابستان ۹۸ بود که زیباکلام در گفت‌وگوی شبکه وهابی کلمه، تأکید کرد که «اگر امریکا و متحدانش به ایران حمله کنند یک تیر چراغ برق هم در ایران سالم نمی‌ماند.» زیباکلام این سخنان را چند روز پس از شکار پهپاد غول پیکر امریکایی از سوی نیرو‌های نظامی ایران و در روز‌هایی که بحث از حمله تلافی‌جویانه دولت امریکا به ایران داغ بود، بیان کرد. یعنی در اوج جنگ رسانه‌ای پس از سرنگونی پهپاد امریکایی، صادق زیباکلام به جای روحیه دادن به مردم و ایستادن در کنار ملت و کشور خودش، تلاش کرد ایران را کشوری درمانده و ضعیف به لحاظ نظامی نشان دهد. حتی اگر کسی الفبای سیاست را هم بلد باشد، باید بداند که در هنگامه چنین غوغایی وقت تضعیف روحیه مردم نیست، حتی اگر به واقع هم کشوری با توان نظامی خیلی ضعیف باشیم-که نیستیم. 
آن روز‌ها امریکا به ایران حمله نکرد، گرچه دیوانه‌ای همچون دونالد ترامپ در امریکا بر مسند قدرت بود و اگر آنچنان که زیباکلام گفته بود، توان ایران در حدی بود که حمله امریکا کشورمان را نابود کند، ترامپ نباید عقب می‌نشست و حالا نه همه تیر‌های چراغ برق ایران، ولی حداقل دوتا تیر چراغ برق را به تلافی پهپاد آر کیو- ۴ گلوبال هاوکی که ایران به خاطر تجاوز به آب‌های سرزمینی‌اش سرنگون کرده بود، سالم باقی نمی‌گذاشت!
همان زمان اعتراضاتی به زیباکلام صورت گرفت و بسیاری او را به سبب این خودتحقیری و خود کوچک‌پنداری سرزنش کردند. خصوصاً که عدم اقدام امریکا برای گرفتن انتقام پهپادش نشان می‌داد حرف زیباکلام تا چه حد دور از واقعیت است. 


زیباکلام اخیراً نیز این سخنان را تکرار کرده و گفته بر فرض حمله ایران به اسرائیل و حتی کشته شدن هزاران نفر در تل‌آویو، باز ایران نابود می‌شود، چون با حمله اسرائیل و امریکا به ایران، حتی یک تیر چراغ برق هم در ایران باقی نمی‌ماند. 
اما باز هم خلاف پیش بینی او اتفاقات پیش رفت. ایران به فلسطین اشغالی حمله کرد، البته هزاران نفر را نکشت، چون کشتار این‌گونه را شرعی و اخلاقی نمی‌داند. اما توانست پایگاه نظامی‌ای را که در حمله اسرائیل به سفارت ایران مورد استفاده قرار گرفته بود، هدف موشک‌های خود قرار دهد. در پاسخ هم اسرائیل تاکنون که با شکست مواجه شده است و صرفاً دو سه ریزپرنده راهی اصفهان کرد که با شکست مواجه شدند. پس از این هم باید شمار تیر‌های چراغ برق کوچه محل زندگی زیباکلام را شمرد تا ببینیم تیر چراغ برقی سالم مانده است یا خیر!