عربستان دست به دامان سنگال و سودان شد


هنوز 24 ساعت از اظهارات ولیعهد سعودی در تمجید از توانایی‌های ارتش عربستان نگذشته بود که منابع یمنی اعلام کردند این کشور برای دفاع از مرزهای خود در برابر نیروهای یمنی، تیپ‌های جدیدی از نظامیان سودانی و سنگالی را در امتداد مرزهای جنوبی مستقر کرده است. به گزارش فارس، منبعی در ارتش یمن روز شنبه اعلام کرد ارتش سعودی برای جلوگیری از ادامه شکست‌های خود، در امتداد مرزهای این کشور با یمن، 4 تیپ نظامی دیگر سودانی و سنگال مستقر کرده است.
به گزارش روزنامه «منار» یمن، این منبع همچنین گفته ارتش سعودی از عناصر جدیدی که به مرز گسیل داشته، 2 گردان جدید تشکیل داده و قرار است این عناصر و تیپ‌های ارتش سودان در کنار عناصر قبلی و به نیابت از ارتش سعودی با نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بجنگند و از مرزهای عربستان دفاع کنند.
خبر استقرار نظامیان سودانی و سنگالی در مرزهای جنوبی عربستان در حالی منتشر می‌شود که «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی در گفت‌وگو با مجله «تایم» آمریکا گفته بود ارتش عربستان از جمله ارتش‌های قدرتمند دنیا بوده و توانایی‌های زیادی دارد؛ اگر لازم شود و دولت یمن (دولت مستعفی منصور هادی) بخواهد، ارتش عربستان به یمن حمله زمینی خواهد کرد.
هلاکت 120 نظامی سودانی
منبع نظامی یمنی همچنین به درگیری‌های نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با نظامیان اجاره‌ای سودان در نزدیکی گذرگاه مرزی «علب» واقع در مرز عربستان با یمن هم‌اشاره کرد و گفت که بیش از 120 نظامی که بیشترشان سودانی هستند، در این درگیری‌ها کشته و زخمی شده‌اند. این منبع همچنین گفت که «ابراهیم دفع الله»، فرمانده تیپ «الحزم»، «عبدالباقی بخیت»، فرمانده نیروهای چترباز این تیپ و «مصطفی رمضان»، فرمانده گردان واکنش سریع در بین کشته شدگان هستند. به رغم اینکه هیچ‌گونه آمار رسمی از تعداد نظامیان کشته شده سعودی در مرزهای جنوبی منتشر نشده است ولی برخی مانع تعداد آنها را «صدها» نفر اعلام کرده‌اند.