فرمانده هوافضای سپاه: دروغ ترامپ آنقدر بزرگ بود که خودمان هم اول باور کردیم

سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش ایسنا، سردار امیرعلی حاجی‌زاده عصر دیروز پس از جلسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در جمع خبرنگاران گفت: پس از ادعای ترامپ در خصوص سرنگونی یک پهپاد ایرانی یگان‌های مختلف را چندبار کنترل کردیم، زیرا موضوع برای ما باورپذیر نبود که دروغ به این بزرگی را خودش به صورت مستقیم در رسانه بیان کند. وی افزود: به همین علت چند ساعتی در تکذیب خبر تأخیر داشتیم و در نهایت دیدیم که پهپاد بدون سرنشین ما فعالیت ناوگروه را قبل از تنگه هرمز و تا زمان خارج شدن از آن رصد کرده است.
سردار حاجی زاده گفت: خود آن‌ها نیز پس از مدتی تقصیر را به گردن بولتون انداختند. وی افزود: در جلسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری گزارشی از پیشرفت‌ها و دستاورد‌ها در عرصه‌های مختلف موشکی، هواپیما‌های بدون سرنشین و بمب‌های هوشمند ارائه کردیم.
سردار حاجی زاده گفت: همه این دستاورد‌ها در واقع با تلاش افراد و مسئولانی که در مجموعه هوافضای سپاه بوده‌اند و همچنین به‌کارگیری نخبگان کشور، دانشگاه‌ها و جوانان به‌دست آمده است. وی افزود: نکته مهم این است که اگر ما در سایر بخش‌ها که مشکل داریم از دانشگاه‌ها و جوانان استفاده کنیم، مسائل با تکیه بر توان داخلی به سرعت قابل حل است.
سردار حاجی زاده گفت: در جلسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در این باره صحبت کردیم که ما از گوشه کوچکی از ظرفیت‌ها توانسته‌ایم استفاده کنیم و این موفقیت‌ها که ملت شریف ایران در ماه‌ها و سال‌های اخیر دیده اند، حاصل شده است. وی افزود: دستاورد‌ها با قدرت و ظرفیت‌های دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و توانمندی‌های داخلی به‌دست آمده و خواهش ما این است که سایر مسئولان نیز این روش را آزمایش کنند، ضرر نخواهند کرد.
سردار حاجی‌زاده در پاسخ به پرسشی در خصوص اختصاص یک پادگان به پژوهشگران برای انجام تحقیقات گفت: ما چند سالی است که با حجم زیادی از نخبگان کشور مواجه هستیم که ظرفیت به‌کارگیری آن‌ها را نداریم و در نهایت تلاش کردیم مکانی در اختیار این افراد قرار دهیم که بتوانند فعالیت کنند. وی گفت: هم اکنون حدود ۷۰۰ نفر در یک پادگان مشغول فعالیت هستند که البته شعبه‌هایی نیز در سراسر کشور ایجاد کرده‌اند و قرار شد اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز از آن بازدید کنند.
در این جلسه از تلاش‌ها و فعالیت‌های سردار حاجی‌زاده با اهدای لوح قدردانی شد که وی در این باره گفت: ما خادم ملت و سرباز مقام معظم رهبری هستیم.