یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس شد

باشگاه پرسپولیس رسما از جدایی یحیی گل‌محمدی  از شهر خودرو و توافقش با سرخپوشان تهرانی خبر داد و نوشت: در پی مذاکرات محمدحسن انصاری‌فرد و حمیداوی مالک شهرخودرو رضایت نامه یحیی گل محمدی صادر شد و گل محمدی بازیکن و سرمربی پرسپولیس به خانه‌اش بازگشت.
یحیی گل‌محمدی با پرسپولیس توافقاتی داشته و قرارداد رسمی امضا خواهد شد. دستیاران گل محمدی به کادر فنی پرسپولیس ملحق می‌شوند.
یحیی گل‌محمدی به عنوان سرمربی روزهای تلخ و شیرینی در پرسپولیس داشته.
به گزارش وبسایت نود، پرسپولیسی‌ها لیگ نوزدهم را با گابریل کالدرون آرژانتینی آغاز کردند و حالا با منتفی شدن حضور کالدرون درادامه فصل یحیی گل‌محمدی را روی نیمکت خود می‌بینند. گل‌محمدی که در لیگ برتر سابقه‌ی هدایت تیم‌های صبا، پرسپولیس، نفت، ذوب‌آهن، تراکتورسازی و شهر خودرو را در کارنامه دارد، برای دومین بار است که هدایت پرسپولیسی‌ها را بر عهده می‌گیرد. یحیی اولین بار در لیگ دوازدهم به عنوان سرمربی پرسپولیس انتخاب شد. او در آن دوره از رقابت‌های لیگ برتر در ابتدای فصل هدایت صبا را بر عهده داشت. حضور گل‌محمدی در صبا بیش از ۹ هفته طول نکشید و به عنوان دستیار مانوئل ژوزه در کادر فنی پرسپولیس مشغول به کار شد و در پایان نیم فصل اول سرمربی پرسپولیس شد.
وضعیت یحیی اینبار اما متفاوت‌تر از لیگ دوازدهم است. او مربی با تجربه‌تری شده و نتایج قابل قبولی از جمله دو قهرمانی پیاپی جام حذفی همراه با ذوب‌آهن را در کارنامه خود دارد. یحیی علاوه بر قهرمانی جام حذفی با ذوب‌آهن، همراه با نفت تهران با سوم شدن در لیگ برتر سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا و همراه با شهرخودرو با چهارم شدن درلیگ برتر سهمیه حضور در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرده است. به بهانه‌ی حضور دوباره گل‌محمدی در پرسپولیس، روزهای تلخ و شیرین او در نیم فصلی که هدایت سرخپوشان پایتخت را بر عهده داشت را مرور کرده‌ایم. 
پرسپولیس با هدایت یحیی گل‌محمدی در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فصل 92-1391 در ورزشگاه آزادی به مصاف ملوان بندر انزلی رفت. شاگردان یحیی در یک بازی برتر برد پر گلی را مقابل میهمان خود کسب کردند. پرسپولیس موفق شد در روزه درخشش کریم انصاری‌فرد با 6 گل میهمان خود را شکست دهد. انصاری‌فرد در آن بازی هت‌تریک کرد. دیگر گل‌های پرسپولیس را هم هادی نوروزی 2 بار و غلامرضا رضایی به ثمر رساندند. البته آن برد 6 گله پرسپولیس تنها برد 6 گله آن‌ها در آن فصل نبود. در هفته‌ی چهاردهم لیگ برتر هم پرسپولیسی‌ها با 6 گل پیکان را شکست دادند. در آن بازی گل‌محمدی به عنوان کمک ژوزه روی نیمکت پرسپولیس حضور داشت. 
یحیی گل‌محمدی در حالی به عنوان سرمربی پرسپولیس انتخاب شد که دو همبازی او در جام جهانی 2006 آلمان مهدی مهدوی‌کیا و علی کریمی در این تیم بازی می‌کردند. یحیی با مهدوی‌کیا به مشکل خود و در اواخر اسفندماه بود که مهدوی‌کیا اعلام کرد از باشگاه با او تماس گرفته‌اند و کنار گذاشته شده. مهدوی‌کیا هم دیگر برای پرسپولیس به میدان نرفت تا بازی فینال جام حذفی که در آن بازی برای خداحافظی حضور داشت. آن بازی هم حواشی عجیبی را به همراه داشت و مهدوی‌کیا چند دقیقه‌ای در روزی که تماشاگران از ابتدای نیمه دوم نام او را صدا می‌زدند برای پرسپولیسی‌ها بازی کرد.
 در فصل 92-1391 پرسپولیس با یحیی گل‌محمدی به فینال جام حذفی رسید و باید در ورزشگاه آزادی به مصاف سپاهان می‌رفت. بازی در پایان 120 دقیقه به تساوی 2 بر 2 انجامید تا تکلیف قهرمان جام در ضربات پنالتی مشخص شود. در ضربات پنالتی این سپاهان بود که عملکرد بهتری داشت و در نهایت توانست از سد میزبان خود بگذرد و در روزی که مهدی مهدوی‌کیا آخرین بازی خود را انجام می‌داد، پرسپولیس را در ورزشگاه آزادی شکست دهد و قهرمان جام حذفی شود. آن باخت غیر از اشک‌های مهدی مهدوی‌کیا در آخرین حضور رسمی‌اش در میدان و جدایی علی کریمی از پرسپولیس، استعفای یحیی گل‌محمدی را هم به همراه داشت و یحیی بعد از حضور در بازی آخر پرسپولیس مقابل تراکتور برای لیگ سیزدهم دیگر در پرسپولیس حضور نداشت. 
 در پرسپولیس فعلی 8 بازیکن حضور دارند که در گذشته با یحیی گل‌محمدی در تیم‌های مختلف کار کرده‌اند. سید جلال حسینی، امید عالیشاه، حسین ماهینی، علیرضا بیرانوند، محمد نادری، وحید امیری، محمد حسین کنعانی‌زادگان و کمال کامیابی‌نیا بازیکنانی هستند که سابقه‌ی کار کردن با یحیی گل‌محمدی را در کارنامه دارند. پرسپولیس در پایان لیگ دوازدهم به مقام هفتم رسید. پرسپولیسی‌ها در جدول رده بندی نیم فصل دوم که هدایت آن‌ها بر عهده‌ی یحیی بود هم به مقام ششم لیگ برتر رسیده بودند. کریم انصاری‌فرد با 3 گل زده و 3 پاس گل در نیم فصل دوم، بهترین بازیکن یحیی در پرسپولیس لیگ دوازدهم بود.