طاغوت‌ها را از دریای سرخ تا اقیانوس هند خوار و ذلیل کردیم

سرویس خارجی-
سخنگوی نیروهای مسلح یمن ضمن تأیید آغاز مرحله چهارم تشدید حمله علیه رژیم اشغالگر صهیونیستی گفت: «یمن ثابت کرد که از جایگاه استراتژیک مهمی برخوردار است به این شکل که طاغوت‌های زمان را در 2 دریای سرخ و عرب و اقیانوس هند خوار و ذلیل کرده است.»
هر ارتش و بهتر بگوییم هر کشوری در بعد نظامی مؤلفه‌های قدرت و نقاط ضعفی دارد که معمولا تلاش می‌کند با سرمایه‌گذاری بر روی نقاط قوت خود، ضعف‌هایش را جبران کند. 
ارتش یمن نیز از این قاعده مستثنی نیست و سال‌ها جنگ، اعم از جنگ‌های متعدد داخلی و تهاجم‌های گوناگون خارجی در کنار بنیه اقتصادی ضعیف یمن، این تصور را ایجاد می‌کند که ارتش یمن 


نیرویی ضعیف است که در مقابل مهاجمان گردن‌کلفت جدید حرفی برای گفتن نداشته باشد. یمن اما در کنار تمامی ضعف‌هایش نقاط قوت بسیار منحصربه‌فردی دارد که نیروی نظامی این کشور را به یکی از سرسخت‌ترین نیروها چه در بعد دفاعی و چه در بعد حمله تبدیل می‌کند و این مؤلفه‌ها نه‌تنها از چشم تصمیم‌گیران این کشور برای به زانو درآوردن حریف مخفی نمانده بلکه در دوره اخیر با نوآوری‌هایی بسیار تقویت هم شده است.
یمن طاغوت‌ها را ذلیل کرد
«یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن، در سخنرانی که در وزارت دفاع یمن در صنعا به مناسبت سالگرد مقابله با استکبارگران داشت، ضمن اعلام آغاز مرحله چهارم تشدید تنش علیه رژیم صهیونیستی اظهار کرد: «در روزهای آینده جزئیات تازه‌ای از کشتی‌هایی که ممنوعیت اعمال‌شده از سوی یمن را نقض کردند و کشتی‌هایی که از طریق دریای مدیترانه به سمت بنادر واقع در اراضی اشغالی در حرکت هستند، افشا خواهد شد.»
یحیی سریع در جای دیگری از سخنرانی خود گفت: «یمن ثابت کرد که از جایگاه استراتژیک مهمی برخوردار است به این شکل که طاغوت‌های موجود در 2 دریای سرخ و عرب و اقیانوس هند خوار کرده و حاکمیت خود و اعراب را بر دریاهای عربی و دیگر دریاها از دریای سرخ، دریای عرب و اقیانوس هند تا دریای مدیترانه اعمال کرد.» یحیی سریع در این رابطه تاکید کرد: «تشدید عملیات یمن تنها شعاری برای به دست آوردن محبوبیت نیست بلکه موضع‌گیری عملی آن است و مردم یمن برای فدا کردن جان‌های خود کاملا آماده هستند و اگر راه باز شود، میلیون‌ها تن از آنها برای دفاع از غزه در مقابل دشمن صهیونیستی خواهند رفت.» سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: «در صورت مداخله زمینی آمریکا و یا در صورتی که راهی برای دسترسی یمنی‌ها به فلسطین باز شود، یمنی‌ها برای نبرد آماده هستند. او در ادامه فاش کرد: نیروهای مسلح یمن در چارچوب مرحله پنجم و ششم عملیات خود برای حمایت از ملت فلسطین تجهیزات گسترده‌ای را در اختیار دارند.»
سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این چارچوب گفت: «جهان به مرحله‌ای رسیده که هیچ کسی جرأت نمی‌کند حتی یک کلمه به آمریکا بگوید اما یمن با موشک‌ها و جنگنده‌های خود آن را هدف قرار می‌دهد و اعتبار و آبروی آن را برده است.» او ادامه داد: «طرف آمریکایی با عملیات‌های یمن به مرحله‌ای رسیده که نمی‌تواند از کشتی‌های خودش دفاع کند در حالی که یمن همچنان در آغاز جنگ با آن و طرف اسرائیلی است.» یحیی سریع اضافه کرد: «فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل ما که می‌خواستند آن را از بین ببرند و ما را از نوشتن این شعارها بر روی دیوارها منع کنند، امروز آن‌ها را روی موشک‌ها می‌نویسیم و با آن‌ها اسرائیل و آمریکا را هدف قرار می‌دهیم.» او در پایان نیز گفت: 
«جهان غزه را رها کرده اما یمن در کنار محور مقاومت، در کنار آن ایستاده است، این نبرد به نمایندگی از کل یمنی‌ها است نه یک گروه یا طایفه خاص. یحیی سریع در اوایل مه جاری آغاز اجرای مرحله چهارم تشدید تنش در پاسخ به تداوم حملات رژیم صهیونیستی 
و نوار غزه اعلام کرده و گفته بود که این مرحله شامل هدف قرار دادن تمام کشتی‌هایی می‌شود که ممنوعیت دریانوردی کشتی‌های اسرائیلی را نقض می‌کنند و کشتی‌هایی که از دریای مدیترانه به سمت بنادر فلسطین اشغالی در حرکت هستند.»
«زرادخانه‌ای پیشرفته و تمام نشدنی»
در این میان کهنه‌کارترین شاخه مقاومت نیز همچنان اصلی‌ترین تهدید برای رژیم آپارتاید اسرائیل است. یک رسانه صهیونیستی در گزارشی با پرداختن به قابلیت‌های نظامی بالای حزب‌الله لبنان اذعان کرد که این جنبش زرادخانه متنوعی از تسلیحات و موشک‌های باکیفیت در اختیار دارد که تاکنون از آنها استفاده نکرده است. وبگاه صهیونیستی «گلوبز» در این‌باره گزارش داد: تسلیحات مورد استفاده حزب‌الله علیه اسرائیل از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ (15 مهر 1402) تا امروز شامل «گلوله‌های خمپاره» و موشک‌هایی از نوع «کاتیوشا»، «اسکاد» و «کروز» و همچنین پهپادهای مختلف بوده است و این در مقایسه با آنچه حزب‌الله می‌تواند در صورت وقوع یک جنگ فراگیر در شمال از آن استفاده کند، بسیار ناچیز است. طبق این گزارش، حزب‌الله به تنهائی دارای ظرفیت انسانی و لجستیکی به مراتب بیشتر از مجموع گروه‌های مقاومت فلسطین است. آن طور که ایسنا نوشته است، در این گزارش آمده است: موازنه رعب و وحشت در شمال از تخمین‌های آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) ناشی می‌شود، چراکه طبق تحقیقات آن حزب‌الله دارای زرادخانه عظیم موشکی است که شامل حدود ۱۵۰هزار موشک است، این بدان معناست که حزب‌الله می‌تواند به مدت یک ماه و نیم شدت آتشی برابر با تعداد سه‌هزار موشک و راکت شلیک‌شده توسط گردان‌های القسام در روز هفتم اکتبر را حفظ کند. «یشوع کلسکی»، محقق مؤسسه تحقیقات امنیتی، در اظهاراتی به گلوبز گفت که توانایی موشکی حزب‌الله بسیار بیشتر از توانایی حماس در نوار غزه است. کلسکی گفت: اکثر تسلیحات حزب‌الله برد کوتاهی بین ۱۰ تا ۲۰ کیلومتر دارند و این موضوع برای سامانه‌های گنبد آهنین چالش ایجاد می‌کند؛ چراکه این موشک‌ها در ارتفاع بسیار پایین حرکت می‌کنند. وی افزود: حزب‌الله دارای موشک‌های فاتح ۱۱۰ با برد بیشتر و همچنین موشک‌های «اسکاد سی‌ودی» است که برد آنها به ۷۰۰ کیلومتر می‌رسد و پهپادهای ساخت حزب‌الله نیز تا ۴۰۰ کیلومتر قادر به پرواز هستند، حزب‌الله همچنین تعداد نامعلومی موشک کروز در اختیار دارد. این پژوهشگر صهیونیست همچنین اضافه کرد: اسرائیل در ماه‌های اخیر تشدید تنش‌ها، به‌ویژه پس از استفاده از موشک‌های «برکان» با برد ۱۰ کیلومتر، مقداری از طعم تلخ توانایی‌ها و قابلیت‌های حزب‌الله را چشید.
«پهپادهای ما می‌توانند به حیفا هم برسند»
عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان با اشاره به توان پهپادهای مقاومت لبنان در هدف قرار دادن حیفا و آن‌سوی آن، تاکید کرد که شهرک‌نشین‌ها قبل از توقف جنگ غزه به شمال اراضی اشغالی باز نمی‌گردند. به گزارش ایسنا، «نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان در مراسم بزرگداشت یکی از نیروهای حزب‌الله در منطقه «صیر» غربی اظهار کرد: تشدید فشارها نشان‌دهنده موفقیت استراتژی مقاومت است.
عملیات‌های مستمر حزب‌الله
به گزارش مهر از پایگاه خبری النشره لبنان، حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌هایی از حمله‌های جدید خود علیه نظامیان و مواضع ارتش رژیم صهیونیستی در شمال سرزمین‌های اشغالی خبر داد. حزب‌الله لبنان دوشنبه‌شب اعلام کرد که دو ساختمان محل استقرار نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی را در یکی از شهرک‌های صهیونیست‌نشین واقع در شمال سرزمین‌های اشغالی هدف قرار داده است. بر اساس بیانیه حزب‌الله، رزمندگان مقاومت در عملیات دیگری، دو ساختمان محل استقرار نظامیان صهیونیست را در شهرک اشغالی مطله با سلاح مناسب هدف قرار دادند. بر این اساس حزب‌الله لبنان اعلام کرد که در حمایت از ملت و مقاومت فلسطین و در واکنش به حمله‌های ارتش رژیم صهیونیستی علیه روستاها و خانه‌های جنوب لبنان رزمندگان مقاومت اسلامی عصر امروز دوشنبه ساختمانی را در شهرک صهیونیست‌نشین «مطله» واقع در شمال سرزمین‌های اشغالی که محل استقرار نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی بوده است، هدف گرفته و به صورت مستقیم مورد اصابت قرار داده‌اند.
حمله مقاومت عراق به ایلات با پهپاد جدید
خبر دیگر از مقاومت عراق است. مقاومت اسلامی در عراق در بیانیه‌ای بار دیگر اعلام کرد: به یک هدف حیاتی در ‌ام‌الرشراش (ایلات) حمله کردیم. مقاومت اسلامی عراق روز سه‌شنبه تأکید کرد: با ۲ پهپاد به یک هدف حیاتی در ایلات در سرزمین‌های اشغالی حمله کردیم. مقاومت اسلامی عراق افزود برای اولین‌بار پهپادهایی از نوع «ارفد» را وار میدان نبرد کرده است. مقاومت تاکید کرد که به انهدام سنگرهای دشمن ادامه خواهد داد.