علی مرادخانی، مدیر موزه موسیقی درگذشت

علی مرادخانی، معاون پیشین امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر موزه موسیقی که در پی ابتلا به ویروس کرونا به کما رفته بود، بامداد دیروز درگذشت.
زنده‌یاد مرادخانی که معاونت سابق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ عهده‌دار بود، یک ماه پیش به کرونا مبتلا شد و به مدت سه هفته در بیمارستان بستری شده بود.
تأسیس خانه موسیقی ایران با همکاری هنرمندان موسیقی، مدیر تولید مجموعه زبان فارسی برای غیرفارسی‌زبانان (امور بین‌الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) نیز برخی دیگر از فعالیت‌های زنده‌یاد مرادخانی را تشکیل می‌دهند.
سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد در پی درگذشت مرادخانی پیامی صادر کرد که در بخشی از آن آمده است: خبر درگذشت مدیر توانا و انسان والا، همکار عزیز، معاون سابق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرحوم علی مرادخانی موجب تأسف و تأثر عمیق گردید.

دوران طولانی و مستمر مدیریت در عرصه‌های فرهنگی و هنری در کنار اقدامات تأسیسی، نظام‌بخش و خلاقانه در این حوزه، او را به مدیری توانمند، کاربلد و کارآمد و مورد وثوق و احترام اصحاب فرهنگ و هنر بدل کرده بود.
اینجانب این ضایعه اندوهناک را به خانواده آن مرحوم، جامعه فرهنگ و هنر و همکاران و علاقه‌مندان ایشان صمیمانه تسلیت می‌گویم.
محمد اللهیاری، مدیر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با انتشار پیامی درگذشت علی مرادخانی، معاون سابق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد را تسلیت گفت.
در متن پیام تسلیت محمد اللهیاری آمده است: «مرحوم علی مرادخانی، دعوت پروردگارش را برای حضور در تماشاگه راز، لبیک گفته است و به راستی جز تسلیم در برابر مشیت حضرت حق، پناهگاهی نیست...».
انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس نیز در این باره پیامی صادر کرد: «درگذشت تأسف‌برانگیز و ناباورانه فرهیخته هنردوست و انسان گرانمایه زنده‌نام علی مرادخانی موجبات تألم خاطر اهالی فرهنگ، هنر و اندیشه را فراهم آورد.
بی‌شک حسن خلق و روحیه تعامل حداکثری با سازمان‌ها و نهاد‌های مختلف فرهنگی- هنری و ارتباط گسترده و سازنده با اصحاب شریف فرهنگ و هنر ایران‌زمین، از جمله نقاط مثبت کارنامه مدیریتی ایشان به شمار می‌رود.»