حج امسال نقطه عطفی برای حمایت از مردم مظلوم غزه است


حجت‌الاسلام کاظم صدیقی، خطیب نماز جمعه تهران در خطبه‌های نماز جمعه که در دانشگاه تهران برگزار شد طی سخنانی اظهار کرد: همه ما مسافر هستیم، سفر مرگ در مسیر همه است و همگی رفتنی هستیم. وی با بیان اینکه آنچه در خانه ابدی دستمان را می‌گیرد تقوا است، گفت: تقوا اقتدار و چراغ راه بوده و بهترین توشه برای زندگی ابدی است.
وی تأکید کرد: همه ما موظف هستیم خودمان را توانمند بسازیم و در برابر فشارهای بیرونی و درونی، تسلیم باطل نشویم.
امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: درسی که حضرت آدم به فرزندان خود داد این است که اگر لغزشی پیش آمد و از جایگاه خودمان در اثر این لغزش پایین آمدیم، باید با امید جبران کنیم و تهدید را تبدیل به فرصت ‌نماییم. وی ادامه داد: تقوا برای انسان بیمه زندگی است و هرکه تقوا داشته باشد، خداوند او را از رزق‌های مادی و معنوی برخوردار می‌سازد.


خطیب نماز جمعه تهران ضمن تبریک دهه مبارک کرامت به ملت ایران، گفت: دهه کرامت، دهه امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) است زیرا برکات وجودشان در دنیا ویژه است.
وی با بیان اینکه حج سمبل جامعیت دین است، گفت: احکام دین در مسئله حج تجلی پیدا کرده است. وی عبادت‌ها را سه قسم دانست و خاطرنشان کرد: عبادت‌ها یا بدنی بوده یا مالی و یا درونی و فکری است، در هر کدام از این‌ها یا بعد فردی دارد و یا اجتماعی اما حج همه این‌ها را یک‌جا دارد و حج همه دین است.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: حج بُعد درونی برای حجاج به همراه دارد و آن دوام ذکر است. باید در دوران حج وحدت‌سازی کنیم.
حجت‌الاسلام صدیقی با بیان اینکه حج امسال هم جامعه‌سازی و هم برائت است، بیان کرد: حج بدون برائت حجی بی‌روح است، حج کنگره بین‌المللی برای رساندن پیام دین است، حج قلب تپنده است و رهبری امت اسلامی پیام یکدلی و اقتدار و هماهنگی و هم‌افزایی را به جهانیان می‌رساند. وی عنوان کرد: امام خمینی(ره) مسئله حج و این سیره ابراهیمی را احیا کردند و حج امسال نقطه عطفی برای حمایت از مردم مظلوم غزه است
ملت آمریکا و اروپا در حمایت از مردم غزه بیدار شده‌اند
وی تأکید کرد: جریان غزه نشان داد که دشمن تا چه حد با انسان و انسانیت بی‌رحم است و با حقوق انسانی تضاد دارد، سال‌ها و قرن‌ها این‌ها در پوشش دفاع از حقوق بشر چه غارت‌ها کرده بودند.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه جریان غزه تاریخ‌ساز و مظلومیت بی‌سابقه مردم مظلوم و جنگ زده فلسطین را نشان می‌دهد، اظهار کرد: مردم غزه با روحیه بالایی در حال مقاومت هستند و کودکان، زنان و تمام امکانات آن‌ها در طعمه آتش ظلم آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در حال سوختن است. 
حجت‌الاسلام صدیقی عنوان کرد: ملت آمریکا و اروپا در حمایت از مردم غزه بیدار شده‌اند و دانشجویان آنها به پاخاسته‌اند و شعار عدالت سر می‌دهند، مغز متفکر مقاومت یعنی ایران عزیز و فرماندهی جبهه مقاومت و مستضعفین یعنی امام خامنه‌ای باعث شد در یک توجه عملی و عینی به مظلومیت بی‌سابقه مردم غزه، دانشجویان در غرب به صورت خودجوش به میدان بیایند.
وی در پایان گفت: امسال سال حج برائت است و همه شرکت کنندگان در این حج با هر ملیتی فریاد مرگ بر آمریکا سر خواهند داد و لذا ماه ذی القعده و دهه کرامت را قدر بدانیم.