نایب رئیس «جنبش اسلامی» فلسطین اشغالی مطرح کرد: افشای نقش امارات در یهودی‌سازی قدس اشغالی

نایب رئیس «جنبش اسلامی» فلسطین اشغالی در مصاحبه با روزنامه قطری «الشرق» از نقش تاثیرگذار امارات در یهودی‌سازی قدس اشغالی پرده برداشت.
به گزارش خبرگزاری فارس، شیخ «کمال الخطیب»، نایب رئیس «جنبش اسلامی» در فلسطین اشغالی در گفت‌وگوی مشروح با روزنامه قطری «الشرق» پرده از اقدامات شرکت‌ها و جمعیت‌های اماراتی در خرید املاک فلسطینیان ساکن قدس اشغالی به سود رژیم صهیونیستی برمی‌دارد.
نایب رئیس «جنبش اسلامی» در فلسطین اشغالی با اشاره به اینکه خریدهای اماراتی‌ها به شکلی ویژه املاک و اراضی نزدیک به مسجد الاقصی را شامل می‌شود، تاکید کرد، این اقدام تثبیت و تحکیم حضور صهیونیست‌ها در قدس اشغالی را درپی دارد و هدف آن یهودی‌سازی قدس اشغالی است.
شیخ خطیب درباره خریدهای اماراتی‌ها توضیح داد: «در حقیقت نقش واقعی امارات در این قضیه تاکنون برملا نشده و بخش اعظم موضوع پنهان مانده، اما آنچه ما به آن پی بردیم، این است که امارات از طریق جمعیت‌های یهودی – آمریکایی که دارای دفاتری در این کشور هستند، اقدام به خرید خانه‌های فلسطینیان ساکن قدس اشغالی می‌کند».


وی ادامه داد: «نمایندگان این شرکت‌ها پس از سفر به قدس اشغالی مستقیما این املاک را از واسطه‌های فلسطینی می‌کنند که نقش تسهیل روند خرید این املاک را بازی می‌کنند».
نایب رئیس «جنبش اسلامی» در فلسطین اشغالی گفت: «بخشی از این املاک هم توسط نمایندگان این شرکت‌های یهودی – آمریکایی که در جمعیت‌های اماراتی فعالیت می‌کنند و ایفاگر ستون پنجم هستند، خریداری می‌شوند».
شیخ خطیب درباره فعالیت‌های دیگر اماراتی‌ها در قدس اشغالی نیز گفت: «اماراتی‌ها در سال‌های گذشته فعالیت‌های چشمگیری در شهر قدس به ویژه در ماه مبارک رمضان داشتند که در قالب دادن افطاری به روزه‌داران فلسطینی توسط جمعیت‌های وابسته به این کشور بود، اما پس از برملا شدن پشت پرده واقعی این کمک‌ها، فلسطینیان از پذیرفتن این کمک‌ها امتناع کرده و آنها رد کردند».
وی با تاکید بر اینکه فلسطینیان ترجیح می‌دهند، از گرسنگی بمیرند تا شکم خود را با پولی سیر کنند که برای فروش خانه‌هایشان پرداخت می‌شود و از کشتار مسلمانان در کشورهای عربی که شاهد انقلاب‌های مردمی بوده، حمایت می‌کند، اظهار داشت: «اکنون نقش واقعی امارات برای همه فلسطینیان برملا شده و همه می‌دانند، این کشور چگونه یک‌بار از انقلاب علیه مردم مصر حمایت و با پرداخت بیش از 12 میلیارد دلار به نظام کنونی مصر، روی کشتار مردم این کشور سرمایه‌گذاری می‌کند، همانگونه که همه از نقش ابوظبی در کودتای ترکیه و محاصره غزه و همچنین نقش‌هایی که در لیبی و یمن ایفا کرده، مطلع هستند».
نایب رئیس «جنبش اسلامی» در فلسطین اشغالی با بیان اینکه سیاست‌های امارات به این حد اکتفا نکرده، بلکه به خرید املاک فلسطینیان ساکن قدس اشغالی به سود اسرائیل رسیدهِ، تاکید کرد که این سیاست، موضع ملت فلسطین در قبال امارات را که بمثابه خنجر زهر آلودی است که از پشت به ملت فلسطین و امت عربی وارده شده را تغییر داده است.
شیخ خطیب خاطر نشان کرد: «باید بگویم، اکنون در میان فلسطینی‌ها کسی نمی‌خواهد حتی نامی از امارات را بشنود، چون این کشور را منبع فتنه و توطئه در جهان اسلام و عرب می‌دانند».
وی چنین اقداماتی را به معنای پایان مرحله پنهان و مخفی سکوت در برابر جنایات رژیم صهیونیستی به ورود به مرحله حمایت و تایید علنی این سیاست‌ها دانست و ابراز تاسف کرد که چنین اقداماتی مصادف با سالروز آتش‌سوزی مسجد الاقصی صورت می‌گیرد که درپی آن شاهد تاسیس سازمان کنفرانس اسلامی با هدف مقابله با این اقدامات و محکومیت آن بودیم.
وی تشدید روند عادی سازی روابط برخی رژیم‌های عربی با اسرائیل در مقطع زمانی که صهیونیست‌ها یهودی‌سازی قدس اشغالی و اجرای نقشه‌هایشان در مسجد الاقصی را تسریع کرده‌اند، نکوهیده خواند و بحران خلیج فارس را به معنای دادن فرصت بیش از پیش به صهیونیست‌ها جهت پیاده‌سازی هرچه بیشتر طرح‌هایشان در سرزمین‌های اشغالی به خصوص قدس اشغالی دانست.
سایر اخبار این روزنامه