احداث رآکتور هسته‌ای تحقیقاتی، آموزشی شیراز

جوان آنلاین: رئیس سازمان انرژی اتمی از تأسیس رآکتور هسته‌ای جدید در شیراز خبر داد و گفت: این اقدام در جهت توسعه علوم و فنون هسته‌ای و کار تحقیقاتی، علمی و آموزشی انجام می‌شود. 
محمد اسلامی، در خصوص احداث رآکتور جدید هسته‌ای در شیراز، گفت: این اقدام و برنامه مشترک در جهت توسعه علوم و فنون هسته‌ای و کار تحقیقاتی، علمی و آموزشی انجام می‌شود. شیراز یکی از مکان‌های مورد نظر در جهت نیل به این هدف است و در حال حاضر در حال تهیه زمین و طراحی هستیم تا بتوان کار را شروع کرد. 
رئیس سازمان انرژی اتمی در ادامه در خصوص برگزاری کنفرانس بین‌المللی علوم و فنون هسته‌ای اخیر در شهر اصفهان نیز افزود: کنفرانس بین‌المللی علوم و فنون هسته‌ای با شرکت ۲۲ کشور برای اولین بار در تهران برگزار شد. سطح مقالات و ارائه‌ها در تراز بالایی قرار داشت و حدود ۱۰۰ سخنران خارجی و ۱۰۰ سخنران داخلی در این اجلاس شرکت داشتند. 
اسلامی همچنین از برگزاری این کنفرانس به صورت دوسالانه خبر داد و اظهار کرد: این کنفرانس تنها جایی است که علوم هسته‌ای خارج از زنجیره انحصاری نظام استکباری شکل می‌گیرد و به فعالیت خواهد پرداخت. 
فریدون عباسی نماینده مردم کازرون در مجلس و رئیس اسبق سازمان انرژی اتمی پیش‌تر در حاشیه اجلاس اصفهان درباره رآکتور هسته‌ای شیراز گفته بود «سازمان انرژی اتمی درحال پیگیری برای ساخت یک رآکتور ۱۰مگاواتی در شیراز است».