مرهم نهادهای انقلابی بر زخم کرونا با حمایت از 3/5 میلیون خانوار

زخم کرونا دل‌ها را داغدار کرده است اما روحیه انقلابی و کار جهادی در مقابله با آن، ایران را پهنه‌ای از جلوه‌های زیبا و چشمگیر ساخته است. نهادهای انقلابی با تلاش خستگی‌ناپذیر برآمده از هویت انقلاب، در حال خدمت‌رسانی گسترده به مردم و کمک‌رسانی به نیازمندان هستند. تازه‌ترین اتفاق در این عرصه درخشان، تصمیم این نهادها بر کمک مؤمنانه به حدود 3/5 میلیون خانوار نیازمند با تشکیل قرارگاهی به نام مبارک امام حسن مجتبی(ع) است که در پی رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری در سخنرانی تلویزیونی نیمه شعبان مبنی بر رزمایش گسترده برای مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا در ماه مبارک رمضان صورت گرفت.
دیروز به‌ دعوت سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی ، فرمانده‌ کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، جلسه مسئولین نهادهای حمایتی به‌منظور هماهنگی، هم‌افزایی و مشارکت در این اقدام مؤمنانه و انسان‌دوستانه در محل ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد.
در این جلسه که با حضور سرلشکر حسین سلامی ‌فرمانده‌ کل سپاه، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد؛ مقرر گردید قرارگاهی به نام مبارک امام حسن مجتبی(ع) با ‌ترکیبی از نهادهای حمایتی و وزارت صمت، اقدامات مربوط به سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، سازماندهی و اجرای طرح‌ها و برنامه‌های کمک به نیازمندان و فقرا در جامعه را عهده‌دار شود.
درخشش و تمایزی شگفت‌انگیز


به گزارش تسنیم، فرمانده‌ کل سپاه در نخستین جلسه قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) با توجه به فلسفه تشکیل این قرارگاه و شرایط حاکم ناشی از بیماری کرونا در کشور، گفت: هرچند این ویروس به‌عنوان یک بیماری همه‌گیر و جهانی تقریباً همه کشورها و ملت‌ها را تحت تأثیر قرار داده است، اما در کشور ما فراتر از یک ویروس، ملت ایران با ویروس‌های دیگر مانند تحریم، عملیات روانی و حتی ارعاب برای تهاجم نظامی به‌طور همزمان دست و پنجه نرم می‌کند؛ اما به‌فضل الهی ظرفیت‌های بالنده و بالفعل امروز ما در مقایسه با کشورهای پیشرفته در این صحنه، درخشش و تمایز شگفت‌انگیزی از خود بروز داده است.
وی افزود: مقایسه رهبر معظم انقلاب از رفتار زیبای ملت ایران در رویارویی با کرونا با رفتار و عملکرد دنیای غرب در این ماجرا که به‌شکل بی‌سابقه‌ای عجز و ناتوانی اروپا و آمریکا در مواجهه با این پدیده را به جهان مخابره کرده است، دلالت بر ظرفیت عظیم نظام و چشمه‌های جوشان عاطفه و همبستگی عاطفی بین نظام و مردم در روند مدیریت و پیشگیری موفقیت‌آمیز از این بیماری دارد.
رزمایش همدلی، ظرفیتی برای جلوگیری از تبعات کرونا
سرلشکر سلامی ‌با‌ اشاره به پیامدهای ناشی از تصمیم‌گیری‌های کرونایی در کشور از جمله تعلیق و یا از بین رفتن تعدادی از مشاغل که شرایط سختی را برای برخی از هموطنان عزیز تحمیل کرده است، خاطرنشان کرد: بر اساس تدبیر و رهنمود حکیمانه رهبر عظیم‌الشأن انقلاب، رزمایش همدلی و نهضت کمک مؤمنانه که بحمدالله مورد استقبال آحاد دستگاه‌ها قرار گرفته است، ظرفیت و فرصت مناسبی را برای جلوگیری از تبعات و پیامدهای این بیماری به‌ویژه بر اقشار محروم و کم‌برخوردار در جامعه فراهم آورده است.
فرمانده‌کل سپاه تصریح کرد: خدای بزرگ را شاکریم که علاوه ‌بر عزم و بهجت عمومی در سطح جامعه، امروز همه نهادها با انگیزه، استعداد و ظرفیت‌های بالای در اختیار، راهبرد قوی تلاش، همدلی و هم‌افزایی برای غلبه بر مشکلات را با کمک مردم اتخاذ کرده‌اند و با پیوند زدن اراده و سازماندهی امکانات خود برای کمک مؤمنانه به حدود 3/5 میلیون خانوار، مصمم و مجاهدانه به صحنه آمده‌اند.
سرلشکر سلامی ‌قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) و قرارگاه‌های فرعی استانی با مشارکت بنیاد مستضعفان، کمیته امداد امام خمینی(ره)، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، آستان قدس رضوی(ع)، سپاه، بسیج و نیز دولت محترم را ظرفیتی قدرتمند و تعیین‌کننده برای کاهش بخشی از مشکلات جاری مردم توصیف کرد و یادآور شد: علاوه‌ بر این نهادها انتظار است آحاد مردم برخوردار به‌ویژه خیّرین که همواره پیشتاز خیرات و یاری‌رسانی به اقشار آسیب‌دیده بوده‌اند، در حد بضاعت حضور زیبای خود در این نهضت الهی را به نمایش بگذارند و به کمک هموطنان عزیز نیازمند بشتابند.
در این جلسه محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، با اظهار خرسندی از اراده جمعی برای مجاهدت در این نهضت بزرگ بر رسیدگی فوری به مشکل معیشت اقشار آسیب‌دیده و بیکارشدگان ناشی از شرایط پدیدآمده پس از بیماری کرونا تأکید کرد.
مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) هم با‌ اشاره به ضرورت هماهنگی و پایش جدی در راهبری کمک‌ها در مسیر واقعی و مطالعه‌شده، اهمیت ثبت کد ملی و اطلاعات افراد مشمول حمایت‌ها در سامانه‌های مشخص را یادآور شد و تصریح کرد: بایستی شرایطی را فراهم آوریم که هر نهاد در چارچوب برنامه تعیین‌شده توسط قرارگاه به نام خود کمک‌های پیش‌بینی‌شده را به خانوار‌های نیازمند برساند.
رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز با‌ اشاره به ظرفیت‌های کشور در عبور از شرایط جاری به‌رغم برخی از مشکلات، اهمیت اطلاع‌رسانی و تبیین وضعیت برای مردم و ارتقای حس همکاری و همراهی آنان را خاطرنشان ساخت.
پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان در ادامه با تأکید بر اهمیت سطح‌بندی مشکلات کلان و خرد مردم و کشور در شرایط فعلی از اقدامات اخیر بنیاد مستضعفان در کمک به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد، زندانیان و نیز اقشار مردم خبر داد.
در این جلسه اعضای بسیج را مناسب‌ترین مرجع و متولی برای شناسایی افراد نیازمند با استفاده از ظرفیت‌های محله‌محور و توزیع بسته‌های حمایتی و کمک‌های مؤمنانه دانستند. همچنین، به‌عنوان گام اول مقرر گردید بسته‌های حمایتی نهادها برای سه و نیم میلیون خانوار در سراسر کشور در اسرع وقت آماده و با هدایت و نظارت قرارگاه امام حسن مجتبی علیه‌السلام در تهران و مراکز استان‌ها از طریق شبکه توزیع بسیج با نام و برچسب نهاد مربوطه برای خانواده‌ها ارسال گردد.
سایر اخبار این روزنامه
مرهم نهادهای انقلابی بر زخم کرونا با حمایت از 3/5 میلیون خانوار اشعه ایکس کرونا: تصویر چند‌بُعدی سیاست و اقتصاد(یادداشت روز) اخبار ویژه مصطفی کاظمی قول داد آمریکایی‌ها را از عراق اخراج کند اقساط وام یک میلیونی 30 ماهه خواهد بود مراسم بزرگداشت حاج قاسم و شهدای مقاومت در بین الحرمین افتتاح بزرگ‌ترین کارخانه تولید ماسک در منطقه با ظرفیت 4 میلیون 2 میلیارد و 700 میلیون دلار ارز دولتی برای واردات کالاهای غیرضروری هزینه شده است مردم نسبت به ذخایر کالاهای اساسی نگران نباشند برای اولین بار طی یک ماه اخیر تعداد فوتی‌های کرونا در کشور 2 رقمی ‌شد نهاد خانواده پناهگاه امن مقابله با کرونا است روزه‌داری در شرایط کرونا عارضه‌ای برای افراد سالم ندارد خیال پردازی مدعیان اصلاحات برای به ثمر رسیدن سیب و گلابی برجام با ما در فضای مجازی همراه باشید مرهم نهادهای انقلابی بر زخم کرونا با حمایت از 3/5 میلیون خانوار مرهم نهادهای انقلابی بر زخم کرونا با حمایت از 3/5 میلیون خانوار