مردم امریکا: ترامپ شایستگی ندارد، ولی در انتخابات پیروز می‌شود!

سرویس بین الملل جوان آنلاین: براساس نتایج نظرسنجی دانشگاه مونموت، ۲۷ درصد رأی‌دهندگان، دونالد ترامپ را قطعاً برنده انتخابات می‌دانند و ۳۹ درصد نیز پیروزی وی را محتمل می‌دانند. فقط ۲۲ درصد به امکان پیروزی دموکرات‌ها اعتقاد دارند و ۶ درصد نیز او را فرد شکست خورده انتخابات ۲۰۲۰ می‌دانند. نتایج دیگر این نظرسنجی نشان می‌دهد که از هر ۱۰ نفر فقط چهار نفر می‌گویند که ترامپ باید دوباره انتخاب شود و بقیه معتقدند که فرد جدیدی باید به کاخ سفید برود.
ترامپ اخیراً در مراسمی در کاخ سفید خطاب به خبرنگاران گفت: «من صادقانه ترجیح می‌دهم با بلومبرگ در انتخابات رقابت کنم تا با برنی سندرز چرا که سندرز حامیانی واقعی دارد. چه با سندرز و حامیانش موافق باشید یا نباشید و آن‌ها را دوست داشته باشید یا نداشته باشید، من فکر می‌کنم چیزی که او می‌گوید وحشتناک است، اما او واقعاً حامیانی دارد. بلومبرگ فقط دارد با پول راه خودش را هموار می‌کند.»
موضع‌گیری ترامپ در شرایطی است که برنی سندرز، سناتور چپگرای امریکایی در رقابت درون‌حزبی دموکرات‌ها در ایالت نیوهمپشایر توانست با اختلافی کم در مقایسه با «پیت بوته‌جج»، پیروز شود به این ترتیب، بوته‌جج که انتخابات هفته گذشته در ایالت آیووا را با اختلافی بسیار کم از سندرز برده بود، در جایگاه دوم قرار گرفت. سندرز در میان حامیانش در نیوهمپشایر گفت: «این پیروزی آغازی بر پایان دونالد ترامپ است.»
ترامپ در بخش دیگری از سخنانش در کاخ سفید به دیگر رقیب خود یعنی جو بایدن هم اشاره کرد و ضمن انتقاد از کمپین بایدن، در عین حال گفت که احتمال جهش دوباره او در رقابت مقدماتی مربوط به کارولینای جنوبی در اواخر ماه جاری میلادی را رد نمی‌کند. این در حالی است که بایدن زمانی اصلی‌ترین گزینه دموکرات‌ها برای رقابت با ترامپ در انتخابات پیش رو محسوب می‌شد و در انتخابات نیوهمپشایر پس از «الیزابت وارن» در جایگاه پنجم قرار گرفته است. او در انتخابات آیووا هم چهارم شده بود.
همچنین رسانه‌های امریکایی اعلام کردند که اندرو یانگ دیگر نامزد حزب دموکرات به دلیل عملکرد نه چندان مطلوبش در انتخابات درون‌حزبی نیوهمپشایر، از رقابت برای معرفی به عنوان نامزد این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ امریکا انصراف داد.