سلام اولین برف


بارش برف پاییزی از شامگاه شنبه در مشهد که تا یک شنبه نیز ادامه داشت، شهر را سفیدپوش کرد؛ هرچند این دومین برف پاییزی در مشهد بود اما اولین برف پاییز امسال بود که چهره شهر را سفید پوش کرد. بنا بر اعلام کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی استان، بیشترین بارش برف طی 24 ساعت منتهی به صبح یک شنبه در شهرستان تربت حیدریه با 17 میلی متر گزارش شده است، در مشهد نیز بیشترین بارش برف در ایستگاه فرودگاه با 5/4 میلی متر برف و با ارتفاع 3 سانتی متر همراه بوده است. زهرا آهنگر زاده در گفت وگو با «خراسان رضوی» از افزایش دمای شش درجه ای مشهد از دوشنبه شب خبر داد و اظهار کرد: طبق نقشه های هواشناسی برای روز سه شنبه بارش برف و باران در مشهد و استان خواهیم داشت، این بارش ها در مشهد به صورت باران و در نواحی کوهستانی به صورت برف خفیف خواهد بود و این روند تا روز چهارشنبه ادامه خواهد یافت.
همچنین سرپرست اداره کل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد از مسدود نبودن هیچ کدام از معابر شهری و نبود آب گرفتگی در نقاط مختلف شهر در پی بارش رحمت الهی و برودت هوا، با توجه به آماده باش حداکثری نیروهای خدمات شهری خبر داد. به گزارش روابط عمومی معاونت خدمات شهری، سید محسن رهنمایی اظهار کرد: در پی اخطار هواشناسی مبنی بر اعلام هشدار درباره وزش باد شدید لحظه ای و بارش رگباری باران به همراه رعد و برق و همچنین بارش تگرگ و برف، ۵۵ دستگاه ماشین بیل برف روب سنگین ، ۸۵ دستگاه ماشین بیل برف روب نیمه سنگین، ۲۷ دستگاه ماشین مینی لودر، ۳ دستگاه لودر، ۲۵ دستگاه تانکر برای رفع آب گرفتگی، ۱۶ گریدر و ۸۳ دستگاه ماشین نمک پاش به صورت آماده باش در شهر حضور داشتند. وی افزود: با توجه به اهمیت خدمت رسانی به شهروندان، ۵ هزار پاکبان نیز به صورت آماده باش در مناطق ۱۳ گانه شهرداری مشهد حضور داشتند. وی گفت: با توجه به افزایش شدت بارش‌ها از اوایل صبح یک شنبه، با تلاش نیروهای خدمات شهری بلافاصله به پاک سازی معابر شهری و پیاده روهای پر تردد در شهر اقدام شد و با توجه به آمادگی کامل نیروهای خدمات شهری و کاهش تدریجی شدت بارش ها، خوشبختانه هیچ کدام از معابر شهری مسدود نشد و موردی از آب گرفتگی در مشهد نیز گزارش نشد.
آغاز زودهنگام عملیات راهداری زمستانی در استان
رئیس اداره نگهداری راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان نیز گفت: عملیات راهداری زمستانی که هر سال از ۱۵ آذر آغاز می‌شود به دلیل بارش برف اخیر در استان از ابتدای این ماه آغاز شد. رجایی در گفت و گو با ایرنا افزود: با آغاز بارش برف و باران در استان و پیش‌بینی ادامه این بارش‌ها، ۲۶ اداره راهداری در شهرستان های استان به حال آماده باش درآمده و برای عملیات راهداری زمستانی تجهیز شده‌اند.