آیت‌الله امینی به عنوان یک فقیه روشنفکر صادقانه در خدمت انقلاب و نظام بود

حزب مردم‌سالاری با صدور اطلاعیه‌ای ضمن عرض تسلیت ارتحال ملکوتی آیت‌الله حاج شیخ ابراهیم امینی به مردم شریف ایران و حوزه‌های علمیه و علاقمندان به ویژه به فرزندان و وابستگان آن مجاهد وارسته، ایشان را یکی از علمای بی‌حاشیه دانست که صادقانه در خدمت انقلاب و نظام بود.
متن کامل این اطلاعیه به این شرح است: اذا مات العالم ثلم فی‌الاسلام ثلمه لا یسدها شی. خبر درگذشت مرحوم آیت‌‌الله حاج شیخ ابراهیم امینی موجب تأسف و تألم گردید؛ ایشان یک استاد اخلاق‌مدار، فقیهی روشنفکر، مجاهدی وارسته و همواره الگوی شاگردانش در مراکز حوزوی و علمی بود و در هر سنگری که قرار می‌گرفت چه در مجلس بازنگری قانون اساسی و چه در مجلس خبرگان رهبری و چه در مجمع تشخیص مصلحت نظام همواره به عنوان یکی از علمای بی‌حاشیه صادقانه در خدمت انقلاب و نظام بود. 
حزب مردم‌سالاری درگذشت این عالم جلیل‌القدر را به مردم شریف ایران و حوزه‌های علمیه و علاقمندان به ویژه به فرزندان و وابستگان آن زنده‌یاد تسلیت گفته و امیدوار است صداقت در خدمت و ساده زیستی در سبک زندگی ایشان همواره نصب‌العین مدیران و خدمتگزاران به مردم باشد.کمیته اطلاع‌رسانی حزب مردم‌سالاری.