روز قدس سرآغاز فروپاشی صهیونیزم جهانی

۲۵ مردادماه ۱۳۵۸ مصادف با ۲۲ رمضان ۱۳۹۹ قمری، امام خمینی (ره) در قم (و قبل از آمدن به تهران) پس از نامگذاری روز قدس، برای اولین بار در باره ماهیت و ابعاد روز قدس با اطمینان و با صلابت فرمودند: «روز قدس یک روز جهانی است. روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است. روز مقابله ملت‌هایی است که در زیر فشار ظلم امریکا و غیر امریکا بودند، در مقابل ابرقدرت‌هاست. روزی است که باید مستضعفین مجهز بشوند در مقابل مستکبرین، و دماغ مستکبرین را به خاک بمالند.»
امام راحل از همان روز اول به روز قدس نگاهی راهبردی و جهانی داشته و از قدس به عنوان خاکریز نبرد «حق و باطل» و «تشکیل جبهه مقاومت مستضعفین در برابر مستکبرین» یاد و روز قدس را سرآغاز اعلام موجودیت و شکل‌گیری جبهه مستضعفین معرفی کردند، و اینک پس از گذشت ۴۵ سال شاهد تحقق پیش‌بینی آن عزیز سفرکرده و به بار نشستن شجره طیبه روز جهانی قدس و تشکیل جبهه جهانی مستضعفین در برابر مستکبرین هستیم. 
مرور و نگاهی اجمالی و کوتاه به سیر ظهور، شکل‌گیری و صعود تا افول ایده صهیونیزم جهانی، به خوبی از نگاه تمدنی و راهبردی امام راحل به روز جهانی قدس پرده برمی‌دارد و نشان می‌دهد که روز جهانی قدس نقطه عطف پیروزی ملت‌های مستضعف و سرآغاز افول و فروپاشی ایده جهانی‌سازی صهیونیزم است:
۱- ایده تشکیل دولت یهودی در فلسطین به ۶۴۵ سال قبل (سال ۱۳۹۰ میلادی) با هدف جلوگیری از تصرف بیت‌المقدس به دست حضرت حجت ارواحنا فداه در آخرالزمان باز می‌گردد. این ایده تا سال ۱۴۲۵ میلادی تحت عنوان نسخه خطی (راهبردی) هالیول دنبال و در نهایت منتج به تشکیل لژ فراماسونری شد. 


۲- یهودیان در قالب لژ‌های فراماسونری اقدام به سازماندهی زیرزمینی کرده و همواره در فکر «تصرف سرزمین بیت‌المقدس (تپه مقدس صهیون)» و «تجزیه کشور‌های اسلامی و نابودی قدرت جهان اسلام» بودند تا اینکه در سال ۱۸۷۹ (۱۴۵ سال پیش) تئودور هرتزل در کنگره «بال» تشکیل دولت یهود در فلسطین و استقرار صهیونیسم سیاسی را اعلام کرد. 
۳- در سال ۱۹۱۸ با خاتمه جنگ جهانی اول، با هدایت و مدیریت انگلستان، آژانس بین‌المللی یهود با دو هدف پیش گفته تأسیس و سازمان جهانی صهیونیزم با این آژانس ادغام شد؛ و حرکت آژانس برای «تجزیه امپراتوری عثمانی و ایران بزرگ»، «ایجاد فرقه‌های بهاییت و وهابیت برای تحریف اسلام شیعی و سنی و عقیم‌سازی اسلام»، «راه‌اندازی و تشدید اختلافات شیعه و سنی، و عرب و عجم» و «تصرف سرزمین فلسطین و تشکیل دولت یهودی» آغاز شد. 
۴- در سال ۱۹۴۸ (۱۳۲۷ شمسی) ایده تشکیل دولت یهودی محقق و پس از اعلان موجودیت اسرائیل، «دیوید بن گورین» رئیس آژانس یهود، نخست‌وزیر اسرائیل شد و وزیرانش را همگی از وابستگان این آژانس انتخاب کرد. 
۵- دولت یهودی صهیونیستی در چارچوب برنامه‌های آژانس یهود مسیر سلطه بر دولت‌های اسلامی منطقه غرب آسیا (زیر عنوان خاورمیانه) و راهبرد گسترش نیل تا فرات را تعقیب کرد و با شکست ارتش‌های ۱۱ کشور عربی، تا سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۷ شمسی) عملاً اکثر موانع تحقق برنامه‌های آژانس را از پیش پا برداشته و عملاً فلسطینی‌ها و اعراب را نسبت به سازش با رژیم جعلی و اشغالگر مجاب کرد که پیمان اسلو۱ سرآغاز حرکت سازش محسوب می‌گردد. 
۶- پیدایش انقلاب اسلامی و اعلام روز جهانی قدس توسط امام خمینی همه برنامه‌های آژانس یهود و غرب را به هم ریخت. دفاع مظلومانه فلسطین با تغییر راهبرد فلسطینی‌ها از سازش به انتفاضه زیر پرچم روز جهانی قدس، در چارچوب «ترجیح مرگ با عزت بر زندگی ذلیلانه» با سرعت دنبال شد. 
۷- عملیات طوفان الاقصی نقطه اوج روز جهانی قدس و تحقق پیش‌بینی امام راحل است که تاریخ یهود را به قبل از این عملیات و بعد از آن تبدیل می‌کند. این عملیات سطح مبارزه را از نبرد بین «مردم مظلوم فلسطین» و «رژیم تروریست و اشغالگر صهیونیست» به «نبرد حق و باطل» و «تقابل مستضعفین عالم در برابر دولت‌های مستکبر و غارتگر» ارتقا داد. 
۸- رژیم سفاک و کودک‌کش صهیونیست در یک برنامه پنهانی، با کمک ائتلاف غربی و عربی در چارچوب معامله بزرگ قرن و پیمان ابراهیم آرام آرام برنامه بستن تمام راه‌های تنفس فلسطینی‌ها را به مرحله اجرا گذاشت و یک مرگ خاموش را برای از بین بردن و تبعید صد درصدی فلسطینی تدارک دیده بود، که عملیات طوفان الاقصی خواب ائتلاف غربی، عبری، عربی را به کابوسی وحشتناک تبدیل ساخت. 
۹- اینک بعد از ۱۸۰ روز ددمنشی، جنایت و تجاوز ارتش رژیم صهیونیستی (به عنوان چهارمین ارتش جهان) در کنار امریکا (به عنوان اولین ارتش جهان) به نوار غزه و کشتار ده‌ها هزار زن و کودک فلسطینی و زیر پا گذاشتن همه قوانین و مقررات جنگی و عبور از همه خطوط قرمز مورد احترام نظام بین‌الملل، نه تنها به هیچ یک از اهداف خود نرسیده‌اند بلکه روز به روز در باتلاق غزه بیشتر در حال غرق شدن هستند. 
۱۰- اقدام مشترک تروریستی رژیم صهیونیستی در حمله به ساختمان کنسولی سفارت ایران در دمشق، آخرین تلاش عاجزانه و ذلیلانه رژیم صهیونیستی در یافتن راهی برای خروج از باتلاق غزه از طریق گسترش میدان جنگ به خارج از مرز‌های فلسطین و نبرد بین محور مقاومت و غرب (امریکا) محسوب می‌شود که خود دلیل محکمی بر عجز صهیونیست‌ها بوده و پیروزی‌های بزرگ محور مقاومت و شکست صهیونیست‌ها را نوید می‌دهد.