رافائل گروسی: آژانس انرژی اتمی با همان شیوه گذشته با ایران تعامل می‌کند

«رافائل گروسی» تاکید کرد در دوره ریاست او بر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، تغییری در شیوه تعامل این نهاد با ایران رخ نخواهد داد.
مدیرکل جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی وعده داد تلاش خواهد کرد که در تعامل با ایران هیچگونه بی‌عدالتی رخ ندهد.
وی در گفت وگو با خبرگزاری ریانووستی روسیه با بیان این که اجازه نمی‌دهد در مورد ایران تبعیض رخ دهد از تمایل خود برای ادامه همکاری با این کشور خبر داد.
گروسی تاکید کرد که در این سمت بسیار مصمم و قانونمند بوده و تردیدی در انجام وظایفش نخواهد داشت.
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همچنین یادآور شد از گزارش‌های بازرسان این سازمان در مورد انجام تعهدات ایران حمایت می‌کند.
به گفته وی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در هر مرحله بر همکاری و توجه متقابل متمرکز خواهد شد.
گروسی افزود: در دوره ریاست وی آژانس روش جدیدی را برای فعالیت‌های خود به کار نگرفته و همچنان به شیوه پیشین به تعامل و همکاری خود با ایران ادامه می‌دهد.
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز یکشنبه نیز در صفحه توئیتر رسمی خود، اعلام کرد که مدیرکل جدید این سازمان بر همکاری و روابط کاری سازنده با جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد.
«رافائل گروسی» پس از درگذشت «یوکیا آمانو» مدیرکل پیشین آژانس، برای هدایت این نهاد انتخاب شد. او نخستین فرد از منطقه آمریکای جنوبی است که در این سمت ایفای نقش می‌کند.
این دیپلمات آرژانتینی اخیرا گفته است که افزایش غنی‌سازی اورانیوم در ایران شاید تهدید فوری محسوب نشود، اما یک مسئله جدی است و جهت پیشگیری از تشدید تنش، باید با آن با دوراندیشی برخورد کرد.