روز پُرکار مقاومت حمله به رژیم صهیونیستی از 4 محور

سرویس خارجی-در گزارش پیش‌رو آنچه را که تک‌تک محورهای مقاومت در ساعات گذشته بر سر رژیم آپارتاید اسرائیل آورده‌اند به طور مجزا بررسی خواهیم کرد. دلیل این امر نیز بازمی‌گردد به «کم‌سابقه بودن» هم حملات و هم نتایج این حملات. ابتدا با بررسی موجز عملیات حماس- حماسی که رژیم آپارتاید سودای نابودی کامل آن را داشت!- آغاز خواهیم کرد. رسانه‌های فلسطینی دیروز گزارش کرده‌اند: «در پی عملیات موفقیت‌آمیز نیروهای فلسطینی در محله الزیتون غزه، حدأقل 5 نظامی ارتش رژیم صهیونیستی به درک واصل شدند.» همچنین «گردان‌های قسام» اعلام کرد: دهانه یک تونل را در اطراف پادگان «سعد صایل» در شرق رفح در جنوب نوار غزه پس از حضور گروهی از نیروهای یگان مهندسی ارتش رژیم صهیونیستی منفجر کرده که طی آن این نیروها به قتل رسیده و مجروح شدند. ارتش رژیم صهیونیستی نیز اعتراف کرده است که 12 نظامی‌اش در جریان درگیری‌های دیروز در غزه طی فقط یک حمله زخمی شده‌اند. برخی منابع خبری نیز می‌گویند یک تکاور از نیروهای ویژه رژیم صهیونیستی در نوار غزه توسط گردان‌های قسام زنده به اسارت گرفته شده است. خلاصه دیروز جوانان مسلح فلسطینی، انتقام گوشه‌ای از جنایات هولناک صهیونیست‌ها را در غزه از صهیونیست‌ها گرفتند.
ساعات پُرکار یمنی‌ها
اما محور یمن... آنچه انصارالله یمن در پی «طوفان‌الاقصی» و طی ماه‌های گذشته در حمایت از ساکنان غزه کرده عملاً معادلات را در تنگه باب‌المندب، دریای سرخ و خلیج عدن و حتی اقیانوس هند به نفع محور مقاومت تغییر داده است، و این همان دلیلی است که پوتین را واداشته، وارد مذاکره با یمنی‌ها شود! شاید سال گذشته کمتر کارشناسی پیش‌بینی می‌کرد که انصارالله توان ایجاد «موازنه تهدید»، «موازنه وحشت» و «موازنه قوا» را با رژیم آپارتاید اسرائیل و همزمان، با کشورهای غربی در این منطقه داشته باشد.
«یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح ارتش یمن، روز پنجشنبه در بیانیه مهمی به گوشه دیگری از اقدامات یمنی‌ها اشاره و اعلام کرد، نیروهای یمنی با استفاده از موشک‌های بالستیک و پهپادها، دو کشتی اسرائیلی را در خلیج عدن و یک کشتی دیگر را در اقیانوس هند هدف حمله قرار داده‌اند. او گفت: نیروی دریایی، موشکی و پهپادی عملیات مشترکی را علیه دو کشتی اسرائیلی «MSC Diego » و «MSC GINA» در خلیج عدن صورت دادند و نیروی موشکی نیز دو عملیات ویژه هم علیه کشتی «MSC VITTORIA» در اقیانوس هند و خلیج عدن صورت داد و هدف‌گیری دقیق و مستقیم بود. در این بیانیه بر تداوم جلوگیری از دریانوردی کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌هایی که عازم بنادر فلسطین اشغالی در منطقه اعلامی عملیات هستند تا پایان تجاوز و لغو محاصره غزه تأکید کردند. یحیی سریع این را هم اضافه کرد که، کشتی را که در اقیانوس هند هدف قرار دادند، پیش از این نیز هدف قرار داده بودند!


همچنین رسانه‌های خارجی از حادثه‌ای امنیتی در آب‌های شرق عدن در یمن طی دیروز- جمعه- خبر دادند. به گزارش ایسنا، این رسانه‌ها به نقل از سازمان دریایی انگلیس گزارش دادند، حادثه‌ای امنیتی در ۱۹۵ مایل دریایی شرق عدن در یمن دریافت کرده‌اند. براساس گزارش الجزیره، این سازمان دیروز اعلام کرد که در حال بررسی موضوع است. ساعاتی بعد اطلاعات دریانوردی انگلیس اعلام کرد که 5 فرد مسلح ناشناس با قایق به یک کشتی در خلیج عدن هجوم برده‌اند؛ برخی از رسانه‌ها نوشته‌اند که شواهد نشان می‌دهد که این افراد یمنی هستند.
کشتی‌های مرتبط با اسرائیل را می‌زنیم 
چه مقصد اسرائیل باشد چه نباشد
«سید عبدالملک بدرالدین الحوثی»، رهبر انصارالله یمن نیز روز پنجشنبه در سخنانی ضمن اینکه اعلام کرد، دولت آمریکا چراغ سبز ورود رژیم صهیونیستی به گذرگاه رفح را داد، گفت: «در صورت حمله به رفح، هر کشتی از هر شرکتی که با عرضه یا انتقال کالا به رژیم صهیونیستی مرتبط باشد، هدف حملات نیروهای مسلح یمن قرار خواهد گرفت.» او تأکید کرد که این کشتی‌ها به مقصد فلسطین اشغالی یا هر مقصدی که به سمت آن حرکت می‌کنند، هدف واقع می‌شوند. از این پس به مرحله پنجم و ششم نیز فکر می‌کنیم و گزینه‌های بسیار مهم، حساس و تأثیرگذاری برای دشمنان در نظر داریم.»
او در بخش دیگری از سخنانش به عملیات‌های نیروهای مسلح یمن علیه کشتی‌های ائتلاف آمریکایی- انگلیسی و کشتی‌هایی که به سمت بندر ایلات حرکت می‌کنند، پرداخت و گفت که تاکنون ۱۱۲ کشتی مورد هدف قرار گرفته است و این هفته نیز ۱۰ موشک بالستیک، کروز و پهپاد به سمت اهداف دشمن شلیک شد. رهبر انصارالله یمن همچنین گفت که نیروهای مسلح یمن در ماه گذشته ۲۵ عملیات انجام دادند و در آن از ۷۱ موشک بالستیک، کروز و پهپاد استفاده کردند.
رهبر انصارالله یمن افزود: «کشورهای عربی برای پاسخ به این اقدام گزینه‌های سیاسی، دیپلماتیک و اقتصادی زیادی دارند. (خطاب به حکام کشورهای عربی) اگر جرأت اقدام علیه اسرائیل را ندارید، اجازه دهید مردم پاسخ آنها را بدهند؛ هرچه مصیبت برای فلسطینی‌ها بیشتر شود، گیجی و غفلت حاکمان و مردم کشورهای عربی بیشتر می‌شود؛ صدور بیانیه شما هیچ خطری را دفع نمی‌کند. پذیرش شکست و انفعال شما هیچ کمکی در مقابل دشمن نمی‌کند؛ نفرت‌انگیزی صهیونیست‌ها نسبت به اعراب و مسلمانان از مرحله تربیت کودکان آنها شروع می‌شود و تا حد یک عقده وضعیت روانی آنها را تحت شعاع قرار می‌دهد.»
راهپیمایی میلیونی در صعده
خبر دیگر از یمن آنکه دیروز میلیون‌ها نفر در استان صعده در حمایت از مردم فلسطین با شعار «تنش در برابر تنش... با غزه تا پیروزی» راهپیمایی کردند. راهپیمایی بزرگ مرکزی علاوه‌بر ۲۲ راهپیمایی در شهرستان‌ها و مناطق مختلف استان صعده در میدان مولد النبی شهر صعده برگزار شد. راهپیمایی‌ها در استان صعده در میدان‌های شهید فرمانده، آل‌سالم، شعاره، بنی‌صیاح، الحجله، برازح، عرو و بنی‌بحر، العین و القهره در الظاهر، مناطق مرزی و شهر جاوی و بوصان در مجز، الجرشه در غمر، قطابر، کتاف و ذویب، برگزار شدند. همچنین راهپیمایی‌هایی بعد از نماز جمعه در میادین الخمیس منبه، شدا، البته در ظاهر، عضله در الحشوه و آل‌ثابت برگزار می‌شود. راهپیمایی‌کنندگان با برافراشتن پرچم یمن و فلسطین و بنرهایی با شعار آزادی علیه سیاست استکباری آمریکا در منطقه و جهان، خواستار تحریم محصولات آمریکایی و اسرائیلی شدند.
شهرک‌نشینان به دنبال جدایی از اسرائیل!
اما خبر دیگر از شمال اراضی اشغالی و جنوب لبنان است. سایت عبری‌زبانی گزارش کرد، مسئولان منطقه شمال فلسطین اشغالی به دلیل ناکامی تل‌آویو در تأمین امنیت‌شان، در سالروز تأسیس این رژیم جعلی به دنبال تشکیل «دولت الجلیل» و جدایی از رژیم اسرائیل هستند. مقام‌های شمال فلسطین اشغالی اعلام کردند که در سالروز «استقلال» (روز نکبت تأسیس رژیم صهیونیستی) جدایی از این رژیم را اعلام می‌کنند. به نوشته وب‌سایت اسرائیلی «والا»، اقدام رؤسای شهرک‌های صهیونیست‌نشین در شمال فلسطین اشغالی به دنبال نادیده گرفتن اوضاع امنیتی در این منطقه از سوی کابینه «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، صورت می‌گیرد. این منبع افزود: «این گام همراه با اقدامات بیشتری خواهد بود که مقام‌ها برای آن برنامه‌ریزی می‌کنند.»
حملات دنباله‌دار حزب‌الله
در ادامه حملات مقاومت لبنان به اراضی اشغالی رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز جمعه نوشتند: ۲ موشک ضد زره از لبنان به سمت الجلیل علیا در شمال اراضی اشغالی شلیک شد. کانال ۱۲ عبری‌زبان گزارش داد: این موشک‌ها در منطقه «معیان باروخ» در الجلیل علیا سقوط کرده و منجر به آتش‌سوزی شده است. همچنین به گزارش مهر از المنار، مرکز نظامی السماقه رژیم صهیونیستی در بلندی‌های کفرشوبا اشغالی، از جنوب لبنان هدف حمله موشکی حزب‌الله قرار گرفت. حزب‌الله لبنان نیز اعلام کرد: یک خودروی زرهی نظامیان رژیم صهیونیستی را در پایگاه نظامی المالکیه در شمال فلسطین اشغالی با سلاح مناسب هدف قرار داده است. در بیانیه مقاومت اسلامی لبنان تأکید شده است که در این عملیات، این خودرو به آتش کشیده شد و سرنشینان آن نیز کشته و زخمی شدند. جنبش مقاومت حزب‌الله همچنین اعلام کرد که با تسلیحات مناسب، تجهیزات جاسوسی رژیم صهیونیستی در پایگاه «مسکاف‌عام» در شمال فلسطین اشغالی را منهدم کرده است.
حملات سنگین مقاومت عراق
مقاومت اسلامی عراق روز پنجشنبه اعلام کرد: پایگاه هوائی «نواتیم» متعلق به نظامیان اسرائیلی را در منطقه اشغالی بئر السبع هدف حمله قرار داده است. در عملیات دیگر نیز دو پهپاد مقاومت عراق با دقت بالایی یک هدف حیاتی را در ایلات (ام‌الرشراش) مورد حمله قرار دادند. مقاومت اسلامی عراق در سومین حمله خود به اراضی اشغالی، بندر نفتی «عسقلان» را هدف حمله موشکی خود قرار داده است. مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد: در چهارمین حمله خود در روز پنجشنبه، پایگاه صهیونیستی «الیفالط» در اراضی اشغالی را هدف حمله پهپادی قرار داده است. همچنین مقاومت اسلامی عراق در بیانیه‌هایی پس از اعلام هدف قرار دادن پایگاه هوائی «عوبدا»، در بامداد روز جمعه نیز به عملیات خود علیه رژیم صهیونیستی ادامه داد.
جواب اسرائیل را با شلیک موشک و پهپاد می‌دهیم!
همچنین مقاومت اسلامی النُجَباء در واکنش به حمله هوائی رژیم صهیونیستی به مقر فرهنگی رسانه‌ای این جنبش در دمشق اعلام کرد: «جواب اسرائیل را با شلیک موشک و پهپاد به عمق سرزمین‌های اشغالی خواهیم داد.» گفتنی است، یک ساختمان فرهنگی و رسانه‌ای وابسته به جنبش مقاومت اسلامی النُجَباء در دمشق پایتخت سوریه توسط رژیم غاصب صهیونیستی هدف حمله‌ای قرار گرفت. مقاومت اسلامی النُجَباء در بیانیه خود اعلام کرد: این رژیم به ظلم، توحش و استکبار خود ادامه داده و ساختمانی فرهنگی رسانه‌ای را که در راستای افشای رسوایی‌ها و جنایات ضدبشری آنها فعالیت داشت، هدف قرار داد.