اجتماع عظیم حوزویان در لبیک به بیانیه گام دوم انقلاب در فیضیه

طلاب و فضلای حوزه علمیه در این اجتماع با حضور پرشور خود با لبیک به بیانیه گام دوم انقلاب، برای اجرای توصیه‌های رهبری در این بیانیه اعلام آمادگی کردند.
به گزارش رسا، آیات مقتدایی، فقیهی، طبسی، اعرافی، خاتمی، مدرسی یزدی، حسینی بوشهری، مصباح یزدی، سعیدی، غروی و حجج اسلام والمسلمین آشتیانی، رفعتی، ربانی، رستم‌نژاد و بهجت پور در این گردهمایی بزرگ حضور داشتند.
قابل ذکر است، این مراسم از سوی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، شورای عالی حوزه‌های علمیه و شورای هماهنگی نهادهای عالی حوزه در مدرسه مبارکه فیضیه قم برگزار شد.
دشمن آرزوی انزوای حوزه را به گور خواهد برد


آیت‌الله سید‌احمد خاتمی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری در این تجمع با بیان اینكه تجمع امروز نشان می‌دهد كه حوزه انقلابی بوده، هست و خواهد ماند، تصریح کرد: مراجع تقلید و علمای بزرگ در زمینه تأیید بیانیه گام دوم پیام داده‌اند و این بدان معناست كه دشمنان آرزوی انزوای حوزه را به گور خواهند برد.
وی از تشكیل كمیته اجرایی‌سازی بیانیه گام دوم انقلاب از سوی جامعه مدرسین به ریاست آیت‌الله حسینی بوشهری خبر داد و گفت: طلاب باید طرح‌های خود را در این زمینه به ما ارائه كنند تا وظایف حوزه در اجرای این بیانیه مشخص شود.
آیت‌الله خاتمی اظهار داشت: امروز باید دانست كه ٥٧ سال در ایران دین‌ستیزی، انسانیت ستیزی، مردم ستیزی و آزادی ستیزی حاكم بود، بنابراین باید از نعمت انقلاب و امنیت و آزادی قدردانی كرد؛ دشمنان در همین فیضیه طلاب و فضلای بسیاری را به قتل رساندند، اما امروز به بركت انقلاب امنیت داریم. استاد درس خارج حوزه با‌اشاره به خفقان دوران شاهنشاهی، تصریح كرد: عده‌ای مغرض می‌گویند آزادی دوران پیش از انقلاب بیشتر بود، در حالی كه همه می‌دانند شاه با مخالفان خود بدترین رفتارها را داشت؛ او یكی از مخالفان خود را در قفس شیرهای گرسنه انداخت و باید این كارها برای مردم تبیین شود تا قدردان ثبات و امنیت و آزادی كنونی باشند. نماینده مجلس خبرگان رهبری با ‌اشاره به اینكه ایران اسلامی در حلقه آتش جهان همانند یك گلستان است، گفت: مردم امروز آزادانه نمایندگان خود را در مجلس، خبرگان و ریاست جمهوری انتخاب می‌كنند؛ امروز كفه عدالت در كشور سنگین است و نباید عده‌ای دستاوردهای انقلاب در زمینه عدالت را نادیده بگیرند. وی با‌اشاره به اینكه رهبری، آینده انقلاب را به عناصری همچون علم و پژوهش، معنویت، اقتصاد قوی، عدالت، عزت ملی در روابط خارجی، مرزبندی با دشمن، استقلال و آزادی و سبك زندگی دینی گره زده‌اند، بیان داشت: اگر به این عناصر توجه كنیم آینده درخشانی خواهیم داشت؛ امروز تقویت ایمان به خدا و وعده‌های خدای متعال بسیار مهم است، زیرا دشمن می‌خواهد اعتقادات مردم را نابود كند و باید در برابر شل حجابی‌ها و بدحجابی‌ها احساس نگرانی كرد، زیرا دشمن با همین حربه در اندلس و اسپانیا دین زدایی كرد. آیت‌الله خاتمی افزود: تا كی قرار است مردم بشنوند در فلان جلسه فساد صورت گرفت و در فلان جلسه برخی رقصیدند؟ مسؤولان فرهنگی به كجا می‌روید؟ اینجا نظام اسلامی است و باید برای اینكه آینده انقلاب را بسازیم باید جنبه دین گرایی را تقویت كنیم.
ملت تسلیم لوایح استكباری نمی‌شود
عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینكه امروز برخی جریان‌ها در جامعه ناراضی پروری می‌كنند، تأکید كرد: امروز ناراضی‌سازی مردم بدترین منكر است؛ ترامپ می‌گوید با تحمیل فشار بر مردم ایران آنها را شكست می‌دهیم، ما هم می‌گوییم تا دشمنان بدانند ملت ایران به اندازه‌ای مقاومت خواهند كرد كه آمریكا و ترامپ را به خاك خفت و ذلت بنشانند. استاد درس خارج حوزه با تأكید بر اینكه عزت یكی دیگر از عناصر شكوفایی ایران اسلامی در گام دوم انقلاب است، تصریح كرد: دشمن در تلاش است دزدانی كه ملت ایران آنها را از در كشور بیرون انداخته‌اند، از پنجره لوایح استكباری دوباره به ایران بازگرداند، اما باید بداند ملت ایران هیچ‌گاه تسلیم این لوایح استكباری نخواهد شد، زیرا این مملكت، مملكت
«هیهات منّا الذله» است.