رزمایش «غیرمترقبه» ارتش ایران در مرز ترکیه

نیروی زمینی ارتش روز گذشته در شمال غرب کشور و نزدیکی مرز ایران و ترکیه رزمایشی «غیرمترقبه» و با شعار «یک هدف یک گلوله» برگزار کرد که دستور آن به گفته امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش بامداد روز چهارشنبه توسط فرمانده کل ارتش ابلاغ شده است. آمادگی رزمی، سرعت عمل، تحرک و جابه جایی یگان‌ها از جمله اهداف و «نقطه‌زنی توپ‌ها» از دستاوردهای مهم این رزمایش اعلام شده است. این رزمایش درشرایطی انجام می شود که ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه عملیات نظامی را علیه نیروهای کرد آغاز کرده است. عملیاتی که شرایط امنیتی منطقه را وارد مرحله جدیدی کرده است.
امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی که در منطقه برگزاری این رزمایش حضور یافته بود درباره اهداف این رزمایش گفت: لازم بود در یک شرایط غیرمترقبه و بدون پیش بینی قبلی آزمونی بگیریم و ببینیم این یگان‌ها در چه حد از آمادگی رزمی و تحرک هستند. خوشبختانه یگان‌های رزمایش، از نظر سرعت عمل، تحرک و هجوم به اهداف تعیین شده نمره خوبی را دریافت کردند که باعث امیدواری است. فرمانده کل ارتش افزود: پیام رزمایش برای دشمنان این است که اگر دارای محاسبات غلطی شوند، بدانند که فرزندان این آب و خاک آماده هستند در هر مکان و زمانی لازم باشد با قدرت هرچه تمام‌تر ایستادگی ‌کنند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش هم با اعلام این که در این رزمایش تجهیزات جدیدی از ارتش مورد استفاده قرار گرفته، تصریح کرد: هدف و منظور از رزمایش غیر مترقبه، ارزیابی رزمی و نحوه پای کار آمدن تیپ‌های متحرک هجومی و واکنش سریع است که یگان‌های حاضر در میدان آن را به خوبی اجرا کردند. همچنین نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با اعلام این که نقطه‌زنی توپ‌ها از دستاوردهای مهم رزمایش نیروی زمینی ارتش بود، گفت: امروز یگان‌های توپخانه نیروی زمینی ارتش به درجه‌ای از آمادگی دست یافته‌اند که اهداف مد نظر را با شلیک حتی یک گلوله منهدم می کنند. این رزمایش یک روزه، عصر دیروز پایان یافت. روز گذشته همچنین سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی کشورمان از  آغاز رزمایش یک روزه با عنوان «اقتدار و آرامش» در بندرعباس و بوشهر خبرداد.