جرات مناظره نداريد؛ جسارت توهين، آري!

آرمان ملی- مطهره شفیعی: برای مطرح کردن خودشان نه هنری دارند و نه جایگاهی. نه توان گفت‌وگوی منطقی دارند و نه در خود آن اندازه دانش و آگاهی سراغ دارند که بخواهند سوالی را مطرح کنند؛ بنابراین تنها راه باقی مانده برای نیل به هدف‌شان توهین است؛ کاری که سال‌هاست انجام می‌دهند اما در نهایت رسوا می‌شوند. نکته قابل‌توجه آنجاست که پیر و جوان و حتی نوجوانان این جریان برای مطرح کردن خودشان پروژه تخریب آیت‌ا‌... هاشمی را در دستور داشتند که نتیجه‌ای برایشان نداشت و پس از رحلت ایشان به خانواده آیت‌ا... هجمه می‌برند اما غافل بودند که رسوایی تنها دستاورد این پروژه است.
 دختربچه هم قاطی دلواپسان شد
روز پنجشنبه شخصی به نام منصوره معصومی‌اصل، که در اینستاگرامش خود را دارای دکترای علوم قرآنی و مشاوره خانواده و قبل ازدواج و مدیر موسسه بیت‌النور معرفی کرده، ویدئویی را منتشر کرده است که در آن دخترش با اشاره به اظهارات فائزه هاشمی‌، می‌گوید: مامان نمی‌خواهی جوابی بدهی و مادر می‌گوید خودت جوابش بده. سپس دختربچه کم‌سن‌و‌سال بر اساس سناریوی از پیش‌نوشته‌شده به فائزه هاشمی توهین می‌کند و می‌گوید او آماده مناظره است. اما تصور نمی‌کرد که دختر آیت‌ا... هاشمی به‌خوبی می‌دانست در‌ پشت پرده چه خبر است و چه جریانی و با چه هدفی یک دختر‌بچه را بازیچه رسیدن به اهداف سیاسی‌اش کرده است؛ بنابراین اعلام کرد: «از این کلیپ خیلی خوشم آمد و پیشنهاد گفت‌وگو با این دختر خانم بسیار خوب را می‌پذیرم.» زمان زیادی نگذشت که ویدئوی دیگری از این دختر منتشر شد که در آن خطاب به دختر آیت‌ا... هاشمی گفت: «سلام فائزه خانم، من امروز در سایت‌ها دیدم شما پیشنهاد مناظره با من را قبول کردید و آماده‌ مناظره با من شدید. به قول خودتان شما کاندیدای ریاست‌جمهوری هستید و شما می‌توانید از مناظره با من سوءاستفاده کنید و من این فرصت را به شما نمی‌دهم. و البته شما قطعا باید رد‌صلاحیت شوید. ان‌شاءا... مناظره‌ ما باشد برای بعد از انتخابات. آهان، راستی من فصل امتحاناتم است و باید امتحاناتم را خوب بدهم تا آدم خوبی باشم، تا در آینده عاقبت به شر نشوم.»
 فیلمبرداری حرفه‌ای...

نکته قابل‌توجه در این ویدئوها فیلمبرداری حرفه‌ای بود و نشان از آن داشت که تیمی با برنامه و شاید به‌صورت پروژه‌ای چنین به سیاه‌نمایی مشغول است. بسیاری روز گذشته دختر بچه را عامل چنین بی‌اخلاقی‌ای ندانستند و خطاب به مادر وی که ادعای فرهنگی بودن دارد، چنین گفتند چرا برای رسیدن به مقاصد سیاسی‌اش دخترش را مجبور به چنین کارهایی کرده و آیا از نتیجه این اقدامات در سرنوشت دخترش آگاه است و چرا زنی که خود را مشاور خانواده می‌داند کاری کرده که دخترش مضحکه شود و از او به عنوان بازیچه سیاسی اصولگرایان دلواپس نام ببرند. سوال دیگر این بود که چرا منصوره معصومی، خودش تقاضای رسمی مناظره با فائزه هاشمی را ارائه نکرده است. آیا می‌دانست که در نهایت رسوایی نصیبش می‌شود؟ باید توجه داشت منصوره معصومی‌اصل، عضو ستاد اعزام سخنران و استاد عمار است و از چنین تفکری بعید نبود که چنین دختر نوجوانش را ابزار سیاسی کند؛ به‌ویژه آنکه شکست‌خورده انتخابات مجلس هم هست! در سوابق معصومی آمده است: «‌مدیر دارالقران اوقاف کرج، مشاور سابق فرماندار کرج و مسئول کمیته امور بانوان، مدیریت موسسه قرآنی بیت‌النور، مدیر دبستان اسلامی حسینیه۲، عضو سابق شورای فرهنگی دانشگاه آزاد کرج، عضو اسبق ستاد ساماندهی امور جوانان کرج، مشاور امور خانواده و تربیت فرزند، رئیس کمیسیون امور بانوان و خانواده کرج در سال‌های ۹۰ تا ۹۳، مسئول کمیته بصیرت افزایی بانوان در انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای ۹۲ و مسئول اسبق کارگروه حجاب و عفاف شهرستان کرج». طبیعی است که اندیشه او در دولت روحانی نه‌تنها جایگاهی ندارد؛ بلکه مردود است بنابراین شاید این اقدامات برای تسویه‌حساب و تلافی عدم‌داشتن سمت دولتی و حتی مورد اقبال مردم قرار نگرفتن در انتخابات مجلس باشد!
  واکنش‌ها به تدابیر مادر برای دختر!
واکنش‌ها به اقدام سبک مادر و دختر دلواپس هم قابل توجه بود که به برخی از آنها اشاره می‌شود. فردی نوشت: «‌سلام. اون موقعی که درخواست مناظره می‌دادی نمی‌دونستی امتحان داری؟ دختر گلم تو که آنقدر به‌عاقبت‌بخیری خودت فکر می‌کنی خوب نیست که تو صحبت دونفر آدم بالغ دخالت کنی، به‌خصوص که وقتی آدم شجاعت عمل کردن رو نداره فقط باعث شرمندگی اون کسی می‌شه که ازش حمایت کرده، در ضمن قضاوت کردن دیگران و گفتن اینکه اونها عاقبت‌به‌شرن کار خیلی زشتیه. ای کاش این‌رو می‌دونستی. خانم‌هاشمی به کسی توهین نکردن اما رفتار شما خلاف ادب به دور از عقل و حتی به دور از شجاعت و عمل‌گرایی بود. موفق باشی عزیزم و در ضمن به قول خودت الان وقت امتحانا و درس هستش. به نظرت عقلت آنقدر کامل شده که در این زمینه دخالت می‌کنی. کاش توی مدارس یه‌مقدار حیا هم به بچه‌ها یاد می‌دادن.» فرد دیگری نوشت: «‌فعلا باید از والدین این بچه و سازندگان اون فیلم به جرم سوء‌استفاده و تجاوز به حقوق کودک اعلام جرم بشه. البته به قول رئیس سازمان اوج «کیو از چى می‌ترسونى؟» اینجا نه اعلام جرم‌کننده‌اى هست و نه از اعلام جرم ترسى.»
سایر اخبار این روزنامه
مردم به خودتان رحم کنید اقتصاد ایران؛ گروگان سیاست ؟ بحران کرونا و بهایی که مردم می‌پردازند واکسن، تاریخ و سیاست افکار عمومی هر تصمیمی را برنمی‌تابد سيماي واقعي كاسبان تحريم «مخالفت با برجام» و «بی ثباتی چند سال اخير» ١٠٠ ميليارد زيان زد رفتار كبك پاسخ مردم نيست جرات مناظره نداريد؛ جسارت توهين، آري! گرفتن حق مردم برخی را ناراحت می کند كرونا از استان هاي محروم قرباني مي‌گيرد فرار مسئولان به جزیره توهمات ِ احمدی‌نژاد؟ گويا نظامي‌ها پاستور را رهـا نمي‌كنند دولت واحد نداريم؛ متاسفانه چند دولت داريم وقت « انتخابات» ياد «حجاب اختياری» افتاديد؟ اعتراضات تک‌نفره را بشنویم دو هفته حساسي پيش رو داريم ریاست‌جمهوری زنان و موانع پیش‌رو ویروس ترسناک‌ «هندی» پشت مرزهای ایران بازی سیاسی با مشکلات معیشتی مردم تناقض‌ درحرف و عمل سكوت در برابر افشاگري‌هاي سياسي! مثلث کابل، وین و بغداد: فصل تازه خاورمیانه سوءاستفاده کرونایی از قدرت عمومی