بلیط هواپیما

یزدانی خرم؛ مدیری که غیرممکن را ممکن ساخت

محمدرضا یزدانی خرم پیشکسوت و مدیر باسابقه ورزش ایران ساعت
۳ بامداد یک‌شنبه ۲۶ دی‌ماه ۱۴۰۰ در سن ۷۵ سالگی در منزلش،
دار فانی را وادع گفت. محمدرضا یزدانی خرم، مدیر و سیاستمدار ایرانی متولد اول آبان ۱۳۲۵ بود و از سال ۱۳۶۸تا مرداد سال ۱۳۸۵ رئیس فدراسیون والیبال و از سال ۱۳۸۵ تا سال ۱۳۹۰ نیز ریاست فدراسیون کشتی ایران را بر عهده داشت.
او هم‌چنین مدتی نیز رئیس‌شرکت دخانیات ایران و شرکت پارس خودرو بود. یزدانی خرم در دوران سکانداری فدراسیون والیبال را بر عهده داشت با برگزاری لیگ‌های منظم، آوردن مربیان خارجی برای تیم ملی جوانان و نوجوانان و گرفتن بودجه و تجهیزات برای فدراسیون والیبال توانست پیشرفت رادیکالی اما پایه‌ای را برای والیبال ایران ایجاد کند. در دوره ریاست او، فدراسیون والیبال در سال‌های ۱۳۷۸ و ۱۳۷۹ و ۱۳۸۱ به عنوان بهترین فدراسیون ورزشی ایران انتخاب شد.

یزدانی خرم مدیری در تراز مدیریت ورزش در کشور ما بود. مدیری که توانست با همت و انگیزه و ایمان به توانستن و خودباوری و بالاخره تدبیر وبرنامه از به ظاهر غیر ممکن، ممکن بسازد و والیبال ایران را که در سطح ۲و۳ آسیا بود به یک تیم جهانی و المپیکی تبدیل کند. او علاقمند به انقلاب اسلامی بود و در این مسیر نیز زندگی کرد.
یزدانی خرم در سال ۱۳۸۳ موفق به دریافت نشان لیاقت و مدیریت از رئیس‌جمهور وقت ایران شد. او مورد وثوق همه طیف‌های سیاسی بود و سال‌های اخیر رئیس‌کارگروه ورزش حزب موتلفه بود.
سرویس ورزشی کیهان درگذشت این پیشکسوت و مدیر ورزشی را به خانواده آن بزرگوار و جامعه ورزش کشور تسلیت می‌گوید.
زمان برگزاری مراسم تشییع
مراسم تشییع مرحوم یزدانی خرم از ساعت ۱۰ صبح دوشنبه
۲۷ دی‌ماه در سالن فدراسیون والیبال به آدرس، مجموعه ورزشی آزادی، در پنج سالن برگزار می‌شود و پیکر آن فقید در قطعه ۱۰۳ بهشت زهرا (س) به خاک سپرده خواهد شد. هم‌چنین مراسم ترحیم محمدرضا یزدانی‌خرم نیز چهارشنبه ۲۹ دی‌ماه از ساعت ۱۵ تا ۱۶.۳۰ در مسجد باب الحوائج واقع در انتهای اشرفی اصفهانی، خیابان اقبالپور بر پا خواهد شد.
پیام تسلیت وزیر ورزش
دیروز بسیاری از چهره‌های سیاسی و ورزشی درگذشت یزدانی خرم را تسلیت گفتند. از جمله این افراد می‌توان به سجادی وزیر ورزش و جوانان اشاره کرد. سجادی در پیام خود آورده بود: « درگذشت پیشکسوت ورزش ایران جناب آقای محمدرضا یزدانی خرم، موجب تأسف و تالم بسیار گردید و خانواده بزرگ ورزش کشور را داغدار کرد.ضمن عرض تسلیت به خاطر فقدان این انسان بزرگ باور دارم پس از سالها تلاش و خدمت صادقانه در عرصه مدیریت ورزش این سرزمین، زنده یاد محمدرضا یزدانی خرم هم اکنون روحش در جوار حضرت حق تقربی جاودانه یافته است. اینجانب برای آن فقید سعید رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان ارجمند صبر جمیل و اجر جزیل از درگاه ایزد منان مسئلت می‌نمایم.»