محمد معتمدی در دام تکراری شدن

اکرم انتصاری- دیروز در حالی قطعه «غم دل» با صدای محمد معتمدی منتشر شد که شب گذشته‌اش نیز تیتراژ سریال «شرایط خاص» با صدای این خواننده روی آنتن شبکه 3 رفته بود. مختصر نگاهی به آثار منتشر شده معتمدی نشان می‌دهد مخاطبان او طی ماه‌های گذشته صدای او را از مارکت موسیقی، سینما، تلویزیون و کنسرت شنیده‌اند. اتفاقی که ادامه آن خطر خستگی مخاطب را از دیدن و شنیدن خواننده به همراه دارد و این نبود دوره تنفس، می‌تواند حس مخاطب جدی او را از حالت انتظار برای شنیدن صدای او به حالت بی‌میلی تبدیل کند.
 
هر شش روز و نیم یک قطعه
از نیمه آذر ماه سال 97 تاکنون دست‌کم 18 قطعه با صدای محمد معتمدی منتشر شده است، تقریبا هر شش روز‌و‌نیم یک قطعه. از این تعداد چهار قطعه به صورت تک آهنگ به نام‌های «جان ایران»، «آرام من»، «ایرانم» و «تا آسمان» و شش قطعه برای تیتراژ‌های تلویزیونی «خاک گرم»، «شرایط خاص»، «کوبار» و «لحظه گرگ‌و‌میش» منتشر شده است. همچنین او به تازگی «غم دل» را برای فیلم سینمایی «غلامرضا تختی» و آلبوم هشت قطعه‌ای «حالا که می‌روی» را  منتشر کرده است.
حضور در همه‌جا و همه‌وقت
شاید برخی این ارقام را با توجه به تفاوت سبک آن‌ها، دلیل کافی و موجهی برای تکراری شدن خواننده ندانند و این اشکال را به محسن چاوشی که او هم طی ماه‌های گذشته پرکار بوده است وارد بدانند اما ماجرا این جاست که باید به این ارقام تعداد حضور در برنامه‌های تلویزیونی مانند «تب‌تاب»، کنسرت نمایش«هفت شهر عشق» و... را هم افزود. در صورتی که چاوشی برای خود محدودیتی قائل شده و حضور خود در رسانه‌ها، کنسرت و...  را به صفر رسانده است. روند تولید پشت تولید و حضور متراکم در همه عرصه‌های ممکن، آفتی است که پیش از این گریبان خواننده‌های دیگری چون علیرضا افتخاری را که یکی از خوش صدا و توانمندترین خواننده‌های کشورمان است، گرفته و محمد معتمدی باید مراقب باشد تا این تجربه تلخ را تکرار نکند.