مهلت تهیه سیم‌کارت برای وام یک میلیونی تا ۱۸ اردیبهشت است

حسین میرزایی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، درباره تسهیلات سرپرست خانوار اظهار داشت: از ساعت 22 چهارشنبه 27 فروردین‌ماه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پیامکی را با سرشماره v.refah به سرپرستان خانوار آغاز کرده است و این روند تا جمعه 31 فروردین ماه ادامه خواهد داشت و سرپرستان خانوار تا روز یکشنبه 31 فروردین فرصت دارند نسبت به ارسال کدملی خود به شماره اعلام شده اقدام کنند ضمن اینکه زمان‌اشاره شده به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.
سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا با بیان اینکه خانوار‌های یارانه بگیر، برای استفاده از تسهیلات بانکی، تقاضای خود را صرفاً با پاسخ به پیامک‌هایی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با سرشماره v.refah ارسال می‌کند ثبت کنند افزود: تأکید می‌شود برای اعلام تقاضا، هیچگونه مراجعه به بانک‌ها و سازمان‌های دولتی نیاز نیست. پس از اتمام ارسال پیامک‌‌ها از سوی وزارت ارتباطات و پاسخ آن از سوی سرپرستان‌ خانوار، لیست نهایی در اختیار سازمان هدفمندی قرار خواهد گرفت تا نسبت به پرداخت وام یک میلیون تومانی
اقدام شود.
میرزایی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در روز چهارم اردیبهشت وام یک میلیونی به حساب سرپرستان خانواری که یارانه نقدی دریافت می‌کنند، واریز می‌شود گفت: سرپرستان خانواری که متقاضی وام یک میلیون تومانی هستند باید از طریق سیم کارتی که به نام سرپرست است اقدام به ارسال کد ملی به شماره 6369 کند و در غیر این صورت پیامک ارسال شده قابل قبول نیست و سرپرستان باید نسبت به خرید سیم کارت به نام خودشان اقدام کنند.


وی با بیان اینکه طبق برنامه ریزی 25 میلیون سرپرست خانوار یارانه نقدی دریافت می‌کنند که 88 میلیون پیامک یعنی به تعداد سیم‌کارت‌های سرپرستان‌ پیامک ارسال می‌شود گفت: برخی از سرپرستان چند سیم کارت دارند که برای تمام سیم کارت‌ها ارسال شده است. کل افرادی که سیم کارت ندارند 2/5 میلیون سرپرست هستند.
 سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا افزود: کل کسانی که از سرپرستان خانوار سیم کارت ندارند 2/5 میلیون نفر هستند. به احتمال خیلی زیاد ما برای یکی دیگر از اعضای خانواده که تلفن و سیم کارت دارند پیامک ارسال می‌کنیم و واریزی سرپرست برای آنها صورت می‌گیرد.
 میرزایی در پاسخ به اینکه آن دسته از افرادی که تا 31 فروردین سیم کارت تهیه نکنند چه می‌شود گفت: آن دسته از افرادی که سیم‌کارتی به نامشان نیست و امکان تهیه سیم‌کارت تا روز یکشنبه 31 فروردین را ندارند، مهلت دارند تا 18 اردیبهشت ماه به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه کنند و سیم کارت تهیه کنند. پس از آنکه سیم کارت به نامشان ثبت شد وام یک میلیون تومانی را تا پایان ماه مبارک رمضان دریافت می‌کنند.