پهپاد‌های بی‌شمار سپاه در پهنه آبی خلیج فارس

سرویس سیاسی جوان آنلاین: سرلشکرحسین سلامی روز گذشته در مراسم الحاق پهپاد‌ها و بالگرد‌ها به نیروی دریایی سپاه در بندرعباس، با اشاره به پوسیدگی نظام سیاسی امریکا اظهار داشت: در گذشته اگر امریکا دچار چالشی می‌شد، آن را با جنگ حل می‌کرد و قدرت بازگشت و ترمیم زخم‌ها را داشت؛ اما امروز دیگر قادر به ترمیم این مسائل نیست. وی ادامه داد: امریکا دست از استراتژی‌های تهاجمی اشغالگرانه و توسعه‌طلبانه برنداشته و هنوز به دنبال تحمیل سلطه خود بر جهان است؛ هرچند این استراتژی امروز دشمن‌ساز است.
فرمانده کل سپاه افزود: تفاوت رهبرانی که جهان را با حکمت اداره می‌کنند و آن‌ها که فاقد حکمت هستند، همین است. رهبران ژرف‌اندیش الهی که با حکمت جهان را اداره می‌کنند، دوستان خود را تکثیر می‌کنند، اما رهبران فاقد عقل سیاسی که دچار انحطاط و زوال تدبیر هستند، دشمن‌سازند. وی با اشاره به نقش امریکا در عادی‌سازی روابط کشور‌های امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی گفت: امریکا حکام رژیم‌های مرتجع را با صهیونیست‌ها آشتی می‌دهد تا همه مسلمان علیه او نفرت پیدا کنند؛ این نفرت‌ها در سطح احساس باقی نمی‌مانَد و سلاح‌ها و جهاد از درون این نفرت‌ها شکل می‌گیرد.
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: آیا مقامات امریکایی می‌توانند برای لحظه‌ای در خیابان‌های یکی از شهر‌های کوچک اسلامی رفت و آمد کنند، اگر می‌توانند «بسم الله». امریکایی‌ها قادر به این کار نیستند، چون همه ملت‌ها علیه آنان هستند. سرلشکر سلامی تأکید کرد: ما هر روز قدرتمندتر شده‌ایم. آثار و نفوذ انقلاب اسلامی، انقلابی که متعلق به جهان اسلام و بلکه جهان بشریت است، تا شرق مدیترانه و شمال آفریقا قدرت ساخته است؛ این قدرت‌ها امروز ایستاده‌اند و عمل می‌کنند. وی افزود: روح جهاد زنده شده است و دشمنان ما نمی‌توانند در میان این فوران قدرت جهاد، هیچ حرکتی در بلاد اسلامی انجام دهند؛ این‌ها یعنی پایان فصل سیطره سنتی امریکا و انگلیس و متحدان آن‌ها بر جهان اسلام.
الحاق ۱۸۸ فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه


همچنین آیین الحاق ۱۸۸ فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه صبح دیروز با حضور فرمانده کل سپاه در بندر عباس برگزار شد.
دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در این مراسم با برشماری ویژگی‌های پهپاد‌های الحاقی گفت: فیلم برداری و عکاسی در حوزه رزمی برای انهدام اهداف ثابت و متحرک دریایی، از قابلیت‌های این پهپاد‌ها است. وی افزود: با الحاق این پهپاد‌ها تمام ماموریت‌های نیروی دریایی سپاه، تحت پوشش پهپاد‌های بومی ایرانی قرار می‌گیرد؛ رصد و پایش همه تحرکات دریایی هم با این پهپاد‌ها رهگیری می‌شود. فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه پهپاد‌های الحاق شده کاملا بومی، و به دست متخصصان سازمان صنایع هوایی ایران ساخته شده است، گفت: سه فروند از این پهپاد برای نخستین بار رونمایی شده است و قابلیت انجام ماموریت از روی شناور برای اهداف مورد نظر دارد.
وی با بیان اینکه این پهپاد‌ها شامل پهپاد عمود پرواز سپهر، شهاب ۲ و عمود پرواز هدهد چهار است، گفت: پهپاد مهاجر شش نیز با دقت بالا در دریا و ساحل، از دیگر پهپاد‌هایی است که صبح امروز به نیروی دریایی سپاه ملحق شد؛ این پهپاد با شعاع پرواز بیش از ۲۰۰ کیلومتر، توانایی حمل ۴ موشک و انجام ماموریت در همه شرایط آب و هوایی دارد. همچنین دو فروند بالگرد آب نشین و ۴ فروند بالگرد با ظرفیت‌های رزمی و حمل موشک هم دیروز به نیروی دریایی سپاه پاسداران ملحق شد.
رصد ناوگروه هواپیمابر امریکایی با پهپاد‌های بومی
سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه همچنین در این مراسم از رهگیری ناوگروه هواپیمابر امریکایی با پهپاد‌های بومی سپاه خبر داد و اظهار داشت: در این رهگیری، ناو هواپیمابر نیمیتز به همراه ناو‌های اسکورت کننده شامل دو فروند ناوشکن ۱۱۴ و ۱۰۴، رزم ناو‌های ۵۸ و ۵۹، دو ناوچه گشتی ۹ و ۱۲ و یک فروند شناور گارد ساحلی ۱۳۳۳ ارتش تروریستی امریکا، قبل از ورود به تنگه هرمز و خلیج فارس شناسایی شدند.