باد همچنان به پرچم ایران می‌وزد از پروژه بزرگ آبرسانی تا مدال‌های رنگارنگ ‌هانگژو

  سرویس سیاسی ـهرچه دشمن شرارت می‌کند، ایران اسلامی به قله‌ها نزدیک‌تر می‌شود. پیشرفت و پیروزی پی‌در‌پی برای ایران، شکست پشت شکست برای دشمن. این موضوع در طول دوران انقلاب اسلامی با شواهد و آثار عینی جاری و ساری بوده و ناظران را به حیرت واداشته است. ایران اسلامی امروز پر از نقاط اقتدار و افتخار است و این در حالی است که دشمن با انواع جنگ، توطئه، فتنه، ترور، تحریم‌‎ و... می‌خواست انقلاب را از ادامه مسیر تکاملی خود بازدارد و نفس راحتی بکشد. دشمن انواع جنگ‌ها را به ما تحمیل کرد اما می‌بیند ایران اسلامی در بسیاری از عرصه‌ها جزو برترین‌های جهان است.
روند پیشرفت ایران پس از نقشه ترکیبی سال گذشته دشمن جهشی است، اخیرا نیز پیشرفت‌ها و رویدادهای امیدبخشی داشتیم و حال آنکه دشمن با تمام توان سیاسی، اقتصادی و اطلاعاتی خود، سال گذشته و امسال با جنگ ترکیبی رؤیاها و توهماتی داشت و در پی ایجاد ناامنی، بی‌ثباتی، مأیوس‌‌سازی و توقف روند پیشرفت ما بود. بخشی از دستاوردهای اخیر را مرور می‌کنیم.
آغاز اجرای مرحله دوم انتقال آب از دریای عمان به اصفهان
آیت‌الله رئیسی صبح جمعه در جریان سفر به استان اصفهان ضمن بازدید از مرحله اول اجرای طرح ملی انتقال آب از دریای عمان به اصفهان، دستور آغاز اجرای مرحله دوم این طرح را صادر کرد.


در مرحله نخست انتقال آب سالیانه 70 میلیون مترمکعب و در مرحله دوم 400 میلیون مترمکعب آب از دریای عمان به اصفهان انتقال داده می‌شود.
انتقال آب از دریای عمان بخشی از طرح احیای زاینده‌رود است که با اجرای مرحله نخست، برداشت آب از زاینده‌رود توسط صنایع قطع خواهد شد و در مرحله دوم علاوه‌بر آب صنایع، مازاد آب در بخش آشامیدنی، کشاورزی و حقابه محیط زیست صرف خواهد شد.
اذعان بی‌سر و صدای آمریکا به موفقیت ایران
در پرتاب ماهواره «نور ۳»
روز چهارشنبه هفته قبل نیز دستاورد دیگری از مدیریت جهادی و انقلابی رونمایی شد؛ سومین ماهواره بومی نیروی هوافضای پاسداران انقلاب اسلامی با نام «نور 3» همزمان با ایام آغاز امامت حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه) توسط ماهواره‌بر ترکیبی سه مرحله‌ای قاصد به فضا پرتاب و با موفقیت در مدار ۴۵۰ کیلومتری زمین قرار گرفت.
نور ۳ ماهواره‌ای سنجشی و شناسایی است. این ماهواره و ماهواره‌بر هر دو در سازمان تحقیقات سپاه طراحی و ساخته شده است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از این نیز ماهواره‌های نور ۱ و نور ۲ را توسط ماهواره‌بر قاصد به فضا پرتاب کرده است.
این موفقیت راهبردی بدون برجام و وادادگی در برابر غرب به دست آمده و در شرایطی است که جریان نفوذی غربگرا در دولت قبل توانمندی‌های ایران اسلامی از جمله در حوزه هوا و فضا را به تعلیق برده و به نوع رفتار آمریکا وابسته کرده بود.
در آن سو، خبرگزاری «آسوشیتدپرس» با‌اشاره به تصویر ماهواره‌ای «نیروی فضایی ایالات آمریکا» نوشت که این کشور بی‌سر و صدا به موفقیت ایران در قرار دادن «نور ۳» در مدار زمین اذعان کرد.
به گزارش فارس، وبگاه «space-track.org» با استناد به اطلاعات ارائه شده «هجدهمین اسکادران دفاعی فضایی» نیروی فضایی آمریکا، موفقیت ایران در قرار گرفتن ماهواره تصویربرداری «نور ۳» در مدار زمین را تایید کرد.
با گذشت دو روز از قرار گرفتن ماهواره تصویربرداری «نور ۳» با ماهواره‌بر ایرانی قاصد در مدار ۴۵۰ کیلومتری زمین، خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن «بی سر و صدا اذعان می‌کند که ماهواره ایران با موفقیت به مدار زمین رسیده است.»
چهارشنبه (پنجم مهر ماه) بود که با تلاش متخصصان نیروی هوافضای سپاه، ماهواره تصویربرداری «نور ۳» با ماهواره‌بر ایرانی قاصد با موفقیت در مدار ۴۵۰ کیلومتری زمین قرار گرفت.
برای اولین بار ماهواره‌بر سه مرحله‌ای قاصد نیروی هوافضای سپاه، اوایل اردیبهشت ۱۳۹۹ با محموله ماهواره نور۱ به مدار ۴۳۰ کیلومتری زمین پرتاب شد. این ماهواره در ثانیه ۴۸۰ پس از پرتاب و در ارتفاع ۴۳۰ کیلومتری با سرعت ۷۶۵۰ متر بر ثانیه توسط مرحله سوم ماهواره‌بر قاصد-۱ با موفقیت در مدار تزریق شد.
دومین پرتاب فضایی سپاه با هدف توانایی تثبیت و نمایش تکرارپذیری توان پرتاب ماهواره با ماهواره‌بر بومی قاصد در ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ انجام و ماهواره نور۲ با موفقیت کامل در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین قرار گرفت و برای اولین بار جمهوری اسلامی ایران را صاحب دو ماهواره در حال کار همزمان در مدار کرد.
تزریق ماهواره نور ۲ در پرتاب دوم به مداری با ۷۰ کیلومتر ارتفاع بالاتر یعنی مدار ۵۰۰ کیلومتری نشان داد که در پرتاب اول قاصد ۱ از تمام توان این حامل استفاده نشده و حد نهایی توان آن بالاتر از تخمین‌های مطرح شده بر اساس پرتاب اول بوده است. سپاه با پرتاب نور ۲ به مدار ۵۰۰ کیلومتری توانست ارتفاع مداری ماهواره‌های ایرانی که با موفقیت در مدار تزریق شده‌اند را نسبت به عملکرد ماهواره‌بر سفیر۱ به دو برابر ارتقاء دهد.
خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارش روز جمعه خود به اذعان آمریکا به موفقیت ایران در قرار دادن ماهواره نور ۳ در مدار زمین خبر داد.
در گزارش این رسانه آمده است: «ایران روز چهارشنبه ادعا کرد که با موفقیت یک ماهواره تصویربرداری را به فضا پرتاب کرده است، اقدامی که می‌تواند تنش‌ها را با کشورهای غربی که نگران استفاده از فناوری فضایی آن برای تولید سلاح‌های اتمی هستند، بیشتر کند.»
این خبرگزاری آمریکایی ادامه داد: «ایالات متحده بی‌سر و صدا اذعان کرده است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با موفقیت یک ماهواره تصویربرداری را این هفته در مدار قرار داد؛ ماهواره‌ای که شبیه به ماهواره‌هایی بود که قبلا توسط واشنگتن به دلیل کمک به برنامه موشکی بالستیک تهران مورد انتقاد قرار گرفته بود.»
آسوشیتدپرس اضافه کرد: «از زمانی که ایران پرتاب ماهواره نور ۳ را اعلام کرد... ارتش ایالات متحده به درخواست‌های مکرر آسوشیتدپرس برای اظهارنظر در این باره پاسخ نداده است.»
رسانه آمریکایی افزود: «با این حال، اوایل روز جمعه داده‌های منتشر شده توسط وبگاه space-track.org به پرتاب روز چهارشنبه توسط ایران برای قرار دادن ماهواره نور ۳ در مدار (زمین)‌اشاره کرد. اطلاعات این وبگاه توسط اسکادران دفاع فضایی هجدهم نیروی فضایی ایالات متحده ارائه می‌شود؛ اسکادرانی که جدیدترین بازوی ارتش آمریکا است.»
نیروی فضایی ایالات متحده، شاخه ششم نیروهای مسلح آمریکا است و ۲۰ دسامبر ۲۰۱۹ در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رسما به عنوان یک شاخه مستقل کار خود را آغاز کرد.
کسب مدال‎های رنگارنگ در بازی‌های آسیایی ‌هانگژو
درخشش ملی‌پوشان ایران اسلامی در بازی‌های آسیایی‌هانگژو و کسب مدال‎های رنگارنگ، رویداد امیدبخش دیگر این روزهاست. موفقیتی که به مذاق رسانه‌های معاند خوش نیامد و به شکل فرعی توسط آنها بازتاب داده شد. این مسئله ناشی از آن است که رسانه‌های بیگانه در جنگ ترکیبی دشمن به بنگاه‌های تبلیغاتی مخرب و تروریستی تبدیل شدند و در حوزه ورزش به شدت، انزوا و تحریم ورزش ایران را دنبال می‌کردند.
اقتدار اطلاعاتی و امنیتی ایران اسلامی
حاصل مجاهدت شبانه‌روزی سربازان گمنام امام زمان(عج)
موضوع افتخارآمیز دیگر هم این است که حافظان امنیت و مجاهدان و سربازان گمنام امام عصر(ع) طی مدت اخیر مانند همیشه، با مجاهدت شبانه‌روزی ضربات متعددی به گروهک‌های تروریستی وارد کرده و سبب حفظ امنیت کشور شده‌اند.
چند روز قبل وزارت اطلاعات در اطلاعیه‌ای از خنثی‌‌سازی 30 انفجار همزمان در تهران و بازداشت 28 تروریست توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) خبرداده بود.
در این اطلاعیه آمده بود: سربازان گمنام امام زمان (عج) توطئه‌ی سَبُعانه‌ انجام 30 انفجار تروریستیِ همزمان در مراکز پرجمعیت تهران را کشف، خنثی ‌سازی و تمامی عوامل آن را دستگیر کردند. انفجارهای مورد بحث با هدف شکستن اقتدار امنیتی و ارائه‌ تصویری بی‌ثبات از کشور، ایجاد یأس و هراس در جامعه و تحریک به بلوا و اعتراض، دقیقاً برای مقطع سالگرد اغتشاشات سال گذشته برنامه‌ریزی شده بودند.
یکی دیگر از اقدامات وزارت اطلاعات که در روزهای اخیر رسانه‌ای شده است، کشف 400 بمب بود که تروریست‌ها قصد داشتند 40 عدد از آنها در هیئات مذهبی منفجر کنند. وزیر اطلاعات در این باره گفته بود: «در این مدت ما حدود 400 بمب جمع کردیم که بنا بوده بیش از 40 عدد از آنها در ایام دهه محرم در هیئت‌ها منفجر شود.»
 2مرداد سال جاری وزارت اطلاعات در بیانیه‌ای از شناسایی و بازداشت اعضای شبکه گسترده تروریستی که قصد انجام اقدامات متعدد خرابکارانه در استان‌های تهران، کرمان، اصفهان، کهگیلویه و بویر احمد، کردستان و مازندران را داشتند، خبر داد و خاطرنشان کرد: «اعضای این شبکه که به واسطه کانون‌های تروریستی مستقر در کشورهای دانمارک و هلند به سازمان جاسوسی رژیم‌اشغالگر قدس متصل هستند و توسط آن رژیم حمایت مالی و تجهیزاتی می‌شدند، در آستانه ماه محرم قصد انجام چندین عملیات تروریستی در استان‌های یاد شده را داشتند. ازجمله برنامه‌ریزی اقدام انفجاری در محل مزار «سپهبد مجاهد شهید حاج قاسم سلیمانی(ره)» و نیز در برخی مراکز تجمعات مردمی و اماکن سوخت‌گیری، همچنین انفجار دکل‌های برق و ایستگاه‌های گاز به منظور اخلال در تامین نیازهای داخلی و صادراتی و اهداف دیگری از این قبیل.»
وزارت اطلاعات همچنین خاطرنشان کرد که «از این هسته‌ها تعداد 43 بمب با قدرت تخریب بالا و قابلیت کنترل از راه دور، کشف و خنثی گردید. از بمب‌های پیش گفته، 20 بمب ویژگی پرتابی دارند که به قصد استفاده از آنها علیه هیئات و تکایا آماده شده بودند.»
وزارت اطلاعات 27 مرداد سال جاری نیز در بیانیه‌ای از بازداشت یا معدوم کردن 196 تروریست تکفیری از حادثه اول تا دوم حرم مطهر شاهچراغ(ع) خبر داد.
 8 شهریور 1402 نیز وزارت اطلاعات با صدور بیانیه‌ای پیرو اطلاعیه‌های مورخ دوم و بیست و هفتم مردادماه این وزارتخانه درخصوص شناسایی شبکه گسترده تروریستی صهیونیستی در چند استان کشور و بازداشت 14 تروریست و کشف و ضبط 43 بمب قوی آماده انفجار، اعلام کرد: «با ادامه و گسترش تحقیقات اطلاعاتی و امنیتی با همکاری سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و فرماندهی انتظامی کشور، هسته‌های خرابکار دیگری وابسته به همان کانون تروریستی، در 4 استان دیگر کشور، شناسایی و مورد ضربه قرار گرفتند.»
وزیر اطلاعات: تلاش برای ترور زنجیره‌ای چند مولوی، قاضی و پاسدار خنثی‌ شد
خبر دیگر اینکه، حجت‌الاسلام خطیب، وزیر اطلاعات در جمع اعضای هیئت‌های نظارت استانی سراسر کشور در مشهد با بیان اینکه دشمنان به دنبال ناامن کردن مرز‌های شرقی کشور هستند، افزود: دشمنان در بازه زمانی هشتم مهرماه تلاش داشتند تا چند مولوی، پاسدار، قاضی و... را در کشور ترور کنند و طرفین را مقصر این حادثه جلوه دهند و به اختلافات قومی و مذهبی دامن بزنند.
به گزارش فارس، وزیر اطلاعات تصریح کرد: دشمنان به‌دنبال ناامن کردن مرزهای شرقی کشور هستند و لازم است علمای شیعه، اهل سنت و مسئولان هوشیار باشند.
بدخواهان ایران اسلامی از چند روز قبل با عملیات روانی و تبلیغات رسانه‌ای تلاش داشتند در ایام سالگرد اغتشاشات زاهدان، اغتشاش و بلوا ایجاد کنند که بار دیگر با بصیرت و وفاداری مردم آن خطه ناکام ماندند.
دادستان مرکز استان سیستان‌و‌بلوچستان:
تیراندازی در استان رخ نداده است
شمس‌آبادی، دادستان مرکز استان سیستان‌و‌بلوچستان در گفت‌وگو با میزان درباره تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر تیراندازی در اطراف مسجد مکی، گفت: بر خلاف فراخوان‌هایی که از روز‌های قبل برای ایجاد تجمع در استان منتشر شده بود، مردم به خوبی شرایط را مدیریت کردند، در فراخوان‌ها شرکت نکردند و اتفاق خاصی هم رخ نداده است.
وی افزود: نمازگزاران در مسجد مکی حاضر و بعد از اقامه نماز مسجد را ترک کردند.
دادستان مرکز استان سیستان‌و‌بلوچستان بیان کرد: از صبح جمعه تردد در شهر شرایط عادی را دارد و تیراندازی رخ نداده است.
شمس‌آبادی، گفت: تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر زخمی شدن عده‌ای اطراف مسجد مکی جدید نیست و هیچ اتفاقی رخ نداده است.
رشد اقتصادی 7/9 درصدی در بهار امسال
کاهش 16 درصدی تورم از ابتدای امسال
رشد اقتصادی 7/9 درصدی در بهار امسال، کاهش 16 درصدی تورم از ابتدای امسال، آزاد‌سازی پول‌های بلوکه شده ایران، سقوط تورم تولیدکننده از ۱۰۳ به ۳۴ درصد از ابتدای شروع به کار دولت مردمی تاکنون، رشد منفی قیمت مسکن در بسیاری از شهرها، افتتاح پروژه‌های مختلف اقتصادی، افزایش تولید و صادرات نفت نیز خبرهای خوب اقتصادی است که چشم‌انداز رشد اقتصادی و کاهش تورم در ماه‌های آینده را ترسیم می‌کند.
در میانه‌روند پیشرفت خیره‌کننده ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف علی رغم جنگ ترکیبی، باید با شبکه نیابتی دشمن در داخل را که با ‌هم‌پوشانی رسانه‌ای با رسانه‌های تحت مدیریت سرویس‌های جاسوسی بیگانه، روزانه اهداف آمریکا در ایران را دنبال می‌کند و در پی ناامید‌سازی و ایجاد ناامنی است، برخورد امنیتی و قضائی شود.
پیشرفت‌ها و موفقیت‌های ایران اسلامی با مدیریت و درایت رهبر انقلاب، حرکت جهادی دولت مردمی و عزم عمومی ملت بزرگ ایران به دست آمده و شواهد مؤید تداوم این دستاوردهاست.
صحنه‌ای که همه مشاهده می‌کنیم گویای این واقعیت است که ایران اسلامی با پیشرفت‌های پی‌در‌پی روز به روز مقتدرتر می‌شود و از درون قوی شده است. تصورات دشمن باطل و امیدهایش ناامید شده است. باد همچنان به پرچم ایران اسلامی می‌وزد.