ایجاد 2400 شغل بنیاد برکت در مناطق محروم یزد

7 مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی تا پایان سال، 2400 شغل را در استان یزد عملیاتی خواهند کرد.
به گفته‌ معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت، بنابر تاکیدات رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در خصوص تلاش جدی برای اشتغال‌زایی، مردمی کردن اقتصاد و رونق تولید در کشور، تا پایان سال جاری یک‌هزار طرح اشتغال‌زایی برکت در قالب مدل اقتصادی «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال برکت) در استان یزد به بهره‌برداری خواهد رسید. آغاز به کار این تعداد طرح اشتغال‌زایی، ایجاد 2400 شغل را به دنبال خواهد داشت.
رضا راضی‌زاده با بیان این مطلب افزود: 5 شهرستان خاتم، بهاباد، مهریز، بافق و ابرکوه و 300 روستای توابع این شهرها به عنوان نقاط هدف اشتغال‌زایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام مشخص شده‌اند و فرآیند کار در این مناطق توسط تسهیل‌گران بنیاد آغاز شده است.
وی اعتبار پیش‌بینی شده برای ایجاد این تعداد طرح اشتغال‌زایی را بالغ بر 900 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: 7 مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت در این زمینه مشغول به فعالیت هستند.
معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ادامه داد: این مشاغل با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های هر منطقه در رسته‌های شغلی پرورش مرغ بومی و بوقلمون، صنایع دستی، پرورش دام سبک، کیک و شیرینی‌پزی و... ایجاد خواهد شد.