به‌کارگیری تمام توان دولت برای جهش تولید

رئیس جمهور در پایان آئین بهره‌برداری از 4 طرح زیربنایی و عمرانی در استان فارس که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، ضمن تشکر از همه دست اندرکاران اجرا و بهره برداری از این طرح‌ها گفت: در سال جهش تولید همه توان دولت را به کار می‌گیریم تا این کلام مقام معظم رهبری را در عمل اجرایی و عملیاتی کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی اظهارداشت: یقین دارم که بقیه ارگان‌ها، نیروهای مسلح و بخش خصوصی هم برای تحقق این کلام تلاش می‌کنند و امیدوارم بتوانیم به طور متناوب طرح‌ها را امسال هر مقدار که به نتیجه می‌رسد، افتتاح کنیم.
رئیس جمهور با بیان اینکه مردم مطمئن باشند در کنار مبارزه با کرونا، از تلاش برای تولید و ایجاد اشتغال دست بر نخواهیم داشت، گفت: امسال سال سختی برای اشتغال است و امیدواریم باتلاش همه عزیزان در بسیاری از رسته‌های فعالیت‌های اقتصادی، بتوانیم این مشکلات را کاهش دهیم و با یاری یکدیگر سال خوبی را برای کشورمان رقم بزنیم. همچنین رئیس جمهور در آئین افتتاح بیمارستان جدید ۱۲۴ تختخوابی لامرد، با تاکید بر اینکه حضور خیرین در پروژه‌های بسیار مهم و پروژه‌های مرتبط با سلامت و زندگی مردم بسیار حائز اهمیت است، گفت: بهره برداری از ۸۰۰۰ تخت بیمارستانی جدید تا پایان سال جاری موجب خوشحالی است.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این مراسم که از طریق ویدیو کنفرانس انجام شد، با قدردانی از زحمات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خیرین عزیز در سراسر کشور و خیر حاج حیدر در این استان، به گزارش دکتر جان بابایی درباره مقابله با بیماری کرونا در استان فارس اشاره و تصریح کرد: تلاش‌های انجام گرفته در استان فارس در زمینه مبارزه با کرونا برای همه مردم ما خوشحال کننده است.


رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در زمینه شبکه درمانی کشور بویژه شبکه بهداشت سراسر کشور بعد از انقلاب تلاش شده است و در دولت تدبیر و امید نیز از این شبکه درمانی حمایت جدی شد و نقش بسیار ارزشمندی داشته است، گفت: ازهمه پزشکان، پرستاران، کادر درمانی و پزشکی و درواقع مدافعین سلامت سراسر کشور و به ویژه استان فارس و همچنین کادر درمانی منطقه لامرد تشکر و سپاسگزاری می‌کنم که در این ایام کار بسیار بزرگی انجام دادند.
بیمارستان جدید ۱۲۴ تختخوابی لامرد نیز با زیربنای ۱۱ هزار متر مربع در دو طبقه شامل بخش‌های داخلی، اطفال، بستری زنان و بخش LDR مردان به صورت مجزا، زایشگاه و اتاق‌های پاراکلینیک شامل رادیولوژی، سی تی اسکن، آزمایشگاه، داروخانه، فیزیوتراپی و لاندری است.
همچنین، رئیس جمهور در آئین بهره‌برداری از مجتمع ورزشی شهید سپهبد قاسم سلیمانی در لامرد فارس، با اشاره به تلاش موفق سپاه پاسداران برای پرتاب ماهواره، این اقدام را برای مردم عزیز ایران اسلامی مبارک دانست و تاکید کرد: این اقدام نشان دهنده ارزشمند بودن همه تلاش‌های پیگیر در این شرایط سخت است.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی اظهارداشت: این اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دنیا نشان داد علیرغم سختی و مشکلات اقتصادی ناشی از کرونا، فعالیت‌های تولیدی و سازندگی ما ادامه پیدا می‌کند.
رئیس جمهور با ابراز خرسندی از نام‌گذاری این مجتمع ورزشی به نام شهید سلیمانی، خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی قهرمان بزرگ کشور و تاریخ ما بوده و بنابر این مناسب است که هرمکانی که قهرمان پرور است، نامی از قهرمانان بزرگ تاریخی ما داشته باشد و شهید سلیمانی از قهرمانان بزرگ تاریخ دفاع کشور بوده و به روح او درود می‌فرستیم.
روحانی ادامه داد: همان طور که رهبری معظم انقلاب فرمودند باید کاری کنیم امسال در عمل به سال جهش تولید تبدیل شود؛ ایشان سال را اینگونه نامگذاری کردند تا همه تلاش کنیم این اجرا و محقق شود.
رئیس جمهور همچنین بهره برداری از مجتمع ورزشی شهید سلیمانی لامرد را اقدامی بسیار ارزشمند دانست و گفت: برای مردم این منطقه خوشحال کننده است که خادمان آنها در طول این ۷ سال فضای ورزشی را در استان فارس به بیش از دو برابر رساندند؛ یعنی یک میلیون و ۳۹۰ هزار اضافه کردند.
روحانی ادامه داد: این یک افتخاری است برای دولت که در استان فارس این خدمت بزرگ را برای همه ورزشکاران، مردم و جوانان عزیز انجام داده است.
رئیس‌جمهور اظهار داشت: افتتاح استادیوم ۵۰ هزار نفری فوتبال ۳ سال گذشته و بهره برداری از سالن ۶۰۰۰ نفره سرپوشیده که قرار است به زودی افتتاح شود، هم قدم مهمی در این راستا است.
وی با تقدیر از تلاش‌های وزارت نفت در این زمینه، گفت: همیشه به وزارت نفت تاکید کرده بودیم که اطراف مکان‌های فعال خود، این خدمات اجتماعی را هم انجام بدهند و این پروژه هم یکی از خدمات اجتماعی وزارت نفت است.
رئیس جمهور هنگام دستور آغاز بهره برداری از این پروژه گفت: به نام خداوند بزرگ و به یاد همه شهیدانمان و شهدای عزیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و به یاد شهید عزیزمان قاسم سلیمانی، مجتمع ورزشی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را افتتاح بفرمایید.
لازم به ذکر است ، رئیس جمهور در آئین بهره برداری از ترمینال جدید فرودگاه لامرد، با ابراز خشنودی از افتتاح این پروژه فرودگاهی گفت: ان شاالله تا پایان سال ۲۰ پروژه مهم فرودگاهی در کشور افتتاح خواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این آئین که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، با تشکر از تلاش‌های دست اندرکاران و مسئولان در زمینه فرودگاهی و خبرهای بسیار خوبی که به مردم داده می‌شود، اظهار داشت: مهندس اسلامی قول دادند عملیات اجرایی آزادراه لامرد به پارسیان را نیز به زودی و در ماه‌های آینده آغاز کنند که تحول بسیار خوبی برای استان و منطقه پارسیان و لامرد خواهد بود. روحانی خاطرنشان کرد: در واقع امروز باید بگوییم همه این افتتاح‌هایی که در لامرد انجام شد تعلق به سه استان دارد، گرچه اینها در استان فارس است، اما دو تا همسایه را هم در نزدیکی خودش دارد؛ هم هرمزگان و هم بوشهر و این طرح‌ها از یک طرف وقتی می‌خواهد به آب متصل شود به هرمزگان نیاز پیدا می‌کند و وقتی می‌خواهد به گاز متصل شود، به بوشهر نیاز پیدا می‌کند.
رئیس جمهور گفت: خوشحالم این منطقه در یک سه راهی اتصال بین سه استان بسیار خوب کشورمان در جنوب که استان‌های بسیار استراتژیک هم هستند قرار گرفته و ان‌شاءالله همه این پروژه‌ها برای مردم مبارک باشد و از وزرای صنعت، معدن و تجارت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ورزش و جوانان و راه و شهرسازی تشکر و سپاسگزاری می‌کنم.
ترمینال جدید فرودگاه لامرد در زمینی به مساحت ۵۵۰۰ متر مربع احداث شده و ظرفیت پذیرش سالانه ۹۰۰ هزار مسافر را داراست.