یک مقام کاخ سفید: ترامپ بی‌کفایت و بی‌ثبات است

یک مقام کاخ سفید در کتابی به توصیف اظهارات نژادپرستانه و زن‌ستیزانه رئیس‌جمهور آمریکا در محافل غیر علنی و رفتارهای هیجانی اشتباه او که موجب شرمساری مقامات ارشد دولت می‌شود، پرداخته است.
در کتابی که یکی از مقام‌های کاخ سفید درباره «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور نوشته، به اظهارات نژادپرستانه و جنسیت‌گرایانه وی اشاراتی داشته است.به نوشته روزنامه «واشنگتن پست»،‌ این مقام آمریکایی در کتاب خود که این هفته منتشر می‌شود، بیان داشته ترامپ فردی بی‌کفایت، بی‌ثبات و نامناسب برای فرماندهی نیروهای مسلح است.
این کتاب اظهارات نژادپرستانه و زن‌ستیزانه رئیس‌جمهور آمریکا در مواقعی که سخنانش ضبط نمی‌شوند را توصیف می‌کند. همچنین بیان می‌کند که ترامپ هنگام حرف زدن به لکنت می‌افتد، کلمات را درهم ادا می‌کند، گیج می‌شود، به راحتی برانگیخته می‌شود و در استنتاج اطلاعات به مشکل برمی‌خورد.
این نویسنده که هویت خود را مخفی نگه داشته است، سال گذشته نیز یک ارزیابی از رفتارهای ترامپ را در روزنامه «نیویورک تایمز» منتشر کرد که در آن نوشته بود افراد زیادی در دولت تلاش می‌کنند در مقابل «رفتارهای هیجانی اشتباه» ترامپ ایستادگی کنند.
وی در این کتاب نوشته است:سال گذشته گروهی از کارکنان دولت قصد داشتند به‌صورت گروهی استعفا دهند ولی در نهایت به این نتیجه رسیدند که زیان چنین اقدامی بیش از سود آن خواهد بود.
وی همچنین می‌نویسد: ترامپ اغلب نسبت به نشست‌های اطلاعاتی و امنیت ملی بی‌اعتنا است و موجب می‌شود دولت‌های خارجی به او به چشم یک فرد «ساده‌انگار و تاثیرپذیر» نگاه کنند که به‌راحتی می‌توان او را بازی داد.
این نویسنده در کتاب خود روزی را توصیف می‌کند که کارکنان ارشد دولت، به‌خاطر اظهاراتی که ترامپ در حساب توئیترش نشر داده بود، صبح با وحشت از خواب بیدار شده‌ بودند. او می‌نویسد:‌ «در چنین لحظاتیبه‌طور هم‌زمان خشکتان می‌زند، متشنج می‌شوید و شرمسار می‌شوید».
«استفانی گریشام» معاون مطبوعاتی کاخ سفید اواخر روز پنجشنبه طی بیانیه‌ای علیه نویسنده این کتاب گفت: «فرد ترسویی که این کتاب را نوشته، نامش را در کتاب ذکر نکرده زیرا محتوای آن چیزی جز دروغ نیست».