استیصال و یأس در تمام حرکات دشمن دیده می‌شود

کنگره سراسری شهدای مهاجر مدافع حرم در تالار قدس کتابخانه مرکزی حرم مطهر رضوی با حضور سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آیت‌الله سید‌احمد علم‌الهدی نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی، حجت‌الاسلام سید‌ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی، علیرضا رشیدیان استاندار خراسان‌رضوی، ابراهیم حاتمی‌کیا فیلمساز انقلابی و جمعی از خانواده‌های شهدا و رزمندگان قرارگاه‌های فاطمیون، زینبیون و حیدریون برگزار شد.
حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی در نخستین کنگره شهدای مهاجر مدافع حرم اظهار داشت: در طول تاریخ جنگ اراده‌ها بین خداپرستان و خودخواهان همواره وجود داشته است، خداخواهان به‌دنبال حاکمیت حق، عدالت‌خواهی و توجه به حیات انسان بوده و خودخواهان با روحیه استکباری به‌دنبال زورگویی، نقض حاکمیت خدا و دست‌انداختن به منابع انسانی بودند.
تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: در دهه اول انقلاب اسلامی جنگ را به ما تحمیل کردند و منافقین 17 هزار نفر از مردم و مسئولان عالی‌قدر کشور را به شهادت رساندند تا انقلاب پا نگیرد، در دهه دوم درصدد بودند انقلاب و نظام را ناکارآمد نشان دهند و  در دهه سوم دنبال این بودند که پیام انقلاب به امت اسلامی نرسد، اما پیام این انقلاب، امت اسلامی را بیدار کرد، چراکه یمن و صنعا همان یمن و صنعای سابق است، اما چه اتفاقی افتاده که در یمن بیش از هزار روز است با شکم گرسنه مبارزه می‌کنند و می‌خواهند مسلمان زندگی کنند، امروز هویت اسلامی خود را بازیافتند. 
 رئیسی تصریح کرد: دشمن بعد از جنگ جهانی دوم و تک‌قطبی شدن جهان دید که تنها اسلام ناب است که در برابر منافع نامشروع غرب و مستکبرین می‌ایستد، پس توطئه‌های بسیاری نظیر اختلاف‌پراکنی، گروه‌های تکفیری، اهانت به مقدسات، حکومت‌های دست‌نشانده و غده سرطانی رژیم ‌اشغالگر صهیونیستی را  انجام دادند‌. 
وی با بیان اینکه امام(ره) از ابتدا فرمودند، مسئله قدس و فلسطین مسئله اول جهان اسلام است، تصریح کرد: جریان داعش و تکفیری برای این به‌وجود آمد که مسئله قدس چالش اول جهان اسلام نباشد، اما این ماجرا امت اسلامی را بیدار و جهل‌زدایی کرد. 
تولیت آستان قدس رضوی افزود: حزب‌الله، گروه مقاومت و یک جریان عظیم پرخروش و مردمی با انگیزه و اندیشه در جهان اسلام بسیج شدند و در واقع یک حزب‌الله تبدیل به گروه‌های مختلف مقاومت در جهان اسلام شد.
رئیسی با‌اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه از بین رفتن اسرائیل شدنی است، خاطرنشان کرد: یک روز اعلام شد خرمشهر آزاد شد، یک روز آزادی حلب و روز دیگر موصل اعلام شد، ان‌شاءالله روزی اعلام می‌شود که قدس شریف آزاد شد و این امر را با گروه‌های مصممی که حضور دارند، بسیار قریب می‌دانیم. تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه امروز استیصال و یأس را در تمام حرکات دشمن می‌توانید ببینید، گفت: مردم لبنان و فلسطین هیچ امیدی به میزهای مذاکره ندارند، بلکه امید آنان به مجاهدان در میدان است و می‌گویند، میدان، تکلیف را مشخص می‌کند، بنابراین همه گروه‌های فلسطینی روی این موضوع اتفاق نظر دارند که مقاومت و ایستادگی دشمن را وادار به عقب‌نشیننی می‌کند.  رئیسی ادامه داد: روحیه سلحشوری و مقاومت به برکت‌آفرینی مقتدایان و سرداران سرافرازی همچون سردار سلیمانی و دیگرانی است که نامشان زینت‌بخش این جلسه است و افتخارات بسیاری در ایستادگی و مقاومت به ثبت رساندند.
تقدیر از حاتمی‌کیا
به گزارش فارس، در جریان این مراسم از «ابراهیم حاتمی‌کیا» کارگردان فیلم «به‌وقت شام» که به رشادت‌های مدافعان حرم پرداخته است، تقدیر شد.
همچنین در این مراسم دختر نوجوان شهید علیرضا توسلی (‌فرمانده تیپ فاطمیون) و همسر حجت‌الاسلام محسن‌علی مطهری از لشکر زینبیون پیامی درباره ادامه
راه مدافعان حرم قرائت کردند.