بلیط هواپیما

3 خوابگاه جدید دانشجویی تحویل وزارت علوم شد

  به همت بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام سه خوابگاه دانشجویی دخترانه به بهره‌برداری رسید.
به گزارش کیهان، دیروز در سالگرد شهادت دکتر چمران و روز بسیج اساتید در مراسمی با حضور سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام، وزیر علوم،تحقیقات و فناوری و مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد و همچنین با حضور پدر شهید احمدی‌روشن سه خوابگاه دانشجویی دخترانه در استان‌های خراسان‌شمالی، مرکزی و خراسان‌جنوبی به بهره‌برداری رسید و تحویل وزارت علوم شد.
سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام دراین مراسم گفت: تاکنون ۱۰ خوابگاه دانشجویی دخترانه توسط بنیاد 15خرداد در سراسرکشور ساخته شده که این تعداد تا پایان سال به ۱۵ خوابگاه می‌رسد.
عارف نوروزی افزود: ظرفیت این خوابگاه‌ها ۳۲۵۰ دانشجو و در ۷۴ هزارمترمربع بناشده که برای آنها درمجموع ۶۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

نوروزی ادامه داد: پس از واگذاری بنیاد 15خرداد به ستاد اجرایی فرمان امام‌، سیاست ساخت و تجهیز خوابگاه‌های دانشجویی برای دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارتخانه‌های علوم و بهداشت را با جدیت دنبال کردیم و درآینده برای تجهیز خوابگاه‌ها نیز اقدامات و برنامه‌های گسترده‌ای داریم.
وی خاطرنشان کرد: بنابر تأکید رهبر معظم انقلاب و توجه ویژه ستاد اجرایی به بحث تشویق ازدواج و تسهیل فرزندآوری به‌خصوص برای دانشجویان، درکنار اقدامات تشویقی و ارائه تسهیلات برای زوج‌های دارای سه فرزند به بالا، در تکمیل خوابگاه‌ متأهلین دانشجویی هم به وزارت علوم کمک خواهیم کرد و سهم خودمان را دراین زمینه ادا می‌کنیم.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این مراسم گفت: ستاد اجرایی فرمان امام در هر زمینه‌ای کشور نیاز به کمک و مدد داشته ورود کرده است و این مدل از مدیریت جهادی در کشور منحصر به فرد و قابل الگوبرداری است.
محمدعلی زلفی‌گل افزود: ساخت مأمن امن برای دانشجویان، سرمایه اجتماعی نظام و انقلاب را افزایش می‌دهد و سرمایه‌گذاری برای آینده کشور محسوب می‌شود.
زلفی‌گل خاطرنشان کرد: تأمین خوابگاه برای فرزندان این سرزمین، موجب دلگرمی و آرامش خانواده‌ها هم می‌شود و لذا از ضروری‌ترین مسائلی است که باید سایر نهادها و خیرین هم به این مسیر ورود کنند.
وی تأکید کرد: در همه جای کشور می‌بایست امکانات آموزشی به نحوی عادلانه تقسیم شود و همان فرصتی که افراد در شهرهای بزرگ دارند در مناطق دورافتاده و کم‌برخوردار هم داشته باشند.
مدیرعامل بنیاد 15 خرداد نیز دراین مراسم درخصوص 3 خوابگاه جدید افتتاح شده گفت: در ادامه نهضت ساخت خوابگاه‌های دانشجویی دخترانه در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور در قالب «طرح ملی خورشید» این سه خوابگاه دانشجویی دخترانه را در دانشگاه‌های بیرجند، اراک و بجنورد با ظرفیت ۶۵۲ دانشجو، متراژ زیربنای ۱۴ هزار و ۲۰۰ مترمربع و اعتباری بالغ بر یک‌هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال احداث و برای استفاده دانشجویان دختر در اختیار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار دادیم.
حمیدرضا علیان‌زادگان افزود: با سه خوابگاهی که امروز افتتاح می‌شود تعداد خوابگاه‌های تحویلی بنیاد به 10 خوابگاه با ظرفیت دو هزار و 330 نفر، زیر بنای 51 هزار متر مربع و سرمایه به روز شده 407 میلیارد تومان می‌رسد که در عرصه خوابگاه‌‌سازی اتفاقی کم‌نظیر است.
وی ادامه داد: این خوابگاه‌ها با بهره‌گیری از مدرن‌ترین استانداردهای فنی طراحی و ساخت خوابگاه چه از لحاظ طراحی سازه‌ای و معماری و همچنین طراحی فضاهای داخلی و سرانه‌های مربوطه شامل امکاناتی همچون اتاق مطالعه، نمازخانه، اتاق تلویزیون، سالن ورزشی، سالن رایانه، آشپزخانه، بهداری، اتاق مهمان و سالن ملاقات جهت رفاه و بهره‌برداری دانشجویان احداث می‌شوند.
در ادامه این مراسم با حضور پدر شهید مصطفی احمدی‌روشن و در ارتباطی ویدئوکنفرانسی با سه دانشگاه بیرجند، بروجرد و اراک، سه خوابگاه جدید رسما افتتاح
شدند.