عملیات بزرگ نظامی یمن در خاک عربستان

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اعلام خبر اجرای "عملیات نظامی بزرگ" نیروهای یمنی در جنوب غربی عربستان گفت که شمار زیادی از نیروهای نظامی ائتلاف سعودی در جریان این عملیات به اسارت درآمدند.
به گزارش شبکه خبری المیادین، سریع در سخنان مهمی از عملیات "نصر من الله" در محور نجران واقع در جنوب غربی عربستان خبر داد و گفت شمار زیادی از نظامیان سعودی نیز در این عملیات به اسارت درآمدند.وی افزود: عملیات نیروهای یمنی در استان نجران ادامه دارد و در آینده نزدیک جزئیات بیشتری از آن منتشر خواهد شد.
به گفته وی، یگان‌های ویژه، موشکی، پهپادی و سامانه دفاعی یمن نیز در حمایت از نیروهای مسلح این کشور در عملیات جاری حضور دارند.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن تصریح کرد: هزاران نفر از نیروهای دشمن تسلیم شدند و پس از آن، نیروهای ما مسئولیت تامین آنها را در قبال حملات هوایی ائتلاف سعودی به عهده گرفتند.
این مقام یمنی گفت: شمار زیادی از نظامیان اسیر شده، فرماندهان و افسران و نظامیان ارتش سعودی هستند.وی افزود: با همه اسرای دربند طبق مبانی دینی و اصول انسانی برخورد می‌شود.
سریع در ادامه از نابودی کامل 3 تیپ نظامی دشمن و به غنیمت گرفتن صدها ادوات نظامی و خودروهای زرهی در جریان این عملیات طی ماه‌های اخیر خبر داد.وی تصریح کرد: این عملیات بزرگترین عملیات نیروهای یمنی در خاک عربستان از آغاز حملات به کشور ماست.
بنابر اعلام سریع، نیروهای مسلح یمن تنها پس از 72 ساعت از آغاز عملیات، سه تیپ فریب خورده دشمن و یک دسته نظامی سعودی را به محاصره خود درآوردند.
عملیات نیروهای یمنی در خاک عربستان در واکنش به محاصره چند ساله یمن و بمباران هر روزه این کشور ازسوی ائتلاف سعودی انجام شده است.