انجام دور دوم مذاکرات ایران و اوکراین از روز دوشنبه در تهران

دور دوم مذاکرات ایران و اوکراین در مورد سانحه سقوط هواپیما اوکراینی روز دوشنبه در تهران برگزار می‫شود
به گزارش ایسنا، در این دور از مذاکرات محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین‫المللی وزیر امور خارجه کشورمان، میزبان معاون حقوقی وزیر امور خارجه اوکراین و تیم همراهش است. این مذاکرات از 28 مهرماه تا 30 مهرماه در تهران برگزار می‫شود.
در جریان این مذاکرات در ابتدا جلسات کارشناسی کمیته‌ها برگزار می‫شود و سپس معاونین وزیران امورخارجه دو کشور نتایج جلسات کارشناسی را مورد بحث قرار خواهند داد.
محسن بهاروند معاون وزیر خارجه و رئیس هیئت ایرانی در این مذاکرات، درمورد محور رایزنی‫های تهران و کی‫یف در این دور از مذاکرات گفته است: در این دور از مذاکرات سه جلسه فنی برگزار خواهد شد یکی از این جلسات درمورد بحث‌های فنی است که سازمان هواپیمایی انجام خواهد داد. یک جلسه درمورد مسائل قضایی است که همکاران قوه قضائیه انجام می‌دهند و یک جلسه هم درمورد مسائل حقوقی درباره میزان غرامت افراد و هواپیماست.
بهاروند با بیان اینکه پس از آنکه این سه گروه با یکدیگر ملاقات کرده و پیشرفت حاصل شد، یک جلسه عمومی خواهیم داشت، افزود: در آن جلسه، من و همتای اوکراینی به علاوه همه گروه‌هایی که با هم مذاکره کردند، حضور خواهیم داشت و پیشرفت‌های آنها را می‌بینیم.
وی ادامه داد: اگر راهنمایی لازم باشد، راهنمایی‌هایی را انجام می‌دهیم و قدم‌های بعدی را تعریف می‌کنیم که دور بعدی مذاکره باشد. سعی‌مان این است که هرچه سریع‫تر در کوتاه‌ترین زمان به نتیجه برسانیم
سایر اخبار این روزنامه
«ابتکار» عوامل موثر بر قیمت نفت در بازار جهانی را بررسی کرد روزگار سیاه نفت رضا دهکی جنگ مغلوبه جناحی یک نوجوان دیگر در استان بوشهر خودکشی کرد زنگ خطر انتخاب کودکانه شوکران مرگ ماجرای کشف 9 کامیون قاچاق دارو در عراق چیست؟ ابهام‌های قاچاق دارو از مرزهای ایران سند امنیت قضایی از سوی رئیس قوه قضائیه ابلاغ شد از «حق بهره‌مندی از خدمات حقوقی» تا «منع بازداشت غیرقانونی و خودسرانه» آسیب هجمه‌های اخیر علیه رئیس‌جمهوری به فضای سیاسی کشور چگونه خواهد بود؟ روحانی، سیبل توهین اصولگرایان سه هدف پروازی از جنگ آذربایجان و ارمنستان توسط پدافند هوایی ایران ساقط شدند ترکش‌های ناآرامی قره‌باغ بر خاک ایران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضد کرونا و بدون حضور جمعیت انجام شد برگزاری مراسم ایام عزاداری پایان ماه صفر در حضور رهبر انقلاب عارف: جریان رقیب اصلاحات هیچ گاه شهامت عذرخواهی از مردم را نداشت آمادگی اصلاح‌طلبان برای عذرخواهی انجام دور دوم مذاکرات ایران و اوکراین از روز دوشنبه در تهران