نیاز به روح «برنده شدن» داریم

سرمربی کروات تیم ملی می‌گوید نقاط قوت تیم ملی را تغییر نخواهد داد اما قطعا خون تازه ای به تیم ملی تزریق خواهد شد.
به گزارش ایسنا، دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در برنامه ورزش و مردم درباره شیوع کرونا و لغو بازی‌های تیم ملی و لغو شدن دیدارهایش با لژیونرهای ایرانی گفت: سعی کردم با همه بازیکنان در تماس باشم و به طور مرتب در ارتباط باشم. برخی از بازیکنان را هم به صورت حضوری دیدار کردم. طبیعتا الان فقط تلفنی در تماس هستیم اما سعی کردم تماسمان با همدیگر قطع نشود. وی درباره اینکه آیا تیم ملی ایران در دوران مربیگری او نسبت به زمان کارلوس کی روش و ویلموتس چند درصد تغییر خواهد کرد، اظهار کرد: قطعا من دنبال این نیستم که نقاط قوت را تغییر دهم ولی اعتقاد دارم که باید خون تازه ای به تیم تزریق شود که قطعا این اتفاق رخ خواهد داد.
سرمربی تیم ملی درباره شناختش از رقبای تیم ملی ایران گفت: من ۴۰ بازی اخیر تیم ملی را مشاهده کردم. ۱۰۰ بازی از لیگ برتر ایران را هم با خودم به کرواسی آوردم. به طور کلی سعی کردم بازی‌ها را آنالیز کنم.
وی در پاسخ به این سوال که شانس ایران برای صعود به جام جهانی را چقدر ارزیابی می‌کند، گفت: ما شانس زیادی داریم. ما به روح برنده شدن نیاز داریم و همین موضوع به صعود ما به جام جهانی کمک خواهد کرد.


اسکوچیچ در واکنش به این سوال که آیا او هم برای آماده سازی تیمش نیازمند اردوهای آماده سازی بلند مدت است یا خیر خاطرنشان کرد: به نظرم اول باید برنامه لیگ برتر مشخص شود و بعد برای تیم ملی برنامه ریزی کنیم. اول باید مشخص شود که چقدر وقت داریم و بر اساس آن برای تیم ملی برنامه بریزیم.
سرمربی تیم ملی درباره معیارهایش برای انتخاب بازیکنان برای تیم ملی و توجهش به بازیکنان لژیونر یادآور شد: مهم این است که بازیکنان بتوانند در سطح تیم ملی خودشان را بالا نگه دارند. هر بازیکنی که پاسپورت ایرانی داشته باشد فرصت حضور در تیم ملی را دارد و من بازیکنان داخلی و خارجی را جدا نمی‌کنم.
وی درباره حواشی مربوط به جزئیات قراردادش با فدراسیون فوتبال اظهار کرد: قرارداد من بلند مدت است اما طبیعتا این موضوع به نتایج بستگی دارد. مربی ای که نتیجه نگیرد، نباید امیدوار به ادامه قراردادش باشد.
اسکوچیچ در واکنش به اینکه گفته می‌شود قراردادش در تیرماه به اتمام می‌رسد، تاکید کرد: بهتر از من می‌دانید که شایعات نادرست و غلط در ایران زیاد است.
سرمربی کروات تیم ملی درباره مخالفت برخی از کارشناسان با مربیگری او در تیم ملی گفت: من اطمینان به نفس کامل دارم و تلاش زیادی می‌کنم. از کارم مطمئن هستم اما هر فردی که انتخاب شود، نظرات منفی را هم در بردارد.
وی در پاسخ به این سوال که مشکلات حقوقی او با نفت آبادان تمام شده است یا خیر، گفت: امیدوارم این مسائل به طور کامل حل شود. این موضوع در حال پیگیری است و فدراسیون فوتبال آن را دنبال می‌کند. اطمینان دارم این مسائل حل شود. اسکوچیچ درباره مشکلات حقوقی با ملوان انزلی و تاثیر مربیگری در تیم ملی برای حل این مسائل نیز اظهار کرد: من اصلا اصراری بر سر این مشکل نداشتم. سال‌های زیادی گذشته و هیچ وقت اجبار نکردم. چندین سال گذشته اما به نظر می‌رسد تمایلی به حل مشکل ندارند. من خیلی خوب با آن‌ها برخورد کردم اما طبیعتا بابت کاری که کردم، انتظار دارم دستمزدم را دریافت کنم.
وی درباره تغییر افکار بازیکنان تیم ملی درباره مربیگری او در تیم ملی و موافقت بازیکنان با این اتفاق گفت: خودم را با سایر مربیان مقایسه نمی‌کنم. من خودم را با دراگان دیروز مقایسه می‌کنم و سعی می‌کنم پیشرفت کنم. فکر می‌کنم انسان عادی و خوبی هستم و بازیکنان از نظر فنی هم درک کردند. امیدوارم رفتار بازیکنان به خاطر مسائل فنی و شخصی باشد. اسکوچیچ درباره شناختش از فوتبال ایران بعد از گذشت چندین سال مربیگری در لیگ برتر، اظهار کرد: به نظرم بازیکنان از نظر تکنیکی و تاکتیکی توانایی زیادی دارند و فوتبال هجومی در خون آن‌ها است. امیدوارم تیم ملی هجومی بازی کند. وقتی بازیهای تیم ملی را نگاه می‌کردم، حس می‌کردم هجومی بازی نمی‌کنند.
سرمربی کنونی تیم ملی درباره اینکه سبک فوتبالش شبیه سبک بازی تیم کی روش است یا تیم ویلموتس گفت: به نظر من تفاوت تیم کی‌روش و ویلموتس، دفاعی بودن تیم کی‌روش نبود. تیم کی‌روش شخصیت مناسبی داشت و آن باعث برتری تیم ملی شده بود. بازی‌های اخیر تیم ملی با ویلمتوس، شبیه فیلم‌های درام بود. سعی می‌کنم فوتبال تیم من، شبیه فیلم‌های اکشن باشد.