برای اولین بار طی یک ماه اخیر تعداد فوتی‌های کرونا در کشور 2 رقمی ‌شد

به گزارش ایسنا، سعید نمکی با‌ اشاره به اینکه دیروز اولین روزی بود که بعد از روزهای سخت و پیک بیماری کرونا، تعداد مرگ و میرها به دلیل بیماری کووید ۱۹ در کشور دو رقمی ‌شده و به عدد ۹۸ نفر رسید، اظهار داشت: در حال حاضر مدیریت بیماری در کشور به بهترین شکل در حال اجرا است و در اکثر استان‌ها شرایط بهتر از قبل شده است.
نمکی با بیان اینکه در حال حاضر ورودی بیمارستان‌ها نیز نسبت به قبل وضعیت مطلوب‌تری دارد، افزود: تمام این‌ها با تلاش و همدلی تمامی ‌مردم حاصل شده است.
 رعایت فاصله‌گذاری هوشمند همچنان باید
در اولویت باشد

وی ادامه داد: فاصله‌گذاری هوشمند همچنان در اولویت ما است و باید تأکید کرد که اگر فاصله‌گذاری اجتماعی و موارد بهداشتی رعایت نشود، دچار چالش‌های زیادی خواهیم شد.
وزیر بهداشت با‌ اشاره به مرارت‌های کادر پزشکی و درمانی در مقابله با کرونا و درمان بیماران و بیان اینکه متأسفانه در راه مبارزه با بیماری همکاران زیادی را از دست داده‌ایم، گفت: از تمامی ‌مردم درخواست دارم که با رعایت برخی نکات، بار را بر همکاران من سنگین‌تر نکنند. در برخی کشورهای دنیا پرستاران و کادر پزشکی با کم شدن امکانات حفاظتی به خیابان‌ها آمدند؛ در حالی‌که همکاران و کادر بهداشتی درمانی ما تا امروز از هیچ کمکی دریغ نکرده‌اند.
 آخرین آمار کرونا در کشور
سخنگوی وزارت بهداشت از کاهش مرگ و میر و ابتلای ناشی از کووید ١٩ در کشور خبر داد.
به گزارش وبدا، کیانوش جهانپور دیروز گفت: از 25 تا ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی یک هزار و 574 بیمار جدید مبتلا به کووید در کشور شناسایی شد.
جهانپور با بیان اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۴ هزار و 877 نفر رسید، افزود: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.
وی بیان کرد: تا امروز چهار هزار و 683 نفر از بیماران جان باخته و دیگر در بین ما نیستند و تا کنون ۴۸ هزار و 129 نفر از بیماران، بهبود یافته و ‌ترخیص شده‌اند.
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه سه هزار و 691 نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند، گفت: تا کنون ۲۸۷ هزار و ۳۵۹ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده
است.