افتتاح بزرگ‌ترین کارخانه تولید ماسک در منطقه با ظرفیت 4 میلیون

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد مخبر در مراسم افتتاح بزرگ‌ترین کارخانه تولید ماسک جنوب غرب آسیا با بیان این‌که تعدادی از دستگاه‌های ساخت ماسک را وارد کردیم و با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی موفق به ساخت دستگاه‌های تولید ماسک هم شده‌ایم، اظهار داشت:‌ این کارخانه طی مدت یک ماه راه‌اندازی و ظرفیت تولید روزانه چهار میلیون ماسک را دارد.
وی با بیان این‌که هم‌اکنون با تولید روزانه یک میلیون ماسک فعالیت خود را آغاز کرده که به‌تدریج افزایش پیدا خواهد کرد، افزود:‌ ماسک‌های تولید شده از نوع فیلتردار، N95 و نانو است. دستگاه‌هایی که در حال حاضر تولید شده است توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و نخبگان کشور طراحی و ساخته شده است و ساخت این دستگاه‌ها ظرف 23 روز اتفاق افتاده است.
رئیس ‌این ستاد اجرایی که زیر نظر رهبری فعالیت می‌کند ادامه داد: با این حجم از تولید و تقاضای ماسک در کشور، اضافه شدن این کارخانه کشور را از واردات ماسک بی‌نیاز خواهد کرد و تا زمانی که نیاز کل کشور تامین نشود هرگز صادراتی نخواهیم داشت. تمام ماسک‌های تولید شده به وزارت بهداشت تحویل داده می‌شود و ستاد اجرایی فرمان امام دخالتی در توزیع آن نداریم.
مخبر اضافه کرد: محصولات تولید شده با قیمتی کمتر از قیمت بازار عرضه می‌شود چرا که در زمان حاضر در کشور قیمت ماسک بالاست و با این تولیدات ان‌شاءالله به‌زودی قیمت‌ها شکسته خواهد شد‌. امیدواریم با این تولیدات به وفور در کشور ماسک فراهم شود. با راه‌اندازی این کارگاه 330 نفر به صورت مستقیم مشغول فعالیت هستند و این اقدام موجب ‌اشتغالزایی برای آنها شده است.
به گفته وی، 100 میلیارد تومان برای این اقدام سرمایه‌گذاری شده است و تاکنون دو تا سه میلیون ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده برای رفع نیاز مردم به مناطق محروم و یک میلیون بسته غذایی در این شرایط بین نیازمندان توزیع می‌شود. محصولات تولید شده در همین کارگاه استریل و ضدعفونی می‌شوند. از روز اول شیوع ویروس کرونا نیروهای ما به کمک گروه‌های جهادی و نخبگان کشور برای مقابله با ویروس کرونا و تولید ماسک مشغول فعالیت هستند.
سایر اخبار این روزنامه
مرهم نهادهای انقلابی بر زخم کرونا با حمایت از 3/5 میلیون خانوار اشعه ایکس کرونا: تصویر چند‌بُعدی سیاست و اقتصاد(یادداشت روز) اخبار ویژه مصطفی کاظمی قول داد آمریکایی‌ها را از عراق اخراج کند اقساط وام یک میلیونی 30 ماهه خواهد بود مراسم بزرگداشت حاج قاسم و شهدای مقاومت در بین الحرمین افتتاح بزرگ‌ترین کارخانه تولید ماسک در منطقه با ظرفیت 4 میلیون 2 میلیارد و 700 میلیون دلار ارز دولتی برای واردات کالاهای غیرضروری هزینه شده است مردم نسبت به ذخایر کالاهای اساسی نگران نباشند برای اولین بار طی یک ماه اخیر تعداد فوتی‌های کرونا در کشور 2 رقمی ‌شد نهاد خانواده پناهگاه امن مقابله با کرونا است روزه‌داری در شرایط کرونا عارضه‌ای برای افراد سالم ندارد خیال پردازی مدعیان اصلاحات برای به ثمر رسیدن سیب و گلابی برجام با ما در فضای مجازی همراه باشید مرهم نهادهای انقلابی بر زخم کرونا با حمایت از 3/5 میلیون خانوار مرهم نهادهای انقلابی بر زخم کرونا با حمایت از 3/5 میلیون خانوار