توافق آمریکا و اسرائیل برای تشکیل کارگروه ضد ایرانی

کاخ سفید در بیانیه‌ای ضمن اعلام دیدار «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی بایدن و «مئیر بن شبات» همتای صهیونیستی او در سفارت اسرائیل در واشنگتن گفت که «مسئولان آمریکایی و اسرائیلی بر سر تشکیل کارگروه به منظور مقابله با پهپادها و موشک‌های ایرانی به توافق رسیده‌اند».
در ادامه بیانیه کاخ سفید آمده است: «مقامات آمریکایی و اسرائیلی رفتارهای ایران در منطقه را یک «تهدید بزرگ» تلقی کرده‌اند».
کاخ سفید افزود: «دو طرف برای تمرکز روی تهدید فزاینده پهپادها و موشک‌های نقطه‌زن ایرانی که در اختیار نمایندگان آن در خاورمیانه قرار می‌گیرند، کارگروه مشترک ایجاد کنند».
در ادامه بیانیه آمده که طرف آمریکایی همچنین طرف اسرائیلی را در جریان مذاکرات وین قرار داد و گفت که واشنگتن تمایل دارد با انجام رایزنی‌های نزدیک، اسرائیل را در جریان مذاکرات هسته‌ای قرار دهد.

از سوی دیگر، «جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید سه‌شنبه شب به وقت تهران در سخنانی گفت که «رابرت مالی» نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران «به‌منظور انجام رایزنی‌های بیشتر درباره ایران عازم خاورمیانه شده است».
ساکی افزود: «من فکر می‌کنم رابرت مالی در حال رفتن به منطقه یا اکنون آنجا است تا در دور دیگری از مذاکرات شرکت کند».
سایر اخبار این روزنامه
انتصاب فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء(ص) چرا برجام نتیجه‌ای جز خسارت نداشت؟ رسوایی فایل صوتی پاسخ می‌دهد کدام دیپلماسی کدام میدان؟(یادداشت روز) اخبار ویژه چرخش بن سلمان به سمت دیپلماسی! همزمان با پیشروی انقلابیون یمن در میدان انتظار بازگشت رونق به بورس با اجرای بسته سیاستی جدید شرارت‌های نتانیاهو چگونه اسرائیل را در تله امنیت انداخت؟ توافق آمریکا و اسرائیل برای تشکیل کارگروه ضد ایرانی سوءمدیریت در ماجرای جوجه یکروزه عاملی برای نوسان دوباره قیمت مرغ چین و روسیه تقریباً در همه موارد با ما همراهند عملیات بازی‌دراز حاجی‌دلیگانی: تحقیق و تفحص از مرکز / بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست‌جمهوری کلید خورد نعل وارونه غربگرایان برای انحراف اذهان از عاملان درز فایل صوتی ظریف چرا برجام نتیجه‌ای جز خسارت نداشت؟ رسوایی فایل صوتی پاسخ می‌دهد چرا برجام نتیجه‌ای جز خسارت نداشت؟ رسوایی فایل صوتی پاسخ می‌دهد