بلیط هواپیما

حمایت مجدد چین و روسیه از ایران همزمان با تشکیل گروه اقدام ضدایرانی ترامپ

بخش خبری - روسیه و چین به عنوان دو شریک نزدیک ایران در اقداماتی معنادار درست یک روز پس از اعلام تشکیل گروه موسوم به "اقدام ایران" توسط ترامپ، با اعلام گسترش همکاری‌ها با کشورمان و آمادگی برای ارسال سوخت هسته‌ای به تهران، پیام‌های روشنی برای کاخ‌سفید ارسال کردند؛ کنار ایران می‌مانیم.
وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام اینکه محموله دوم سوخت هسته‌ای برای ارسال به ایران آماده شده، افزود که این کشور به برجام پایبند است و به تمام تعهدات خود در چارچوب این توافق بین‌المللی عمل می‌کند.
در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: روسیه به انجام تعهدات خود در چارچوب توافق هسته‌ای با ایران موسوم به برجام، استمرار داده و شرکت دولتی روس اتم به اجرای طرح‌ها برای تامین شرایط برجام ادامه می‌دهد.
این بیانیه در بخش دیگری آورده است: «طرح مشترک روسیه و ایران برای تغییرات در دو مجموعه سانتریفوژ در مرکز سابق غنی سازی اورانیوم در فردو برای تولید ایزوتوپ‌های ثابت با موفقیت اجرایی می‌شود؛ این ایزوتوپ‌ها برای مصارف صنعتی و درمانی استفاده خواهند شد.»

وزارت خارجه روسیه خاطر نشان کرده است: در خاک روسیه سوخت هسته‌ای با غلظت تا 20 درصد اورانیوم برای استفاده در رآکتور تحقیقاتی تهران نگهداری می‌شود.
در بیانیه همچنین تصریح شده است: بازگشت این سوخت هسته‌ای به ایران با محموله‌های کمتر از 5 کیلوگرم به درخواست طرف ایرانی و پس از تایید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر اینکه شرایط پیش‌بینی شده برای این منظور در برجام اجرا شده، انجام می‌شود.
بیانیه می‌افزاید: محموله نخست در اوایل سال 2017 میلادی به ایران تحویل شد و هم‌اکنون مقدمات برای ارسال محموله دوم سوخت هسته‌ای به ایران فراهم می‌شود.
روسیه همچنین اعلام کرده که به اجرای بند سوم برجام شامل مجموعه‌هایی از همکاری‌ها با ایران در عرصه انرژی هسته‌ای صلح آمیز کمک می‌کند.
در پایان بیانیه وزارت خارجه روسیه خاطرنشان شده است: تمام همکاری‌ها با ایران در چارچوب برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت و نیز تحت کنترل کامل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انجام می‌شود.
روسیه در بیانیه خود بر عزم این کشور برای اتخاذ تدابیر لازم به منظور حفظ و اجرای کامل برجام تاکید کرده است.
وزیر خارجه چین: همکاری‌های پکن با تهران گسترش می‌یابد
وزیر امور خارجه چین نیز در تماس تلفنی با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود، ضمن حمایت مجدد از برجام، بر گسترش همکاری‌ها با تهران تاکید کرد.
"وانگ یی" برجام را دستاوردی مهم در زمینه چندجانبه‌گرایی خواند و آن را همسو با منافع جامعه بین‌المللی دانست.
وزیر امور خارجه چین با تاکید بر پایبندی این کشور به این توافق، گفت: ما آشکارا گفته‌ایم که با اقدام نادرست وضع تحریم‌های یکجانبه و تعمیم حوزه قضایی به خارج مرزها مخالفیم.
وانگ تصریح کرد که پکن روابط با تهران را ارج می‌نهد و با در نظر داشتن آخرین تحولات بین المللی، به دنبال گسترش همکاری‌ها برای بهره مندی دو طرف از منافع متقابل است.
به گزارش شینهوا، ظریف نیز در این گفت وگوی تلفنی آخرین تحولات مربوط به برجام را به اطلاع همتای چینی خود رساند و از نقش سازنده پکن در توافق ابراز قدردانی کرد.
چین به عنوان بزرگ‌ترین خریدار نفت ایران اعلام کرده است که از تحریم‌های آمریکا تبعیت نخواهد کرد.
بر مبنای ارزیابی‌های صورت گرفته، این کشور در ماه‌های ژانویه تا مه (دی 96 تا خرداد 97) به طور میانگین روزانه 718 هزار بشکه نفت از ایران وارد کرده که در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته، نزدیک به 10 درصد افزایش داشته است.
اخیراً حتی پس از خروج شرکت فرانسوی توتال از کنسرسیوم بین‌المللی برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی، شرکت ملی نفت چین (سی.ان.پی.سی) سهم این شرکت را در اختیار گرفته و به کار ادامه داده است.
سایر اخبار این روزنامه
آغاز عرضه سکه‌های پیش فروش شده مروری بر مکاتبات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با صدام حسین برای برقراری صلح و آزادیِ آزادگان دوازده نامه عمران خان رسما نخست‌وزیر پاکستان شد رونمائی از انزوای آمریکای ترامپ حمایت مجدد چین و روسیه از ایران همزمان با تشکیل گروه اقدام ضدایرانی ترامپ سی.ان.ان: بمبی که دانش‌آموزان یمنی را به خاک‌وخون کشید، ساخت آمریکا بود نماینده آشوریان در مجلس: جامعه آشوریان نیاز به پدرخواندگی آمریکا ندارند حمایت مجدد چین و روسیه از ایران همزمان با تشکیل گروه اقدام ضدایرانی ترامپ سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد توزیع سبد غذایی میان اقشار آسیب پذیر از شهریور نقشه شوم آمریکا بعد از مرگ داعش دکتر روحانی انتخاب نخست‌وزیر جدید پاکستان را تبریک گفت سخنی با بزرگان حوزه قم رئیس جمهور با تبریک فرا رسیدن سالگرد استقلال اندونزی: توسعه روابط دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی، ثمرات ارزنده‌ای برای دو ملت و جهان اسلام خواهد داشت رئیس پلیس تهران اعلام کرد شناسایی 9 انبار 320 میلیارد تومانی محتکران در تهران فرمانده نیروی انتظامی: بزرگداشت یاد شهدا و ایثارگران باعث ارتقای روحیه ماموران ناجا می‌شود حمایت مجدد چین و روسیه از ایران همزمان با تشکیل گروه اقدام ضدایرانی ترامپ حمایت مجدد چین و روسیه از ایران همزمان با تشکیل گروه اقدام ضدایرانی ترامپ حمایت مجدد چین و روسیه از ایران همزمان با تشکیل گروه اقدام ضدایرانی ترامپ حمایت مجدد چین و روسیه از ایران همزمان با تشکیل گروه اقدام ضدایرانی ترامپ حمایت مجدد چین و روسیه از ایران همزمان با تشکیل گروه اقدام ضدایرانی ترامپ حمایت مجدد چین و روسیه از ایران همزمان با تشکیل گروه اقدام ضدایرانی ترامپ
بلیط هواپیما