رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف به تحمل ۲۰ سال حبس محکوم شد رئیس ستاد 96 درصدی‌ها، 4 درصدی از آب درآمد!

هادی منصوری قاضی پرونده پدیده شاندیز روز شنبه ۵ مرداد اعلام کرد که «محسن پهلوان مقدم» متهم ردیف اول و مدیرعامل سابق این شرکت به «حبس ابد» از نوع مجازات تعزیری درجه‌یک، «استرداد اموال منقول و غیرمنقول و سهام شرکت پدیده به اشخاص و ذینفعان و محرومیت دائم از خدمات دولتی» محکوم شد.
همچنین محمدرضا ریاحی و علیرضا یزدانی لنگرودی دیگر متهمان این پرونده هستند که هرکدام به ۲۰ سال حبس، استرداد کلیه اموال منقول و غیرمنقول و سهام شرکت پدیده و محرومیت دائمی از خدمات دولتی محکوم‌شده‌اند.
پدیده شاندیز، شرکتی است که برای تبدیل چند روستا و مناطق ییلاقی به منطقه توریستی اطراف مشهد بر اساس یک طرح جامع شکل گرفت، اما به تغییر غیرقانونی کاربری زمین بدون داشتن مجوزهای لازم، در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد اقدام کرد.
شرکت‌های وابسته به شرکت پدیده به‌طور غیرقانونی و بدون پشتوانه سهام فروختند و برای بالا بردن قیمت سهام پدیده تلاش کردند که پس از مدتی با برخورد قضایی متوقف شد.
پرونده پدیده شاندیز یکی از پرونده‌های فساد اقتصادی در ایران است که محسن پهلوان مدیرعامل سابق آن در سال ۹۵ بازداشت شد. بدهی این شرکت از سوی استاندار خراسان رضوی در بهمن سال گذشته ۸۴ هزار میلیارد تومان اعلام‌شده است.