رسیدگی قضایی به پرونده احمدی‌نژاد باید جدی‌تر باشد

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: اگر بخواهیم درباره اختلافات درون جامعه روحانیت بگویم، آن اختلافاتی که سال 88 داخل جامعه روحانیت به وجود آمد که خیلی شدیدتر و تندتر بود.
حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی در گفتگو با خبرآنلاین درباره برخی مباحث مطرح شده پیرامون اینکه جامعه روحانیت مبارز آن یکدستی گذشته را ندارد، گفت: خیر، من خیلی این تعبیر را نمی‌پسندم چون اگر بخواهیم درباره اختلافات بگویم، آن اختلافاتی که سال 88 داخل جامعه روحانیت به وجود آمد که خیلی شدیدتر و تندتر بود که منجر شد برخی بزرگواران دیگر در جلسات جامعه روحانیت از آن تاریخ تا الان حضور پیدا نکنند.
وی فضای جامعه روحانیت را فضای اعتماد خواند و افزود: اعضا با صداقت حرف‌هایشان را می‌زنند، روابط سالم است، البته دیدگاه‌های متفاوتی هم وجود دارد که وجود دیدگاه‌های متفاوت در هر محیطی طبیعی است. مجموعه فرهیخته می‌تواند خود را تنظیم کند و امیدواریم در جامعه روحانیت این فضا تقویت شود.
این عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت درباره موضع جامعه روحانیت مبارز برای پیگیری و رسیدگی به تخلفات محمود احمدی‌نژاد گفت: بله این موضوع مطرح شد. به هر حال قوه قضائیه باید در رسیدگی‌های قضایی به این پرونده و پرونده‌های دیگر جدی تر عمل کند.


وی ادامه داد: ما معتقدیم اگر خلاف، جرم و تخلفی اتفاق می‌افتد، باید سریعا رسیدگی شود تا پیشگیرانه و بازدارنده باشد و از تکرار جرم برای خود آن فرد مرتکب یا دیگران جلوگیری به عمل آید. تأخیر آفاتی دارد آفاتش را هم الان داریم می‌بینیم. تجربه نشان می‌دهد تعلل یا تأخیر در رسیدگی عامل تکرار همان مسائل می‌شود و حتی دیگران را هم تحریک به این کار می‌کند چون ترس خیلی‌ها می‌ریزد و برای ارتکاب به این تخلفات تشویق می‌شوند.
پورمحمدی در بخش دیگری از این گفتگو در پاسخ به سوالی که آیا نیاز است سنی برای بازنشستگی سیاسی تعریف شود تا چرخش نیرو در ارکان مدیریتی کشور اتفاق بیفتد؟ گفت: در بازنشستگی اجرایی بله ولی بازنشستگی سیاسی خیر. منطق بازنشستگی اجرایی کاملا درست است مدیران اجرایی هرچه جوان‌تر باشند با انرژی، انگیزه، قدرت تحمل، نوآوری و خلاقیت بیشتر عمل می‌کنند و مفیدتر هستند ولی در حوزه مسائل اجتماعی و مسائل سیاسی سن، پختگی و تجربه بیشتر یک ظرفیت و اندوخته بسیار ارزشمندی است که نباید آن ظرفیت را از دست بدهیم. تمام جوامع پیشرو در مدار مدنیت از ظرفیت‌های نخبگی‌‌شان کمال استفاده را می‌کنند.